Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Pomocy- utrzymujący się stan podgorączkowy

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
beti1



Dołączył: 22 Sie 2007
Posty: 18

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Sie 28, 2007 6:07 pm    Temat postu: Pomocy- utrzymujący się stan podgorączkowy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam. Od ostatniego czasu moja temperatura ciała nie jest normalna. Kiedy mierze ją mam 36,9 37,0 a nawetznacznie wyższą (37,5). Co mi jest? Ten stan utrzymuje się od dłuższego czasu. Czy powinnam udać się do lekarza? Czy na temperature ciała mogą mieć wpływ tabletki antykoncepcyjne albo stany zapalne? Dodam, że cierpie na przewlekłe zapalenie gardła.
Prosze pomóżcie Exclamation Crying or Very sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Wto Sie 28, 2007 9:00 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

stany zapalne gardła jak najbardziej mogą powodować podwyższoną temperaturę. a bierzesz leki na gardziołko?
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
beti1



Dołączył: 22 Sie 2007
Posty: 18

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Sie 28, 2007 11:10 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie biore żadnych leków...Kiedy już wylecze stan zapalny znowu wraca...i tak wkółko od dzieciństwa. Co mi radzisz? Mam też problemy z zatokami... sądzisz że to też może być przyczyna podwyższonej temperatury?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Wto Sie 28, 2007 11:57 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

gorączka często wiąże się z zakażeniem bakteryjnym zatok przynosowych, migdałków i gardła. najlepiej zgłosić się do laryngologa i wykonać badanie bakteriologiczne wydzieliny z gardła i ew. nosa. może jesteś źle leczona?

a tak generalnie, to polecam picie dużo płynów, zakup nawilżacza powietrza do domu, inhalacje z rumianku, może jakieś kropelki, usuwające obrzek śluzówki. w ogóle powinnaś unikać przebywania w pomieszczeniach zanieczyszczonych dymem tytoniowym i pomieszczeniach przegrzanych, ssij cukierki (dodatkowe nawilżanie gardła) i płucz gardło letnim naparem z szałwii.
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
beti1



Dołączył: 22 Sie 2007
Posty: 18

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Sie 29, 2007 8:01 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

bardzo dziękuje za szybką i rzeczową odpowiedź Smile dziś byłam u lekarza dał mi skierowanie na badania...mam nadzieje że będzie wszystko dobrze. Pozdrawiam serdecznie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group