Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Pomocy, koszmary!

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Zdrowie psychiczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lolkaaaa



Dołączył: 31 Gru 2005
Posty: 109

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Cze 28, 2006 12:54 pm    Temat postu: Pomocy, koszmary! Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

WItam!
Wiarze sie z dosc neitypowym problemem a mianowicie z... bezsennoscia i koszmarami.
Od dluzszego czasu a wrecz trwa to caly czas tylko ze z przerwaminie moge spac. Gdy jestem juz w lozku i probuje zasnac moje mysli ogarniaja jakies potwor, nie sa to dinozaury czy zombi Razz ale np moja babcia pobita czy trupy ktore leza obok mnie na lozku... Nie moge od tego soie uwolnic, zaczelam bardzo pozno chodzic spac zeby byc zmeczona i zasnac szybko ale nic nie dawalo, czytalm dlugo ksiazke i tez nic, staralam sie uwolnic jakos od tego ale nic niepomagalo! Ostatni czas po nieprzespanych 3 nocach poszlam spac do mamy chociaz mam juz 17 lat i wiem ze to smieszne! Nie wiem jak mozna sobiez tym poradzic?
Do psychiatry raczej nie pojde nie w moim wieku pozatym glupio mi jest mowic na ten temat z kims...
Dziekuje za ewentualna pomoc. Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
comet



Dołączył: 27 Cze 2006
Posty: 325

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lip 14, 2006 3:04 pm    Temat postu: sen Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Widzę, że nikt się nie kwapi, to może ja zacznę.
To co tobie się śni ma swoje odzwierciedlenie w tym co robisz, bądź co chciałabyś robić, lub nie.
Gdzieś czytałem, że można wyśnić sobie to, co się chce intensywnie o tym wcześniej myśląc.
Próbowałem ... . Raz nawet mi się udało, ale szkoda czasu.
Moim zdaniem.
Na bezsenność i spokojny sen najlepszy jest relaks. Pozwalający odpocząć psychice, a dający zajęcie mięśniom. Zimny prysznic i ciepłe łóżko. No i seks, po którym na pewno nie ma się koszmarów.
comet
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
naneczka



Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 138

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: wrocław
PostWysłany: Pią Lip 14, 2006 10:12 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

czesc lolkaaaa. ja tez mam 17 lat i identyczny problem. moja mam twierdzi ze to cos normalnego co jest zwiazane z okresem dojrzewania ze ona miala tak samo ale jej przeszlo. to smieszne ale czesto sama boje sie spac w pokoju i wolam mlodsza siostre zeby ze mna spala. mam bardzo podobne koszmary do twoich moze to rzeczywiscie jest normalne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
comet



Dołączył: 27 Cze 2006
Posty: 325

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Lip 15, 2006 1:40 am    Temat postu: wytłumaczenie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Byłem dzisiaj nad wodą i przypomniał mi się jeden sen, który przez długi czas nie dawał mi spokoju. Skończył się, gdy znalazłem wyjście z sytuacji.
Po krótce chodziło o to, że w czasie nurkowania na pewnej głębokości światło słoneczne jest już tak rozproszone, że nie widać gdzie jest powierzchnia wody. Wyraziłem sobie, że nie wiem, w którą stronę mam płynąć i zaczyna brakować mi powietrza.
Budziłem się lekko podduszony i zlany potem.
Rozwiązanie było proste. Wypuszczam małą bańkę powietrza i obserwuję, w którą stronę podąża.
Sen nie powrócił, a metodę miałem okazję przetestować którejś nocy.
Oczywiście w wodzie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
naneczka



Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 138

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: wrocław
PostWysłany: Sob Lip 15, 2006 10:31 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jednym z moich koszmarow jaki powraca to jest taki ze plywam sobie w jeziorze albo basenie. nagle znika dno, cos zaczyna mnie ciagnac w dol w czarna otchlan a ja nie moge nic zrobic, zaczyna mi brakowac powietrza.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Biker



Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: St-Wola
PostWysłany: Sob Lip 15, 2006 10:16 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tez czesto koszmary mialem niewiem czemu ale zawsze w lato jak sa gorace dni budzilem sie upocony i zdyszany az wkoncu zauwazylem ze jak tworz eokno na oscierz to niemam zadnych snow Smile teraz jak mam otwarte okno to niemam koszmarow ale wczesniej tez przed snem mysle o jakei sprzyjemnej sytuacji albo czyms lub kims ( o swojej dziewczynie) i teraz ju zzero koszmarow Razz polecam myslenie przed Razz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
naneczka



Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 138

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: wrocław
PostWysłany: Nie Lip 16, 2006 8:59 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja nie moge zasnac jak mam otwarte dzwi albo okno nie wiem czemu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
olkaaaa
Gość









PostWysłany: Sro Lip 19, 2006 10:21 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

kurcze ale to jest uciazliwe!
Ja probuje myslec o czyms innym o czyms milym ale zwykla reklama filmu jakiegos strasznego potraafi mi pomsuc cla noc! Boje sie zasnac zeby mi sie cos nie przysnilo i tp!
Sad
Ja spie z ojcem teraz jak jest tak goraco to mam pretekst bo u mnie jest duszno i to mi czasem pomaga! ale i tak nieraz np boje sie odwrocic na droga strone bo sie poprostu boje!

Eh dziwne to wsyztsko..Smile
Powrót do góry
Method99



Dołączył: 28 Lip 2006
Posty: 47

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Szczecin/Sieradz
PostWysłany: Sob Lip 29, 2006 4:26 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pij mleko z miodem przed snem i ogladaj kreskowki Razz wiem glupio brzmi ale uwierz pomaga Laughing No i przedewszystkim mysl pozytywnie np. przed zasnieciem o swoim chlopaku pzdr.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
agusia39



Dołączył: 03 Paź 2006
Posty: 780

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Czw Paź 05, 2006 10:37 am    Temat postu: Re: Pomocy, koszmary! Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

lolkaaaa

zastanow sie nad jednym - czy wrto sie tak meczyc - czy nie lepiej przelamac wstyd.lekaz cie nie wysmieje tylko pomoze - sporo osób ma podobne problemy.
Wiem ze trudno sie zebrac do wizyty ale warto.

Sama nic tu nie poradzisz - tu trzeba rozwiklac problem psychiki a ani ty ani znajomi tego niedokonacie.

mowienie ze z tego wyrośniesz to zwykle bagatelizowanie problemu - zanim to nastapi - o ile wogóle - ty dawno sie wykonczysz i staniesz strzepkiem nerwow.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Zdrowie psychiczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group