Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Pogaduchy o ciąży, jej przebiegu(part.9)

Idź do strony 1, 2, 3 ... 39, 40, 41  Następny
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Ciąża i poród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Nie Mar 18, 2012 10:00 pm    Temat postu: Pogaduchy o ciąży, jej przebiegu(part.9) Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zapraszam Wink
_________________
Jestem mamą Wink))



Ostatnio zmieniony przez tosia81 dnia Pon Lut 18, 2013 9:47 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lalalunia



Dołączył: 11 Maj 2011
Posty: 838

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Mar 18, 2012 10:59 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

O juz 41 strona byla!Smile
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Pon Mar 19, 2012 10:26 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a no była była Razz
lala odpocznij,z reszta po cc najlepiej odczekac rok z nast ciaza a nie tak od razu ...
uwazaj Razz Cool

a ja znow mam pytanie :
jakie majtki poporodowe sprawdza sie lepiej, jedno czy wielorazowe?
poki co mam zakupione 1dnorazowe..
a jak z rozmiarem? kupuje sie ciut wieksze?
ja np nadal mieszcze sie w M, i nie wiem czy kupic L-ki czy pozostac przy M-kach..
prosze o porade Razz

no i nie wiem jakie podkłady wybrac..
jedne polecaja Bella, inne Absorgyn czy jakos tak..
strasznie podobaja mi sie z Hartmanna ale sa dosc drogie.

aha no i biustonosz do karmienia...
Tosiu, LAla : ile sztuk miałyscie?
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lizelotka



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 789

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

Skąd: Marki
PostWysłany: Pon Mar 19, 2012 11:39 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wind, śliczny brzusio masz, taki okrąglutki, kształtny Smile

Lala, a Ty z kolei masz takiego ślicznego maluszka, że aż kilka razy wchodziłam i gapiłam się na to zdjęcie Smile

Tosiu, gin powiedział, że takie odchylenia są w ciąży normalne i jeśli tylko takie zostaną nie trzeba nic z nimi robić Smile

Wind, co da majtek to mogę się wypowiedzieć co sądzę o rozmiarze, wydaje mi się, że lepsze by były rozmiar większe, będziesz na pewno trochę obolała i wątpię czy byś chciała, żeby Cię coś, nawet lekko, uciskało. Ja kupiłam rozmiar większe Smile

Podkłady poporodowe mam belli, kupiłam takie w aptece i nawet nie pytałam o firmę, dla mnie nie miało to takiego znaczenia Smile

Ja biustonosze na razie kupuję dwa ( bo wszędzie radzą, żeby tyle właśnie do szpitala zabrać ), ale wstrzymuję sięz kupowaniem, bo wyobraźcie sobie, że mi wciąż piersi rosną Sad No masakra, co chwila nowy, większy stanik Sad
Więc boję się, że jak teraz kupiędo karmienia, to się w końcu okaże za mały Rolling Eyes
_________________


Przyjdzie taki czas, gdy wyda Ci się, że świat jest Twój... Poczujesz wiatr... powiesz...leć wietrzyku, a on Cię poniesie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Pon Mar 19, 2012 12:24 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Lizelotko z mojej strony chciałam Ci napisać właśnie to samo. Wyniki nie były złe. Kobiety w ciazy z reguły mają czegoś mniej lub więcej. Ważne aby nie były to odchylenia zbyt znaczne. Ale to już wszystko wiesz.
Lalunia z ciążą po cesarce bardzo uważaj. Naprawdę tak wczesnie to zbyt duze ryzyko. Macica nie wytrzyma a to jest niebezpieczne nie tylko dla dziecka bo ciazy nie utrzymasz ale i dla Ciebie bo krwotok po peknieciu macicy może Cie niestety wykończyć . Poczekaj jeszcze. Taki normalny optymalny i bezpieczny czas na regenerację pełną to 2 lata. Jednak jkuz po roku mozna spróbować ale po dokładnym badaniu szwu macicy. Znam dziewczyny które po pół roku zachodziły w ciąże. Kończyło się różnie. Jedne mają dzieciaczki a inne nie donosiły ciazy . Bywa róznie i lepiej s\dmuchać na zimne.
Wind myślałam ,że się już zdecydowałaś...Majtki siateczkowe sa najlepsze, najbardziej higieniczne i oddychające.Łatwo się je pierze i schną błyskawicznie. No i przede wszytkim sa bardzo delikatne i niczego nie uciskają.Rozmiar siateczkowych jest tak uniwersalny ,że wejdą na każdą pupkę Wink. Ja noszę s ale nie mogłam znaleźć więc kupiłam takie jakie były czyli m i były dobre ale po ich rozciaganiu na wszelkie strony stwierdzic mogę ,że wejdą spokojnie na dwa razy większa pupkęWink.
Jednorazowych nie polecam ....sa na pewno mniej komfortowe.
Podkłądy ...chodzi Ci o podkłady /podpaski? czy podkłady do przewijania,\?
Jeśli d\o podkłady /podpaski to nie ma znaczenia jakie kupisz. Ważne aby były duże Wink. Firma nie ma znaczenia zupełnie. I tak bedziesz je zmieniała lotem błyskawicy Razz Laughing . Nie ma sensu wydawać na nie kasy.
Bistonoszy do karmienia miałam jeden....nie były mi potrzebne niestety.
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Pon Mar 19, 2012 1:17 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tosia81 napisał:
Podkłądy ...chodzi Ci o podkłady /podpaski? czy podkłady do przewijania,\?

podkłady podpaski.
do przewijania juz wiem ze polecacie z Rosmanna Smile

Tosiu no poki co mam jednorazowe wiec najwyzej zaloze i wyrzuce.
jedne w rozmiarze M, drugie M/L.
zobaczymy jak to bedzie.


lizelotka napisał:
bo wyobraźcie sobie, że mi wciąż piersi rosną

a mi nie.
na poczatku czułam ze sie powiekszyły a teraz? ,mam wrazenie ze staneły w miejscu i ani rusz.
e tam, i tak nie mam predyspozycji do "wiekszych" rozmiarow Razz
musze sie z tym pogodzic.

mi sie nic nie chce jesli chodzi o zakupy.
nie chce mi sie szukac koszul, tych głupich podkładow bo widze rozne rozmiary i nie wiem co mam brac
jednym słowem jak był leń tak i jest.
ehhhhhhhhhhhhhhh

cały czas chce mi sie mleka, lodow, smietany, truskawek.. ;]] mmm

lizelotko teraz Twoja kolej z brzusiem Smile

Dodano po 2 minutach:

a miałam sie spytac:
wykryciu jakich chorob słuzy badanie enzymow watrobowych?
pytam bo dostałam skierowanie na krew,mocz i enzymy.
ale nie dopytałam sie po co je sie robi.

np cholestaza wyjdzie przy badaniu tego enzymu czy to cos innego?
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lalalunia



Dołączył: 11 Maj 2011
Posty: 838

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Mar 19, 2012 2:19 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny!!
Ja wiem,ze jest ryzyko ciazy po cesarce...
I wiecie co,az mi lzy naplynely do oczu...no bo co ja zrobie jesli jestem w ciazy?!?!?!Przeciez nie usune ze wzgledu na niebiezpieczenstwo...

Juz napisze w szczegolach,nie bede sie cackac i tak duzo sobie mowimy:)
Kochalismy sie dwa razy,moj facet prezerwatywy nie nalozy,ehh...owszem zna swoje cialo ,zawsze znal (3 lata temu przez pol roku nie uzywalismy zadnej anty i w ciazy nie bylam)
No wiec podczas tych dwoch razy powiedzial,ze nie skonczy we mnie...no i tak tez sie stalo...ale potem mi powiedzial,ze nie jest pewien,czy cos nie wylecialo...ehh...
Kurde trzeba byloby miec pecha,zeby zajsc w ciaze po ciazy od razu...
No ale jak sie stanie,to co?!?!?!?!

To,ze chce dziecko,to oczywiscie nie oznacza,ze juz i teraz,wiem wlasnie jakie konsekwencje ponosi za soba ciaza po cesarce,no ale ponioslo Nas...tzn i tak nie az tak,bo w koncu nie skonczyl we mnie...

A plastry anty czekaja...tylko okresu brak...nie karmie,wiec moze bylam juz polodna,..ehh

Co do podkladow poporodowych Wind to mialam te z Bell i ich nie lubilam,ale nie musialam na szczescie za duzo uzywac,bo mi wystarczaly po tygodniu juz podpaski zwykle:)

Staniki mialam dwa i nalozylam raz i koniec. No bo nie karmie.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Pon Mar 19, 2012 2:27 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

lala to uwazaj.
trzymam kciuki zeby nie było ciazy, bo najwazniejsze jest teraz Twoje zdrowie.
Ty musisz dojsc do siebie po cc, wiadomo ze jak okaze sie ze jestes to jakos poradzicie sobie, bedziesz pod kontrola gin itp, ale na przyszlosc zabezpiecz sie.
swoja droga to dlaczego facet nie zalozy gumki a kobieta po plastry czy tabsy ma gnac i sie faszerowac?
jaka tu sprawiedliwosc.
u nas na cw. laski mowiły o jakich implantach, ktore zakłada sie na 5 lat,no ale w PL raczej kiepsko z ich "zaszczepieniem".
nie czekaj tak tego @ Razz
nie wiadomo kiedy po porodzie sie pojawi.
czasem jest tak ze te co karmia dostaja szybciej niz te ktore miały ciecie.
jesli masz kontakt ze swoja połozna to mozesz ją podpytac jak to jest.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lalalunia



Dołączył: 11 Maj 2011
Posty: 838

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Mar 19, 2012 2:56 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ti antykoncepcja jest za darmo...implanty tez,ale ja ich nie chce.
Czekaja w szufladzie plasterki juz:)

Nie chce obwiniac N,ze nie chcial zalozyc prezerwatywy,bo nie powiem,ja tez nie lubie,co to za przyjemnosc...a moglam powiedziec NIE i koniec...

Wiem,ze zdrowie moje najwazniejsze...
Nie chodzi tu o to,czy ja sobie poradze z drugim dzieckiem,czy nie,bo wiem,ze sobie poradze,boje sie teraz tego o czym Tosia napisala...wiedzialam,ze nie wolno wrecz zachodzic w ciaze po cc od razu,no ale kurde nie zrobilam tego specjalnie...Jezu mowie jakbym w tej ciazy byla,a nie wiem przeciez...
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Pon Mar 19, 2012 3:20 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Lala spokojnie....myslę,w ciążę nie zaszłaś. CZekaj cieprpliwie . Ja okres dostałam bodajże po 2-3 miesiącach od porodu.Chyba dokładnie po 3 .
Ja tam nie obwiniałabym faceta Wink bo przeciez miałaś wybórWink. Co ja mam powiedzieć jak mam uczulenie na lateks Wink Wink Główka do góry i uważajcie.
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Ciąża i poród Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 39, 40, 41  Następny
Strona 1 z 41

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group