Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Pokrzywka, wyprysk, wysypka, pomocy (zdjęcie)

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dermatologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dumle09



Dołączył: 08 Lut 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Z nad klawiatury
PostWysłany: Nie Lut 08, 2009 10:42 pm    Temat postu: Pokrzywka, wyprysk, wysypka, pomocy (zdjęcie) Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam, mam taki problem: otóż od kilku dni na moim ciele pojawiła się oto taka wysypka(??? nie wiem jak to nazwać) >>>zdjęcie<<<
te plamy mam na różnych częściach ciała ale nie tak intensywnie jak na szyi i twarzy, owa wysypka mnie bardzo piecze, nie mogę przebywać w pomieszczeniach ogrzewanych, nie mogę się pocić, ta wysypka pojawiała się wcześniej miałem testy alergiczne skórne, które wykazały tylko małe uczulenie na alergen kurzu, w poprzednio brałem Zyrtec i wapno Calcium rozpuszczalne w wodzie po kilkunastu dniach wysypka schodziła a gdzie się drapałem blizny schodziły trochę dłużej, i oto moje pytanie: może ktoś już się spotkał z czymś podobnym? wie jak to leczyć? ewentualnie zapobiegać? proszę o pomoc
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
eyesonfire
Przyjaciel forum


Dołączył: 06 Lut 2009
Posty: 806

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 21 podziękowań w 21 postach

Skąd: Kraków
PostWysłany: Nie Lut 08, 2009 10:48 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

może idź do lekarza?
jak jeden nic nie poradził to idź do innego.

wygląda mi to trochę na atapowe zapalenie skóry, miałam podobne, ale na tworzy, wystarczylo ze powąchałam alkohol i zaraz mi wyskakiwały właśnie takie czerwone plamy, piekły, swędziały.
leczyłam się maścią wg receptury lekarza, potem dzesiątkami specjalnych kremó, aż w końcu przepisał mi dobrą maść, co prawda droga bo za 10mg zapłaciła 76zł, ale pomogła (nawet mogę teraz coś wypić Wink
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
writerka



Dołączył: 06 Gru 2007
Posty: 19

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Nottingham
PostWysłany: Nie Lut 08, 2009 11:02 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mi też to wygląda na Atopowe Zapalenie Skóry. Mój brat je miał. Dostawał wysypki po zjedzeniu nabiału. Na początku używał Sudokremu ale on tylko łagodzi swędzenie później dostał 2 maści(jedną na dzień drugą na noc) i bardzo mu pomogły(niestety nie pamiętam nazwy).
Najlepiej skontaktuj się z lekarzem(dermatologiem).
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
eyesonfire
Przyjaciel forum


Dołączył: 06 Lut 2009
Posty: 806

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 21 podziękowań w 21 postach

Skąd: Kraków
PostWysłany: Pon Lut 09, 2009 1:59 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

do dermatologa nie musisz miec skierowania, polecam jakas prywatna klinike w ktorej przyjmuja na nfz (sa takie Wink tam sa dobrzy lekarze, i nie trzeba stac niewiadomo ile w kolejkach, przy rejestracji wymagany pesel i niekiedy chca ksiazeczke ubezpieczeniowa.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
j.nowotko



Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Elbląg
PostWysłany: Sro Lut 11, 2009 11:41 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam to moze byc alergia kontaktowa moze z powodu zmiany proszku lub nowy plyn do kapieli polecam wapno uderzeniowa dawke 2-3 tabsy na raz rozpuscic w szklance plus na zmienione miejsca hydrocortizonium 0.5%
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dermatologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group