Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Polip na woreczku

Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Wrukowski



Dołączył: 11 Maj 2010
Posty: 15

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Maj 11, 2010 9:24 am    Temat postu: Bole brzucha, nudnosci,wymioty,pieczenie prosze o pomoc. Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie od okolo 2 miesiecy mam bardzo uporczywe dolegliwosci zoladkowe postaram sie opisac wszystkie objawy i jesli to mozliwe prosze o odpowiedz.
wiec zaczyna sie od uporczywego odbijania i wiatrow potem zaczyna mnie mdlic i przychodzi bol zoladka wraz z pieczeniem. Przechodzi on potem na prawa strone(do prawego podrzebrza)czasami mam wrazenie ze idzie do plecow. Kiedy te wszystkie objawy zbiora sie do kupy mam brak apetytu co bym nie wlozyl do ust mam ochote zwymiotowac, dzis po raz pierwszy gozko mi sie odbilo.Problemow z oddawaniem moczu nie mam a stolec jest w miare normalny (lekkie zatwardzenia).ciagle mielenie i burczenie w jamie brzusznej. Taki stan moze trwac nawet 2-3 dni potem ustepoje i czuje sie jak by nigdy minic nie dolegalo ale na krotko powraca po 2-3dniach i tak na okraglo. Jestem naprawde zrozpaczony i wystraszony. Mieszkam w UK a opieka medyczna jest tu naprawde opieszala faszeroja mnie Omeprazolem i Ranidine ale te objawy i tak powracaja. W koncuudalo mi sie namowic mojego lekarza na gastroskopie ktora kompletnie nic nie wykazala. Wczoraj poczulem sie bardzo zle i pojechalem na pogotowie, tam Lekarz po obejrzeniu mnie i wysluchaniu wszystkich objawow domniema u mnie kamice zulciowa. Niestety na skan jamy brzusznej musze czekac nawet kilka tygodni i tak sie mecze. Czy lekarz na pogotowiu mogl miec racie? Prosze o podpowiedzi...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Wto Maj 11, 2010 9:41 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wrukowski
Raczej chodzi o lek Ranitidine.Ale nie ma to znaczenia.Co do kamicy,może dawać takie objawy czy jednak i na ile jest pewne,może odpowiedzieć usg.Raczej bym się skłaniał do IBS(Zespół Jelita drażliwego)Objawy mogą być zbliżone.Wskazane jest wykonanie badań krwi(z panelem wątrobowym) oraz badanie moczu.(Jeśli robiłeś podaj z normami)Jak stosujesz te leki i w jakich dawkach?Więcej napiszę po odpowiedzi.
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wrukowski



Dołączył: 11 Maj 2010
Posty: 15

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Maj 14, 2010 9:43 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam mam nowe wiesci. Zrobilem USG i test na krew i nic. Nic nie wykazaly. Dzis czytalem na internecie objawy Zespolu Jelita Drazliwego i 99% objawow zgadza sie! Wszystko co na ten temat przeczytalem pasoje do tego co mi dolega. problem w tym ze to nie latwa sprawa sie z tym uporac. Niewiem od czego zaczac, popadlem w depresje mam stany lekowe a wtedy te wszystkie objawy nasilaja sie znacznie. Czy jest na to jakas skuteczna metoda?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Pią Maj 14, 2010 10:22 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wrukowski
Oczywiście ze leczenie jest możliwe i to z dobrym skutkiem,Wskazałem już że może to być IBS(ZJD)Wystarczy wdrożyć lecznie.
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wrukowski



Dołączył: 11 Maj 2010
Posty: 15

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Maj 15, 2010 3:01 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A czy mogl bym Ciebie prosic o jakies dobre rady? Narazie jem antydepresanty i staram sie relaksowac ile moge ale i tak czuje ciagle zdenerwowanie i apatie czasami (strach), raz mi zimno raz goraco. Kawy juz nie pije wiec moje cisnienie jest b,niskie. Brzuch nie dokucza mi narazie tak bardzo, czasami zoladek sie odezwie ale czesciej w jelitach mi sie mieli(gazy). Nawet odbijania mi odeszly (narazie!). Apetyt troche mi wraca wiec staram sie jesc po trochu kilkarazy dziennie gotowane mieso , kanapki(chleb jasny z chuda szynka) jem kompoty z jablek,gruszek czy brzoskwin. w miedzy czasie zjem activie no i pije ziola. Niestety na razie nie wiadomo co u mnie spowodowalo taki stan? Stawiam na stres i zla diete ostatnio mialem tego az nadto, jednego dnia po silnym stresie zwymiotowalem i tak sie wszystko zaczelo potem bylo tylko gozej. W miare uplywu czasu to juz 2 miesiace odczuwania tych wszystkich symptomow podupadlem psychicznie i zaczynam tracic nadzieje ze to kiedys ustapi, martwie sie a to tylko pogarsza sprawe. Dzieki...

Dodano po 45 minutach:

Jrszcze jedno babka ktora robila mi USG powiedziala ze moje wnetrznosci wygladaja jak bym naprawde dobrze o siebie dbal i ze nie widzi zadnych zagrozen, ale powiedziala tez cos cos co mnie nie pokoi mianowicie powiedziala ze widzi nalusienki ledwowidoczny polip na woreczku zulciowym, kiedy pokazywala mi to na monitorze ledwo bylem w stanie cos tam dostrzec naprawde nikroskopijny! Powiedziala ze nie mam sie martwic bo cos takieo nawet nie bylo by w stanie wywolac zadnych objawow? co o tym myslisz?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Sob Maj 15, 2010 10:44 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wrukowski
Zacznę od końca czyli ew.polipa.Raz że w tej chwili nie ma się czym przejmować,wystarczy kontrola co roku i monitorowanie czy rośnie.Druga spraw pytanie czy tak naprawdę jest,dlatego wskazane jest wykonanie usg na innym ultrasonografie,Czasem występują arefakty w badaniu.
wracając do tematu,proponuję aby lekarz zlecił Sulpiryd(jest na Rp.nazwa miedzynarodowa Sulpiridum)dodatkowo jeden z leków też na Rp.(Debridat,Meteospasmyl,Metoklopramid )nazwa miedzynarod.Trimebutinum,Alverini citras, Simeticonum./ Colon C dla poprawienia perystaltyki jelit( jest to błonnik,bez Rp) oraz Espumisan(4 x dn po posiłku 4-6 kapsułek,też bez Rp)Następnie dieta lekkostrawna,posiłki w małych ilościach ale często(5-6 x dn)dużo pić wody mineralnej ale nie gazowanej.Unikać potraw smażonych,ciężkostrawnych,pikantnych,wzdymających,tłustych,słodyczy,wskazane są spacery lub gimnastyka.
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wrukowski



Dołączył: 11 Maj 2010
Posty: 15

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Maj 16, 2010 7:00 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dieki wielkie jestem bardzo wdzieczny za Twoja fatyge, teraz musze isc dolekarza i porozmawiac z nim moze zasugerowac owe leki zobaczymy co z tego wyjdzie pozdrawiam!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
claudia4you



Dołączył: 24 Lut 2009
Posty: 85

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: cieszyn
Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Pon Maj 17, 2010 6:44 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam
mam problem, od czwartku boli mnie brzuch - a jest poniedziałek.
Nie wiem co to może być. Ból jest stały a czasem się nasila i bierze mnie na wymioty co robić?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Wto Cze 01, 2010 9:24 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wrukowski
Cytat""Witam niewiem czy mnie pamietasz jakis czas temu pisalismy na forum, pisalem o dolegliwosciach zoladkowych. nudnosciach i generalnym zlym samopoczuciu jakie mi doskwiera. Pisalem ze pobilem gastroskopie ktora nic nie wykazala, robilem badanie kalu na bakterie i tez nic, bylo robione tez USG 2 razy i powiedziano mi ze moje organy wygladaja w pozadku z wyjatkiem 2-3mm polipa na woreczku ktorym notabene kazano mi sie nie przejmowac. Czuje sie lepiej niz 2 miesiace temu zalatwiam sie w miare normalnie ale nadal nie jest ok! Wyglada to tak ze kilka dni 3-4 czuje sie super jak by nigdy nic mi nie dolegalo a potem nagle budze sie jednego ranka i czuje ze cos jest nie tak. Jestem poddenerwowany (czuje strach) mam brak apetytu, w ciagu dnia pobolewa mnie zoladek i mam lekkie nudnosci, wszystko mi jezdzi w jamie brzusznej generalnie czuje sie gozej. I tak na okraglo. Jedyne co mi pomaga to kawa, po niej czuje sie troche lepiej jakby bardziej optymistycznie i nie jest wtedy az tak zle. Podsunolem lekarzowi pomysl na temat Jelita Drazliwego i zapisala mi Mebeverine do tego kazala mi dalej jesc Omeprazole i Ranitidine, jem to ale szalu zadnego nie ma? Tak bardzo sie boje ze juz nad tym nie panuje. Mam wrazenie ze zamieniam sie we wrak i klebek nerwow. Generalnie czuje sie przerazony i roztrzesiony i nie radze sobie z problemem. Od miesiaca nie chodze do pracy i siedze w domu, boje sie tam wrocic z obawy przed nasileniem sie objewow zoladkowych mam wrazenie ze to juz koniec i ze lepiej nie bedzie nie wiem co jeszczemoge zrobic a strach mnie pozera zywcem. Dzieki z gory jezeli zechcesz odpowiedziec na moj list i pozdrawiam.""

Mebeverine u nas to Dusputalin pozostałe leki też są u nas stosowane,między innym w IBS(zespole jelita drażliwego)Poproś jeszcze lekarza o Sulpiryd(nazwa międzynarodowa Sulpiride)Leczenie może potrwać nawet kilka miesięcy.Chociaż widoczne efekty będą odczuwalne już w ciągi 2 tygodni co resztą opisujesz,że jest lepiej.Proszę stosować błonnik(celluloso)2 x dn.Unikać stresów,bo te głównie są szkodliwe i wpływają na taki stan.Stosować to co zalecałem poprzednio.IBS nie jest poważną chorobą,powoduje jedynie duży dyskomfort psychiczny.Cierpliwość i spokój.I to co zalecałem a kawa nie jest wskazana.
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wrukowski



Dołączył: 11 Maj 2010
Posty: 15

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Cze 01, 2010 3:16 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzieki tak zrobie. O ile do tego czasu nie oszaleje, byc moze to wszystko przez moje nerwy a jak wiadomo czasami walka ze stresem to jak wazka z wiatrakami i tak jest w moim przypadku. Mimo to ze unikam stresu bo przeciez siedze w domu to i tak jestem ciagle spiety jak przed egzaminem w szkole to jest nie do zniesienia a jak pisales taki stan tylko wszystko pogarsza, potemprzychodza nudnosci i pobolewanie zoladka. I kolo sie zamyka jak w jakims koszmarze. Wiem ze brzmi to jak wyznanie jakiegos desperata ale tak sie czuje a skoro na rezultaty trzeba czekac to chyba nie mam wyjscia jak czekac, o ile to IBS? Dzis ide do lekarza, dzieki za porady i pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group