Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Pokrzywka, wysypka, krosty itp - zbiorczy

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dermatologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tomek2



Dołączył: 05 Mar 2008
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Mar 05, 2008 8:03 pm    Temat postu: Pokrzywka, wysypka, krosty itp - zbiorczy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam.

Pisze z prosba, moze ktos mi powie co to jest, moze ktos juz kiedys to mial i wie jak sie tego pozbyc. A wiec zaczolo sie wszystko tak:
Przed paroma miesiacami wyskoczyly mi na Ciele takie malutkie gózy:

Nie przejolem sie tym, poniewaz stalo mi sie cos takiego pierwszy raz, samo zeszlo po paru mintach moze tak po 0,5h.
Po paru tygodniach znowu to samo jednakze w innym miejscu:

Kiedy to znowu sie dzialo zaczelo sie to corazto czesciej powtarzac, poszlem do alergologa poniewaz myslalem ze moze to przez jakies jedzenie (co potwierdzil alergolog). Natomiast z testow wyniklo ze nie jestem uczulony na nic. Nie jestem alergikiem. Zaczolem jesc zyrtek poniewaz pomaga mi to, tzn. schodzi mi to po spozyciu tabletki.
Pod koniec lutego mialem najgorszy [atak?]:

Nie wyglada to tak zle na zdjeciu jak wygladalo w zeczywistosci. Zauwazylem to dopiero gdy sie zaczolem dusic, czólem wewnatrz jak wszystko mnie sciska, nie ptorafilem momentami lapac powietrza, niesamowity ból. Zaczolem sie martwic co to jest, teraz? Teraz sie boje ze to cos powazniejszego poniewaz jest corazto gorzej. Ponizej zdjecia co mi sie przed chwilką stało:

Dla porownania zdjecie jak wygladam normalnie:

Nic. Nawet pryszczy nie mam a tu takie cos, cala twarz mi spuchnola, strasznie swedzialo mnie to, zjadlem zyrtek i wlasnie zeszlo natomiast zauwazylem ze zyrtek corazto dluzej potrzebuje aby to zwalczyc, boje sie ze za niedlugo w ogole nie bedzie pomagal.

Prosze o pomoc, obojetnie co, moze jakies rady? propozycje?, nie wiem! co robic??? Do lekaza zapisze sie na wizyte w najblizszym czasie jednak z doswiadczenia wiem ze on i tak nie pomoze a na wizyte trzeba czekac ponad meisiac.

Pozdrawiam.



-----edited by emilka----
zmieniłam tytuł na bardziej odpowiedni.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mikmik



Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 574

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 2
PostWysłany: Sro Mar 05, 2008 9:55 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ewidentnie alergia idź do lekarza(pierwszego kontaktu) poproś żeby Ci przepisał coś mocniejszego na alergie (np.telfast troche drogie ale pomoże) zapisz sie do jakiegoś lepszego alergologa bo innego wyjścia nie masz;]
postaraj sie zorientować po czym to dostajesz;] to Ci ułatwi życie alergie to śą strasznie ale da sie z tym żyć;]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anetka
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Kwi 2006
Posty: 1766

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 6 podziękowań w 5 postach


PostWysłany: Sro Mar 05, 2008 10:09 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mnie też to wyglada na pokrzywkę alergiczną... Może uczula Cie jakiś kosmetyk?? Albo owoc??
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tomek2



Dołączył: 05 Mar 2008
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Mar 05, 2008 10:38 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wlasnie najdziwniejsze jest to ze nie widze zadnego powiazania kiedy mi to wyskukuje. np wtedy co mnie tak strasznie wziolo to po tym jak zjadlem bogracz na drugi dzien chcialem sie upewnic czy to napewno przez to, zjadlem i mi nic nie bylo, myslalem nad tym godzinami i doszlem do wniosku ze, jedno z drugim sie nie wiaze raz mi to wyskakuje, prubuje nastepnego dnia to samo i nic! moze to wyglada jak alergia ale ja watpie ze to alergia, chcial bym wiedziec kiedy to wystepuje... pozatym czemu mnie tak bardzo wszystko boli jak to tylko alergia?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mikmik



Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 574

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 2
PostWysłany: Sro Mar 05, 2008 10:58 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hehe moze to nie jest potrawa;] alergie można mieć dosłownie na wszystko;] boli bo masz pokrzywke;] ale musi boleć jak by nie bolało to byś nie wiedział ze żyjesz;] a tak serio to poobserwuj miejsca w których bywasz itp. po czym to sie pojawia i załatw sobie jakieś pożądne tabletki, ale najważniejszym questem dla Ciebie jest poznać alergen;]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Basia43



Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Olsztyn
PostWysłany: Czw Mar 06, 2008 8:07 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To z pewnością jest pokrzywka alergiczna i jak mi się wydaje obrzęk Quinkiego. Jeśli miałeś już duszności to koniecznie musisz iść do alergologa. Obrzęk może się pojawić na skórze i wewnątrz ciała np w gardle czy krtani. Przyczyn pokrzywki może być bardzo dużo: pokarmy, leki, stres, temperatura, ucisk...Za pierwszym razem u mnie była reakcja krzyżowa. Reagowałam na połączenie barwników i konserwantów z lekami. Cała była w bąblach jak ropucha. Następnym razem (po 2 latach od wyleczenia) dostałam pokrzywki po sulfonamidach. Potem już nie wiem co było przyczyną. Raz nie poznałam się w lustrze- miałam całA twarz opuchniętą. Musiałam brać leki na alergię typu zyrtec, claritine, pozitan. Czasem to nie pomagało więc musiałam brać sterydy. Na ostatnią pokrzywkę i to nie działało. Moja pani doktor zapisała mi wtedy ranigast (ten od wrzodów żołądka) i dopiero on mi pomógł. W tej chwili(odpukać w niemalowane) od 7 lat bie miałam takich dolegliwości. Teraz mam za to katary alergiczne. Potraktuj to poważnie i idz do lekarza. On pomoze Ci znaleźć przyczynę i wyleczyć
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
natalia100098



Dołączył: 07 Mar 2008
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Mar 07, 2008 10:44 pm    Temat postu: pokrzywka bez bombli Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

moze mi ktos powiedziec co to jest mialam taka pokkrzywke ze sie drapalam i wychodzily mi te male krostki dostalam zastrzyk i claritine oraz atarax zaraz po zastrzyku bombl zniknely i juz sie nie drapie tylko robia mi sie takie czerwone kreski albo plamy ktore znikaja po paru minutach lekarz mowi ze to nadal pokrzywka ale dziwna jakas bez drapania i bombli ? dlugo to jeszcze moge miec ? pomocy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Pok_



Dołączył: 04 Wrz 2008
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Wrz 04, 2008 12:09 pm    Temat postu: . Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mam to samo co ci wyskoczylo na buzi tylko na caaalutkim ciele! to jest masakra ;/ wyskoczylo mi wczoraj wieczorem a z rana obudzilam sie to nie moglam spojrzec w lustro...
U mnie jest to wywolane antybiotykiem (mialam angine ropna). Idz od razu do lekarza.
Pozdrawiam:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Pok_



Dołączył: 04 Wrz 2008
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Wrz 04, 2008 12:14 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

taa pokrzywka (do osoby przede mna) pokrzywka moze wystepowac jeszcze przez dlugi czas nawet do kilku lat ;/ i czesto mozesz miec juz same czerwone plamy

Co wiemy o przewlekłej pokrzywce? Kto ją przechodzi? Jak długo trwa?
Około 15-20% populacji przechodzi przynajmniej raz w życiu pokrzywkę, z czego 75% doznaje przewlekłych lub nawracających objawów skórnych trwających co najmniej 6 tygodni. Mówimy wówczas, że pokrzywka ma charakter przewlekły, gdyż wykwity (bąble) pojawiają się okresowo przez kilka tygodni, miesięcy, a nawet lat.

skasowałam. emilka <-- tu mozesz przeczytac wiele ciekawych rzeczy Smile
Pozdrawiam!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Westside



Dołączył: 01 Mar 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Mar 02, 2009 2:00 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,
Nie wiem czy to odpowiednie forum do takich porad ale postaram się opisać swoją sytuacje - może ktoś miał styczność z taką chorobą...

Wszystko zaczęło się 3 dni temu w pracy. Początkowo gardło mnie bolało, później już miałem gorączkę. Zwolniłem się do domu sprawdziłem temperaturę i okazało się że nagle mam 38,2. Wyglądało mi to na zwykła grypę(bóle mięśni itp) jednak zaczęły mnie swędzieć ręce, a po paru godzinach już miałem ok. 10 krostów/bąbli - strasznie swędzą, są twarde ale specjalnie nie widzę żeby były wypełnione jakaś substancją. Wczoraj udałem się do lekarza i powiedział ze to nic groźnego tylko wirusowe jakieś bo na dłoniach mam tylko... jakoś nie chce mi się wierzyć, a druga sprawa to ze powoli zaczynają mi się robić pojedyncze sztuki na twarzy i plecach. Dziś już kolejne 10 sztuk pojawiło się na nogach i plecach - jedyne co zauważyłem to ze te bąble występują grupowo(blisko siebie skupiska małe)

Możliwe ze to może być związane ze stanem zapalnym migdałów - jakoś 6 lat temu miałem do wycięcia ale się nie zdecydowałem, obecnie podczas choroby nie daje rady przez nie jeść, pic ,a nawet przełykanie śliny sprawia ból. W poniedziałek udam się znów do lekarza - może tym razem skieruje mnie do dermatologa...

Za dużo podobieństw jest w internecie, żeby samemu stwierdzić co to jest... Mozę ospa(w dzieciństwie miałem), świerzb, alergiczne, a może rękawiczki bo czasem używam w pracy..

Link do zdjęć
http://www.mojalbum.com.pl/Album=7G6XW67O

Liczę na jakieś sugestie/pomoce
Z góry dziękuje

Dodano po 14 godzinach 6 minutach:

Dziś byłem u lekarza - stwierdził ze to może być... Ospa...(mimo ze już miałem w dzieciństwie) Tylko lekarz nie był pewny czy te bąbelki są czymś wypełnione. Jutro idę do dermatologa i ciekawe co on stwierdzi...
Dodam jeszcze ze tydzień temu na podniebieniu miałem bąble i nic nie mogłem jeść, a pół roku temu czyraki we włosach.

Ciągle liczę na pomoc - czy ktoś się spotkał z takim czymś
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dermatologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group