Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Pogaduchy o ciąży, jej przebiegu(part.7)

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 39, 40, 41  Następny
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Ciąża i poród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lizelotka



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 789

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

Skąd: Marki
PostWysłany: Czw Gru 29, 2011 7:55 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

lalalunia napisał:
Ja mam taki problem,ze ja 3/4 warzyw nie jadam,nienawidze pomidorow,papryki,kabaczkow,cukinii

Czyli wszystko to, co ja uwielbiam Wink
No właśnie i w takich sytuacjach przydają się witaminki w tabletkach, ale uważam, że rutynowe zalecanie ich każdej kobiecie, zwłaszcza, że niektóre, jak femibion, nie są tanie, nie jest właściwe. Lekarz powinien najpierw zrobić wywiad z pacjentką na temat jej sposobu żywienia i dopiero gdy uzna, że jest niewystarczający zalecać witaminki w tabletkach, no, ale to moje zdanie Smile
_________________


Przyjdzie taki czas, gdy wyda Ci się, że świat jest Twój... Poczujesz wiatr... powiesz...leć wietrzyku, a on Cię poniesie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Pią Gru 30, 2011 10:21 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wezcie nie piszcie o fast foodach Razz
ja to wiecznie mam ochote na pizze, nawet margeritte Smile albo na zapiekanki.
a ost bylismy w mC tez na fryteczkach Razz
co do pomidorow to nie uwielbiam ale mam ochote w ciazy, ale papryki nie rusze.
surowej, marynowanej... kazda mi nie smakuje..
a na pizzy to juz wogole.. odsune wszystko na bok i wtedy wsuwam ser i szynke.

lala a z czym wiaze sie ten bol na odbyt?
z porodem?
Neutral
boze..
ile kobieta musi przejsc.

a u mnie motylek znow leniwy.czasem martwie sie czy tam wszystko jest ok.
jak 2 dni temu fruwał to teraz znow cisza...
czy ja mam za gruba tk. tłuszczowa czy co ? Neutral
kiedy wreszcie bede mogła odechntac z ugla..\

yhhhhhhhhhhhhhh
a ja dzis na obiad własnie bede miała rybki.
oczywiscie sałata ze smietana musi byc no i ziemniaki Smile
mniammmmmmmmmmm

ale pizza nie pogardziłabym Mr. Green Cool
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Pią Gru 30, 2011 12:02 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dziewczyny no jest zależne wszystko od tego do jakiego lekarza sie trafi. Lizelotko trafiłaś do lekarza który preferuje "naturalne witaminki" i jest ok. Gdybyś była u innego i ten kazał Ci brać witaminy w postaci tabletek uznałabyś ze to jest dobre, prawda? Nie ma co sie rozwodzić nad tematem bo to kwestia nie do przegadania Wink. Najważniejsze abyśmy były zdrowe i oczywiście maleństwa. DZiewczyny które nie odżywiają sie tak jak lizelotka raczej powinny sie wspomóc witaminkami. NIe muszą to być drogie witaminy. Cena nie świadczy o jakości Wink
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lizelotka



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 789

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

Skąd: Marki
PostWysłany: Pią Gru 30, 2011 2:39 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tosiu, składam broń Laughing
a tak serio to zgadzam się, że temat jest nie do przegadania Smile
no i pewnie, że cena nie świadczy o jakości, przynajmniej nie zawsze Smile

wind_of_hope napisał:
a u mnie motylek znow leniwy.czasem martwie sie czy tam wszystko jest ok.

Wind, nie ma co się martwić o ruchy na tym etapie Smile Moje maleństwo śpi cały dzień, a zaczyna szaleć dopiero po 22:00 - 23:00 Laughing Gdybym wcześniej chodziła spać ( a chodzę zazwyczaj po północy ) to pewnie w ogóle bym nie czuła ruchów, bo bym się po prostu na nie nie załapała! Smile Pewnie ma czasami leniwe dni i tylko lekko się rusza Smile
_________________


Przyjdzie taki czas, gdy wyda Ci się, że świat jest Twój... Poczujesz wiatr... powiesz...leć wietrzyku, a on Cię poniesie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Pią Gru 30, 2011 2:44 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

oj no pewnie ,że na regularne ruchy jest za wcześnie. NIe ma się czym przejmować. U mnie na tym etapie bywały nawet i dwa dni ciche. To dopiero miałam cykora. Zuzia mnie posmyrała lekko i dobranoc;). Tak naprawdę dziecko teraz ma jeszcze tyle miejsca,że obraca się w każdą stronę. Jak zwróci się w stronę pleców to już nie macie jak poczuć kopniaczków. No ale moje drogie jestem teraz TaaaaKKKAaa mądra Wink bo przeszłam to wcześniej od Was Wink. Jak byłam w ciązy panikowałam dokładnie tak samo Wink. To jednak prawda,ze przy drugiej ciąży i dziecku w ogóle matka zachowuję się zupełnie inaczej Wink)
_________________
Jestem mamą Wink))



Ostatnio zmieniony przez tosia81 dnia Pią Gru 30, 2011 8:00 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lizelotka



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 789

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

Skąd: Marki
PostWysłany: Pią Gru 30, 2011 3:00 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tosia81 napisał:
No ale moje drogie jestem teraz TaaaaKKKAaa mądra bo przeszłam to wcześniej od Was

Tosiu i dlatego dobrze, że Cię mamy wśród nas! Wink
_________________


Przyjdzie taki czas, gdy wyda Ci się, że świat jest Twój... Poczujesz wiatr... powiesz...leć wietrzyku, a on Cię poniesie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lalalunia



Dołączył: 11 Maj 2011
Posty: 838

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Gru 30, 2011 4:40 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wind no to widze,ze jestesmy podobne w kwestii zywieniowej:P papryka fuujjj....pomidory fuuj Very HappyVery Happy boze masakra,no ale coz...nie kazdy musi wszystko lubic!Very Happy

Do tego rodzynki,migdaly,suszone owoce,bleee:D hehe!! okropna jestem!!!

Ale jogurciki,owoce jadam,wiec jest ok:)) i lubie salate,rzodkiewke,ogorka,wiec az tak ze zle mna nie jest!!!

Nie wiem o czym swiadczy parcie na odbyt...podobno podczas porodu to sie czuje,wiec calkiem mozliwe,ze to juz blisko...no bo w sumie blisko:) blizej niz dalej!!!

Wczoraj powiem Wam,ze z moim N poszalelismy,tzn delikatnie,spokojnie...ja ostatnio w ogole nie mialam ochoty przez te wszystkie bolesci,ale stwerdzilam,ze kurcze biedny ten moj facet...i powiem Wam,ze mialam stresa,ze mnie skurcze zlapia albo cos,ale nie....na razie cicho sza...Very Happy
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Pią Gru 30, 2011 7:21 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

lala oj to uwazaj Smile
bo kazda dawka nasionka w tym tygodniu moze spowodowac skurcze Razz

a co do ruchow to macie racje.
moze jest za wczesnie.
czuje jak sie rusza, czuje delikatne kopniecia w dole pod pepkiem ale jeszcze nieregularnie Smile

najgorzej ze mąż tez by chciał poczuc a leniuszek tego mu nie ułatwia.

co do witamin to przerzuce sie na falvit mama.
femibion jest za drogi.

a dzis bylismy w szkole rodzenia Smile
i kazała nam przyjsc po 24 tyg. narazie za wczesnie Razz
myslałam ze po 30stym zaczynaja sie zajecia a nie w 24 Neutral
no ale..
troche sie obawiam tego wszystkiego Sad
najgorzej porodu Sad
bolu Sad
a dzis znow mi sie snił nasz maluch Razz
znow go karmiłam i narobil mi na reke Razz Embarassed
kurde tak bym chciała zeby to był chłopiec Sad

Tosiu kiedy dowiedziałas sie płci?
my jak bylismy na przeziernosci to gin mowiła ze bedzie prawdopodobnie synek a jak byłam niedawno u tej na nfz to powiedziala ze za wczesnie na płec i narazie poł na poł... ehhh
oj bedzie niespodzianka jak okaze sie mała Zuzia (bo tez mamy takie imie w planach).. Cool
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Pią Gru 30, 2011 8:10 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jeju wiecie jak tak Was czytam to marzy mi się kolejna ciąża...ale strach jest narazie większy .

W kwestii żywieniowej to ja mimo braku wymiotów jak już Wam wcześniej pisałam nie miałam apetytu w ogóle. Praktycznie nie jadłam do końca 13 tygodnia . Okropne mdłości od południa do wieczora. Jadłam tylko aby daćcoś maluszkowi i to zazwyczaj chleb, bułkę z masłem . Później przeszło i zaczęłam wcinać owoce i warzywa. Wstręt do mięsa był nadal. Ale nie miałam żadnych zachciewajek ani zwiększonego apetytu...

Parcie na odbyt jest super wyczuwalne przy skurczach partych Wink Wink. Co się czuje?? To uczucie najnormalniejsze w świecie Wink . To tak jakbyście chciały kupkę . Tylko nie do powstrzymania;) Wink
Lalunia poród tuż tuż więc i seksik nie zaszkodzi Wink
Wind o płci dowiedziałam się bardzo szybko. Bodajże w okolicach 16 tygodnia miałam potwierdzoną dziewczynkę na 99%. Wszystko zależy od nowoczesności usg, sprawnego oka gina i oczywiście postury kobiety. Im szczuplejsza tym wyraźniej i szybciej widać no ale regułą to nie jest. CZasami lekarz nie chce mówić bo faktycznie na tym etapie mozna pomylić płeć. Kiedy dostałam zdjęcie Zuni to myślałam,że między nóżkami jest ptaszek a to były wargi sromowe. Ot dlatego jest problem z rozpoznaniem
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lalalunia



Dołączył: 11 Maj 2011
Posty: 838

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Gru 30, 2011 8:46 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A widzisz Tosiu te terazniejsze parcia na odbyt to sa inne niz na kupencje RazzP
No seksik nie zaszkodzi...jednak to cholernie niewygodnie i zawsze strach,ze cos sie stanie!! a potem w nocy wkret,czy np wody nie pojda,albo skurcze sie nie zaczna...JEzu,Jezu jak ja sie boje porodu!!!! Ale moja mama mi powiedziala,ze skoro ona przezyla,to ja tez,a jest wieksza panikara niz ja...hmm polemizowalabym:DVery Happy

I jeszcze wody...kiedy odejda,GDZIE?! albo wcale...czemu porod nie moze trwac 5 min i byc bezbolesny?!
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Ciąża i poród Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 39, 40, 41  Następny
Strona 40 z 41

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group