Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Pogaduchy o ciąży, jej przebiegu itp. (part.5)

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 38, 39, 40
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Ciąża i poród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Pon Wrz 19, 2011 9:23 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

doroti dzieki a co z tymi badaniami?
nie powinno sie ich wykonywac juz po tym jak sie dowiedzialam ze jestem w ciazy?
moge spokojnie doczekac do np 7tc?
jakie Ty miałas badania zlecone przez gin w 1 trymestrze?


doroti napisał:
na NFZ( długie są terminy?)

no własnie dzisiaj pojde i sie dowiem. jak 2 tyg to by mi pasowało :].

doroti napisał:
a nie założy karty bo nie zakłada się karty ciąży przed zakończeniem 10 tygodnia ciąży.

tak? tego nie wiedziałam.

a co z becikowym?
moze sie orientujesz?
jak urodze w 2012 to musze do 10tc potwierdzic ciaze? czy od 10tc?
kurde mam tyle pytan ze sama zapominam co chce wiedziec..
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
doroti



Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 230

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Wrz 19, 2011 10:28 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wiesz co lekarze generalnie nie zakładają karty ciąży do 10 tyg. bo przepraszam, że to powiem ale różnie bywa... a 8 -10 tyg. na wizycie muszą założyć bo podobno do becikowego jest potrzebne, że byłas prowadzona przez lekarza od początku ciąży. ja miałam karte założona chyba w 8 tygodniu skończonym czyli jak juz 9 tydzien mi leciał.

Miałam zlecone wszystkie badania czy toksoplazmoze, cytomegalie, różyczke itd... nie pamietam już dokładnie plus morfologia, mocz, grupa krwi musi być Twoja ( i dobrze jest jak jest ojca dziecka bo to wpisują potem do karty)

Miałam robioną też na pierwszej wizycie cytologie.
A poza tym ja od poczatku chodze do tego samego lekarza wiec mam u niego karte wizyt taka normalną wiec to zawsze można przedstawić do becikowego, albo lekarz Ci zaświadczenie wystawi, że prowadzi CIę od rozpoznania ciąży.

Kochana nie marwt sie becikowym, teraz najważniejsze, żeby malusek sie dobrze rozwijał, odżywiaj się zdrowo, no a przyn ajmniej staraj się Smile nie pij coli i tych innych dziadostw, myśl pozytywnie i bedzie super Smile

Ja jestem u mojego lekarza co miesiac bo jestem od poczatku na L4 i ja chodze prywatnie bo tylko temu lekarzowi ufam. On mnie operował w grudniu zeszłego roku i tylko dzieki niemu wyzdrowiałam i udało mi się ponownie zajść w ciąże, także nie wiem jak NFZ zleca badania po kolei.

A to mój ogromny brzuchol Smile



Uploaded with ImageShack.us
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Pon Wrz 19, 2011 11:37 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dzieki doroti Smile
byłam w przychodni zeby zapisac sie ale jak na złosc dzisiaj od 16 dopiero otwarte, a poza tym tej babki co ja chce to nie ma i bedzie w pon.
i tak i tak za wczesnie na badanie wiec poczekam sobie.
we srode podjade i dopytam sie o kolejki.

Dodano po 54 sekundach:

a o becikowe martwie sie bo jak sie spoznie z potwierdzeniem ciazy to mi 1000zł przepadnie. a przy małym dziecku zawsze przyda sie taka kasa..
dlatego musze wiedziec na 100% co i jak Smile
czy do 10tc czy po 10tc powinnam starac sie o jakis papierek Smile

Dodano po 51 sekundach:

doroti napisał:
A to mój ogromny brzuchol

a gdzie on ogromny? Smile
piekny.
boisz sie porodu?
ja to jak pomysle o naturalnym to az mi niedobrze..
wolałabym zeby ciachneli i po sprawie..
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
WIKI16



Dołączył: 14 Cze 2011
Posty: 316

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 22 podziękowań w 22 postach


PostWysłany: Pon Wrz 19, 2011 12:13 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wind znalazłam coś takiego :
"W prawdzie zmiany wchodzą 1 stycznia 2012 roku, ale obejmą te kobiety, które zajdą w ciąży w kwietniu tego roku i później.

Od 1 stycznia 2012 r. becikowe będzie przyznawane pod warunkiem przedstawienia zaświadczenia, że kobieta w czasie trwania ciąży przebywała pod opieką lekarza, w tym pierwsze badanie lekarskie miała przeprowadzone przed 10 tygodniem ciąży, a kolejne badania były zrobione w każdym z kolejnych trymestrów.W prawdzie zmiany wchodzą 1 stycznia 2012 roku, ale obejmą te kobiety, które zajdą w ciąży w kwietniu tego roku i później. Takie przepisy przyznawania becikowego były ustalone już wcześniej i obowiązywały od 1 listopada 2009 r. do 31 marca 2010 r. Jednak były problemy z uzyskaniem zaświadczeń od lekarzy i rząd zdecydował się na złagodzeni przepisów.

Do końca roku z uzyskaniem świadczeń nie będzie problemu. Wystarczy jedynie zaświadczenie wystawione przez lekarza lub położną, że kobieta w trakcie ciąży odbyła 1 badanie. Zaświadczenie nie musi być w postaci formalnego druku, musi zawierać jednak dane i pieczątkę osoby je wystawiające. Jednak z początkiem przyszłego roku, zostaną przywrócone dawne przypisy. Zaświadczenie będzie musiało być zgodne z rozporządzeniem ministra zdrowia z 14 września 2010 r. w sprawie form opieki medycznej w ciąży uprawniającej do dodatku z tytułu urodzenia dziecka oraz wzoru zaświadczenia potwierdzającego pozostawanie pod tą opieką (Dz.U. nr 183, poz. 1234).- Jeżeli jednak rodzice złożą wnioski do grudnia, to zostaną one rozpatrzone na starych zasadach. Wniosek złożony po 1 stycznia 2012 roku, zostanie rozpatrzony zgodnie z nowymi przepisami – powiedziała kierownik działu świadczeń rodzinnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Białymstoku Halina Pietrzykowska i dodała – Przedstawione zaświadczenia będą musiały być zgodne ze wzorem ustanowionym przez Ministra Zdrowia.

Rodzice mają 12 miesięcy na złożenie wniosku o przyznanie świadczeń, jednak nawet jeżeli kobieta urodzi w tym roku, a złoży wniosek o przyznanie zaświadczenia w przyszłym roku, to będzie musiała spełniać nowe kryteria.

Jeżeli wizyta u lekarze nie będzie przeprowadzona przed 10 tygodniem ciąży to będą problemy z uzyskaniem becikowego oraz zasiłku z tytułu urodzenia dziecka. Zaświadczenia takie będą obowiązkowo wymagane, a jeżeli rodzice nie będą mogli przedstawić zaświadczeń lekarskich to będzie oznaczało to brak świadczeń na dziecko."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
doroti



Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 230

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Wrz 19, 2011 12:15 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wiesz co zostało tak naprawde 10 tygodni...ufff...coraz bliżej i coraz trudniej....

mam takie bole krzyza ze zwariowac mozna a brzuch jeszcze urosnie...

troszke sie zaczynam bac porodu, 26 wrzesnia do szkoły rodzenia idziemy przynajmniej sie czyms zajme...nie zastanawiam sie jak chce rodzic, generalnie mysle o naturalnym porodzie ale róznie to bywa jak trzeba bedzie ciąc to niech tną, byle maluszek sie zdrowy urodził.

roboty domowe coraz trudniej mi wykonywac, ciezko sie schylac i nosic nie daje rady...
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Pon Wrz 19, 2011 12:23 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wiki dzieki.
o to własnie mi chodziło.

Doroti a szkoła rodzenia to płatna jest u Was?
też o tym myslałam zanim jeszcze nie byłam w ciazy Razz
wogole to imiona juz mielismy dawno temu ;P teraz tylko poczekac do odp tygodnia Wink
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
doroti



Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 230

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Wrz 19, 2011 12:31 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

sa i płatne i bezpłatne,

Kraków ma bezpłatne ale trzeba byc tu zameldowanym.

Ja bede chodzic do bezpłatnej ale nie do tej co chciałam. Jak byłam w 4 miesiacu zadzwoniłam do szpitala, gdzie bede rodzic ze chce sie do szkoły zapisac to juz terminy były na listopad wiec odpadło. Mega terminy są -także polecam pod koniec 3 m-ca zaczac sie rozgladac.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Pon Wrz 19, 2011 12:39 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

okej dobrze wiedziec Smile
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lalalunia



Dołączył: 11 Maj 2011
Posty: 838

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Wrz 19, 2011 1:53 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

WIND!!! GRATULUJE!!!Smile ale sie ciesze:)))))) Dlugo sie o dzidziusia staralas prawda?
ALe super nowina!!! rewelacja:))))) gratulujemy z moim dzidziusiem z calego serca:)))))))

Doroti dobrze mowi o tym zakladaniu karty! w UK to do 12 tyg sie czeka na potwierdzenie,takze w Polsce to i tak spoko,ze mozesz chociaz sprawdzic,czy pecherzyk jest!! ja tu dluuugo czekalam!!

U mnie tez szkola rodzenia jest bezplatna,ale dopiero od 32 tyg,jakos tak...dokladnie nie wiem,dowiem sie od poloznej po wizycie,a mam ja 27ego!!

Na bol glowy tylko apap!!! albo czysty paracetamol!!!

Doroti,sliczny brzuszek!Smile)
ja mam niestety rozstepy!! ale trudno!! wazne by dzidzia byla zdrowa,olac brzuch!!!
Ja porodu panicznie sie boje,wolalabym zeby mnie pokroili:D
na pewno bede starac sie o porod w wodzie!! ale podobno maja tylko jeden basen,wiec jak bedzie wolny to od razu wskakuje:)))
:****************
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Pon Wrz 19, 2011 2:19 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zapraszam http://www.biomedical.pl/forum/tutaj-vp124724.html#124724
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Ciąża i poród Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 38, 39, 40
Strona 40 z 40

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group