Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Pogaduchy o ciąży, jej przebiegu(part.9)

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 39, 40, 41  Następny
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Ciąża i poród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lalalunia



Dołączył: 11 Maj 2011
Posty: 838

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Mar 19, 2012 3:46 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzieki Tosiu;) ale powinnam
Chyba zrobic test ale mimo wszystko mam stracha, az mi slabo bo zaczelam o tym myslec doglebnie!!! Nie bedziemy sie kochac do czasu okresu, no chyba,ze go nie dostane z wiadomych przyczyn. U mnie zaraz 2miechy od porodu. No masz, uczulenie na lateks... Przerabane. Lizelotka- z tego wszystkiego zapomnialam podziekowac, bardzo nam milo;*
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Wto Mar 20, 2012 9:55 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

lala spokojnie!
bedzie 1 kreska.

a ja nabrałam sobie do głowy nowego problemu Sad
jak brzuch sie nie napina i jest ok to swedzi mnie stopa.
i..
wymysliłam ze mam poczatek cholestazy Sad
ehhh
chyba oszaleje.
jak ją odroznic od zwykłej alergii?
pol nocy swedziała mnie stopa w okolicach kostki Sad
nie dałam rady zasnac przez to wszystko.

a w ciazy mozna pic wapno?
moze mam jakies uczulenie..ale zadnych krostek nie ma..

moze wiecie czy rodzinny przepisałby skierowanie w kierunku badan na cholestaze?
u swego gin byłam niedawno i nic nie swedzialo.
dop. wczoraj.
WRRR
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lizelotka



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 789

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

Skąd: Marki
PostWysłany: Wto Mar 20, 2012 10:27 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Lala, będzie dobrze Smile Musiałabyś mieć wyjątkowego pecha, żeby Ci się udało zaciążyć tak szybko po porodzie. Na pewno będzie ok Smile

Wind, na cholestazie w ogóle się nie znam. Mogę tylko powiedzić, że wapno ja pijam codziennie 1 saszetkę, tak mi poleciłam moja gin, bez jakichś szczególnych powodów, po prostu jak mi kazała łykać witaminki, to od razu i to wapno razem kazał pić. Także na pewno można je w ciąży pić, a nawet to wskazane, bo dobrze wpływa na kości Twoje i malucha Smile
_________________


Przyjdzie taki czas, gdy wyda Ci się, że świat jest Twój... Poczujesz wiatr... powiesz...leć wietrzyku, a on Cię poniesie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lalalunia



Dołączył: 11 Maj 2011
Posty: 838

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Mar 20, 2012 12:50 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam nadzieje dziewczyny.
slyszalam o takich przypadkach,ze dziewczyny rodzily w styczniu(jak ja) i potem w grudniu tego samego roku...no tak,ale za pierwszym razem pewnie rodzily naturalnie...Dobra,nie chce o tym myslec,bo wczoraj to dola mialam ROKU!!! Masakra....

Wind-ja mysle,ale TYLKO MYSLE,bo lekarzem nie jestem,ale jakbys miala cholestaze to chyba cale cialo by Cie niemilosiernie swedzialo...
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Wto Mar 20, 2012 1:13 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

lala to Ty nie byłAS swiadoma tego ze po cc nalezy sie wstrzymac jakis odstep czasu z zajsciem w druga ciaze?

napewno to wiedzialas ale emocje wziely gore, z reszta jak zawsze Razz

lala nie smuc sie Smile wiesz ze to nic nie da.

no ja wiem ze swedzi całe ciało... ale nie znasz mnie?
wymysle sobie jakis objaw i od razu mam wrazenie ze pasuje do tego czego tyczy sie opis.

aha: doszlo lozeczko z gratisami.
poki co nie chwale sie fotami, bo trzeba skrecic, uprac i wyprasowac posciel itp.
ale jak wszystko sie uda to napewno sie pochwale.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lalalunia



Dołączył: 11 Maj 2011
Posty: 838

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Mar 20, 2012 2:33 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wind-alez oczywiscie,ze wiedzialam,zreszta w ogole drugie dziecko planowalismy/planujemy na dobre 2-3 lata po tym porodzie.
Kochalismy sie,ale bez wytrysku wewnatrz.Jednakze moj N stwerdzil,ze nie jest pewien,ale cos podczas moglo wycieknac....o to wlasnie chodzi...nie bylo pelnego stosunku.

Tak,znam Cie Wind:) ale mysle,ze to nie cholestaza:)
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lizelotka



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 789

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

Skąd: Marki
PostWysłany: Wto Mar 20, 2012 2:48 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wind, ja przeczytałam właśnie, że objawem cholestazy jest swędzenie rzeczywiście najpierw kończyn, ale bardzo szybko świąd przenosi się na całe ciało. Więc jeśli swędziała Cię tylko stopa, i to się nie rozszerzało na inne partie ciała to nie masz się czym martwić Smile
_________________


Przyjdzie taki czas, gdy wyda Ci się, że świat jest Twój... Poczujesz wiatr... powiesz...leć wietrzyku, a on Cię poniesie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Wto Mar 20, 2012 9:57 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wind odpowiedziałam Ci na priva. Zobacz czy dostałaś bo jakiś błąd mi wyskoczył.
Co do swędzenia ...nie da się wykluczyć ,że to początek choleostazy ale spokojnie. Nie każde swędzenie jest objawem własnie tej choroby Wink. Swędzenie zaczyna sie zazwyczaj od stóp i dłoni...Ale bez paniki. wyniki enzymów dadzą odpowiedz.
Moja koleżanka na to cierpiała i to było okropne. Nie mogła spać bo całe ciało okropnie ją swędziało. No ale urodziła zdrowych chłopaczków Wink.Mysle,że nie masz się czym martwić .
Lala ciąża zaraz po ciaży nie jest czymś złym w przypadku porodu siłami natury . Jednak po cesarce jest tak jak pisałam. Ciąża jest ryzykowna nie tylko dla samego dziecka ale dla mamy.
Jednak byłabym spokojna Wink. Nie tak szybko...no chyba ,że masz pecha Wink Wink Główka do góry.
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lalalunia



Dołączył: 11 Maj 2011
Posty: 838

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Mar 20, 2012 10:00 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tosia-no wlasnie,chyba,ze mam pecha...
Mam taka 'kolezanke' z innego forum,bardzo fajna dziewczyna...mam z nia kontakt taki prywatny nawet i mowila mi,ze jej kolezanka zaszla w ciaze 2 miesiace po cesarce,urodzila zdrowe dziecko,ciaza super,byla tylko kontrolowana czesciej i cesarke miala w 37 tyg...jak widac,kazdy jest inny...aj nie chce na razie o tym myslec! Wink)))) ale oby NIE!
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Wto Mar 20, 2012 10:25 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

NIe no pewnie,że ciąża zaraz PO nie jest wyrokiem. wszystko zależy od kondycji macicy itd. Ja miałam zakaz przez dwa lata bo macica cienka i groziłoby pęknięciem szwu ...u Ciebie nie musiałoby tak być. Kochana nie błaś po porodzie na kontroli szwu...może już jest ładnie i nie ma obawy. No cóż trzeba jednak brac pod uwage wszelkie ewentualności. Za zajście w ciaże teraz dostałabyś niezły "opierpapier" od lekarza WinkWink. To jednak bardzo ciężkie przypadki w prowadzeniu i lekarze często przez rutyne przegapiaja to czego nie powinni.
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Ciąża i poród Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 39, 40, 41  Następny
Strona 2 z 41

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group