Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Pogaduchy o ciąży, jej przebiegu(part.7)

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 38, 39, 40, 41  Następny
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Ciąża i poród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lizelotka



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 789

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

Skąd: Marki
PostWysłany: Czw Gru 29, 2011 1:31 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wind_of_hope napisał:
to po co sie bierze te witaminy?

Wind, ja przeczytałam gdzieś kiedyś, że jeżeli się zdrowo, racjonalnie odżywiasz, masz dobre wyniki z krwi, i nie chudniesz w ciąży to nie ma tak naprawdę potrzeby przyjmowania sztucznych witamin. Wystarczy zjeść dwie łyżki więcej surówki warzywnej albo jabłko czy dwa więcej niż zazwyczaj i jest ok. Dzidzia naprawdę nie wysysa z nas aż tyle wszystkiego, a jeżeli jesteś zdrową osobą i odżywiasz się prawidłowo, to na prawdę nie ma sensu... Sens ma wtedy gdy np. przez całą ciążę nie możesz jeść nic oprócz bułek z masłem i czasami tylko przełkniesz coś innego ( moja cioteczna siostra tak miała i miała anemię do tego ), wtedy nie dostarczasz organizmowi odpowieniej ilości witamin i składników mineralnych, więc wskazane są tablety...
Myślę, że lekarze idą po najmniejszej linii oporu gdy każą brać witaminki, bo to przecież nie zaszkodzi, a w razie czego gdyby pacjentka nie odżywiała sie prawidłowo, pomoże.
Ale skoro gin Ci kazała brać, to bierz Wind Smile Z tego co wiem właśnie femibion jest najlepszy, ale można też chyba feminatal, albo zwykły falvit też jest ok Smile
_________________


Przyjdzie taki czas, gdy wyda Ci się, że świat jest Twój... Poczujesz wiatr... powiesz...leć wietrzyku, a on Cię poniesie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lalalunia



Dołączył: 11 Maj 2011
Posty: 838

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Gru 29, 2011 1:33 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja biore Elevit,ale pod koniec ciazy zapominam i kurde nie biore codziennie...nie jestem systematyczna jesli chodzi o tabletki :/ chociaz kwas foliowy bralam dzien w dzien i to jeszcze przed zajsciem w ciaze:))) witaminki zapominam...

Ja migreny mialam straszne i bez apapu sie nie obeszlo pare razy,bo bol ogromny!Sad

Mnie moje plecy w nocy zabijaja...boze jakie uczucie straszne:// masakra...nawet moja poduszka juz mi nie pomaga...i ogolnie parcie na tylek:p cos okropnego!!!
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lizelotka



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 789

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

Skąd: Marki
PostWysłany: Czw Gru 29, 2011 1:38 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

lalalunia napisał:
Mnie moje plecy w nocy zabijaja...boze jakie uczucie straszne:// masakra...nawet moja poduszka juz mi nie pomaga...i ogolnie parcie na tylek:p cos okropnego!!!

Lala, bo Ty to już odliczasz dni do porodu! Smile
Już niedługo Twoja kruszynka będzie z Tobą Smile
_________________


Przyjdzie taki czas, gdy wyda Ci się, że świat jest Twój... Poczujesz wiatr... powiesz...leć wietrzyku, a on Cię poniesie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Czw Gru 29, 2011 2:16 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No z tymi witaminami to nie jest tak do końca ,że lekarze idą po najmniejszej lini oporu. Witaminy w ciaży są potrzebne. NIe robisz badań co tydzień aby wiedzieć co jest grane . Poza tym kwas foliowy łykamy tylko do końca 12 tygodnia później do organizmu nie wnosi za wiele. Dla dziecka tym bardziej Wink.
Witaminki nie są tylko dla Ciebie a dwie łyżki więcej surówki nie wniosą tyle co kompleks witamin. Ot dlatego się je bierze. Ja jestem za ale nie namawiam bo każdy ma swój rozum i wie co dobre dla niego i dla swojego dziecka Wink.
Ja łykałam kwas foliowy na początek a później feminatal.
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lalalunia



Dołączył: 11 Maj 2011
Posty: 838

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Gru 29, 2011 2:17 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Lizelotka ja chce miec juz to za soba!!!! Cala ciaze czulam sie ok,dopiero ten ostatni miesiac daje w kosc,bo dziecko juz troche wazy( chociaz nie wiem ile wazy moje,no ale na pewno troszke) plecy bola,glowka nisko,wiec naciska mnie tam gdzie nie trzeba,ucisk jest ogromny....pomimo,ze boje sie jak cholera i w ogole nie wiem,czy ja to zniose,ten bol,te skurcze,bozeeee co to bedzie....to chce juz miec to za soba!Smile
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Czw Gru 29, 2011 4:08 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

lalalunia napisał:
ogolnie parcie na tylek:p cos okropnego!!!

matkoooooooooooo Neutral
to musi byc straszne...

pomysle z tymi witaminami...
nie codzien jem jabłka i surowki..;/ wiec moze bede dalej łykała.?
no sama nie wiem Sad
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lizelotka



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 789

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

Skąd: Marki
PostWysłany: Czw Gru 29, 2011 4:17 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tosiu, moim zdaniem prawda jest taka, że zdrowo odżywiająca się kobieta nie potrzebuje sztucznych witamin i tyle. Jak nie potrzebuje ich w normalnym stanie tak nie potrzenuje ich w ciąży, ale ponieważ rzadko która kobieta wie, jak się prawidłowo w ciąży odżywiać może jej czegośtam zabraknąć, lekarze dają więc witaminki i z głowy Smile Ale ja wolę wcinać owoce, które uwielbiam w każdej ilości i warzywa i rybki i popijać kako Smile
Dzięki temu dostarczam sobie i dzidzi wszelkich witaminek i wszystkiego co potrzeba, a dodatkowo dzięki zdrowej diecie nie mam zgagi, zaparć itp Smile
Mnie kiedyś moja inna gin, kiedy jeszcze starałam się o dzidzię zapytała o moje nawyki żywieniowe, i jak jej powiedziałam co i ile mniej więcej jadam, to powiedziała, że ja żadnych witamin nie potrzebuję Smile
I naprawdę ja się z tym zgadzam. Moja obecna gin też jest tego zdania. Pewnie, że co tydzień badań nie robię, ale robię co miesiąc, a to wystarczająco aby sprawdzić czy wszystko jest ok.
Co do kwasu foliowego ja wiem, że generalnie łyka się go do 12 tygodnia, ale ponieważ moja gin nie kazała mi odstawiać go na ostatniej wizycie, to nie odstawiałam. Teraz jak będę to zapytam o to i zrobię tak jak mi powie Smile

Lala, wierzę Ci! Smile Ja teraz czasami narzekam, że nie mogę spać na brzuchu, albo, że ciągnie w pachwinach, co to będzie, jak będę na Twoim etapie, to nie wiem Wink
No, ale wytrwasz jeszcze te kilka dni czy tygodni Wink

Dodano po 5 minutach:

Wind... jeśli lekarz Ci kazał łykać, to łykaj, zwłaszcza jeśli nie jesteś pewna czy Twoja dieta dostarcza wystarczająco dużo witamienk Smile
Ja jem owoce dwa, trzy razy dziennie, tak samo warzywa, często jadam rybki i staram się pić mleko lub naturalne jogurty codziennie, i w miarę możliwości jadać jakieś ziarna typu słonecznik, migdały, soczewica, więc moim zdaniem i zdaniem mojej gin, dostarczam sobie i dzidzi wszystko co potrzeba Smile
_________________


Przyjdzie taki czas, gdy wyda Ci się, że świat jest Twój... Poczujesz wiatr... powiesz...leć wietrzyku, a on Cię poniesie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lalalunia



Dołączył: 11 Maj 2011
Posty: 838

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Gru 29, 2011 4:26 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wind-uczucie jest naprawde straszne...nawet nie potrafie go opisac...dziwne,bo tylko w nocy,w dzien jest ok!!! takze god knows...

Co do witamin,ja tez nie jem codziennie warzyw i owocow,wiec ja bym brala na wszelki wypadek...Tak jak Lizelotka mowi,dobrze sie odzywia,dostarcza duzo witamin poprzez pokarm,wiec looz,ale jesli Wind Ty tego nie robisz,to lepiej cos tam lyknac....
Ja staram sie odzywiac w miare,no ale oczywiscie,ze jem syf tez!! W stylu pizza,czy nie wiem co..:p wlasnie dobrze,ze mowimy i tych tabsach,to sobie lykne moja witaminke,bo znow zapomne:D
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lizelotka



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 789

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

Skąd: Marki
PostWysłany: Czw Gru 29, 2011 4:49 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No wiesz Lala, ja też "święta" nie jestem Laughing
Zdarza nam się z M iść do KFC po zakupach, albo przywieźć do domu jakieś chińskie jedzenie. Po usg w 12 tygodniu poszliśmy też na pizzę Smile
Ale ja na co dzień bardzo lubię gotować, więc zazwyczaj i M i ja zabieramy do pracy jakąś zupkę i drugie danie też, a co! Smile Zazwyczaj jakieś mięsko lub ryba z surówką, albo makaron czy ryż z warzywami, czasami po prostu jakąś sałatkę Smile
Tak samo wygląda kolacja i śniadanie, warzywa - zawsze i obowiązkowo ( i M i ja nie wyobrażamy sobie posiłku bez warzyw! ), a do tego dodatki i nie powiem zdarza się, że w postaci parówek, ale raczej traktujemy to jako wyjątki Wink
_________________


Przyjdzie taki czas, gdy wyda Ci się, że świat jest Twój... Poczujesz wiatr... powiesz...leć wietrzyku, a on Cię poniesie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lalalunia



Dołączył: 11 Maj 2011
Posty: 838

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Gru 29, 2011 6:15 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja mam taki problem,ze ja 3/4 warzyw nie jadam,nienawidze pomidorow,papryki,kabaczkow,cukinii itp itd...wiec mam male pole do popisu,a ile mozna jesc to samo...zupki uwielbiamy z N wiec staramy sie je jesc dosc czesto Smile
Ale niestety tez grzeszymy...ostatnio bylismy w McDOnaldzie:/ no coz...nie mozna sobie az tak wszystkiego odmawiac:D
Ale staram sie dostarczac tych dobrych witamin i mineralow:))
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Ciąża i poród Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 38, 39, 40, 41  Następny
Strona 39 z 41

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group