Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Pomoc po obrzezaniu

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Urologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BARRIN



Dołączył: 22 Sty 2010
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Sty 22, 2010 8:58 pm    Temat postu: Pomoc po obrzezaniu Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wiek 20 lat
innych chorób brak

Witam mam dość duży jak dla mnie problem natury medycznej.
Miałem zabieg na stulejkę który się nie udał i musiałem zostać obrzezany.
Przyjąłem sie na urologie gdzie został wykonany zabieg chirurgiczny.
Dostałem dzień po zabiegu wypis i nie wiem co mam z sobą zrobić.
Penis jest obandażowany z tego co widzę znajduje się w nim sporo szwów tak samo jakiś szew wystaje z dość chyba nabrzmiałej żyły łączącej się z nasadą i za najmniejszym dotknięciem nienarażony na żaden fizyczny kontakt wcześniej żołądź promieniuje bardzo o0strym bólem. Nie dostałem żadnych informacji ani o bólu ani o tym jak sobie z nim radzić co robić żeby wcześniej go przyzwyczaić do kontaktu kompletne nic. Czy ktoś może mi powiedzieć co mam teraz robić bo nie mogę nawet spać gdyż obrócenie się na jakikolwiek bok jest niemożliwe.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Pią Sty 22, 2010 9:09 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja bym radziła udać się do lekarza ogólnego albo do urologa.
być może trzeba zastosować jakieś maści żeby złagodzić ból.
nie dostałeś kompletnie nic? żadnych leków przeciwzapalnych? czy przeciwbólowych?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
BARRIN



Dołączył: 22 Sty 2010
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Sty 22, 2010 9:13 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

przeciwzapalną maść ale na temat ile będzie boleć i jak robić żeby mniej bolało jak najszybciej nie bolało nie mam żadnych informacji
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Pią Sty 22, 2010 9:42 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

BARRIN pewnie dlatego, że to jest kwestia indywidualna. każdy organizm reaguje inaczej.
niestety masz tego pecha, że zabieg został wykonany na jednym z najbardziej wrażliwych narządów.
smaruj tak jak zalecił lekarz. i czekaj cierpliwie.
gdyby ból się nasilił i zaczęła się pokazywać wydzielina (ropna) to od razu leć do lekarza- wtedy będzie to oznaczało, że wdała się infekcja.
jeśli możesz mierz też sobie temperaturę ciała- jeśli będzie wyższa niż zazwyczaj też idź do lekarza. niech obejrzy penisa i zobaczy czy się wszystko dobrze goi.

kiedy masz iść na kontrolę?
masz szwy rozpuszczalne? czy trzeba wyciągać?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
BARRIN



Dołączył: 22 Sty 2010
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Sty 23, 2010 1:13 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam na wypisie napisane za 10 dni wizyta kontrolna o wyciąganiu szwów nie ma nic napisane więc może rozpuszczalne
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Nie Sty 24, 2010 10:56 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

BARRIN
Nie stosuje się w takich przypadkach szwów nierozpuszczalnych,ból może się utrzymywać b.długo(ok 2 tygodni)Penis wraz z jądrami utrzymywać podniesiony do góry,nie chodzić za dużo(ocieranie powoduje bóle,dlatego doborze jest aby a czasie chodzenia penis nie poruszał się).Możesz stosować środki p.bólowe.Jeśli nie ma zmian typu ropnego,to wszystko jest prawidłowo.
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
BARRIN



Dołączył: 22 Sty 2010
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Sty 24, 2010 12:10 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A przez jak długi czas może utrzymywać się obrzęk bo jest całkiem spory i myślę że z niego większość bólu się bierze
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Nie Sty 24, 2010 1:04 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

2-3 tygodni.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Urologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group