Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Pogaduchy o ciąży, jej przebiegu itp. (part.2)

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 45, 46, 47  Następny
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Ciąża i poród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Pią Cze 06, 2008 10:35 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Sekrecik juz ok.24 tyg. powinien rozrozniac dzwieki Smile mozesz do brzucha rozmawiac i słuchac muzy -to pomaga np po porodzie jak nie wiadomo co jemu jest i non stop płacze Smile właczasz to muze ktorej słuchałas w ciazy (oczywiscie jakas wybrana a nie 10 na raz) i zobaczysz ze dziecko sie uspokoi Smile a na 100% bedzie rozrozniał Twoj i tatusia głos Smile
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
sprezyna



Dołączył: 23 Lut 2008
Posty: 257

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Cze 06, 2008 12:15 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja przeczytałam w "Ciąża od A do Z" cytuję: twoje dziecko jeszcze zmiesciloby sie w dloni: ma okolo 11 centymetrów i wazy okolo 75 gramów. Wykonuje pierwsze ruchy oczyma i reaguje na dźwięk, choć jego uszy nie są jeszcze w pełni ukształtowane. Prawdopodobnie czuje wibracje przez skóre.
W tygodniu 20 malenstwo juz całkiem dobrze słyszy. W 22 tygodniu słuch rozwinął się już na tyle, że zaczyna rozpoznawać twój głos.

Tak tu napisali Smile
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Pią Cze 06, 2008 3:08 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

aha 22 Razz no to mała roznica od tego co mowiłam Smile rozne zrodla roznie podaja Laughing
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Sekrecik88



Dołączył: 29 Lis 2007
Posty: 228

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: zagranica
PostWysłany: Sob Cze 07, 2008 10:02 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Oki laseczki bo ja czuje jakies wibracje hehe
a dzis moja kruszynka ma urodzinki
haha 17tydzien sie zaczol:)
_________________
Mamusia i Tatuś Bardzo Cie Kochają Skarbusiu!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Aga xs
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 508

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: warszawa
PostWysłany: Sob Cze 07, 2008 2:41 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Te wibracje to zapewne piersze delikatne ruchy Twojego maleństwa,ja tez bylam w 17 tyg jak poczulam pierwsze ruchy,na poczatku bylo to jak musniecie skrzydlami przez motyla,a potem juz coraz mocniej,az wkoncu zostalam ostro skopana przez swojego synka.haha.
Jednak 17 tydzien to dosc wczesnie jak na odczuwanie ruchow dziecka w pierwszej ciazy,zazwyczaj jest to ok 20 tyg,a w kolejnych ciazach ok 18 tyg,ale wyjatki sie zdarzaja takie jak np ja czy Ty.Jesli jestes bardzo szczupla to wszystko wyjasnia Laughing zdrowka zycze Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Sekrecik88



Dołączył: 29 Lis 2007
Posty: 228

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: zagranica
PostWysłany: Sob Cze 07, 2008 9:00 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja czuje takie golgotki...na poczatku nic nie czulam gdubym
nie zobaczyla fotek bebi to bym nie wiedziala ze cos jest w brzusiu
a teraz juz czuje hehe Laughing
_________________
Mamusia i Tatuś Bardzo Cie Kochają Skarbusiu!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
syla23



Dołączył: 22 Sie 2007
Posty: 135

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Nie Cze 08, 2008 7:28 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziękuje dziewczyny za gratulacje Very Happy

Malutki jest cudowny i jak narazie nie mamy z nim większych problemow są lepsze i gorsze dni czy nieprzespane noce ale wystarszy że zrobi grymasić uśmiechu i wszystko jest oki, porada dla przyszłych mamuś gdy wasze dziecko śpi wy też odpoczywajcie a nie próbujcie zrobić wszystko w domu ja miałam taki jeden zien i byłam totalnie wypompowana i niezdolna do zajmowania sie małym, tak więc oszczędzajcie sie Smile

Wind jeśli chodzi o cc i po, no ja juz na drugi dzień chodziałam o ile mozna to tak nazwać tak naprawde wszystko boli a rana straszne ciągnie w dół i ma sie wrażenie że zaraz coś wypadnie z brzucha i najtrudniej to przezwyciężyc Rolling Eyes ale trzeba dać rade, no i porównując dziewczyny z którymi leżałam w sali a rodził w ten sam dzień co ja no to one po sn chodziły o wiele lepiej i były bardziej sprawne ale za to miały kryzys około 3 doby po porodzie a w moim przypadku z dnia na dzień było lepiej Very Happy teraz jest rewelacyjnie choć czasem rana daje o sobie znać jak chce cos szybko zrobić Confused Zaczynam myśleć o moim brzucholku bo troche go zostało ................no i tęsknie troszke za kopniaczkami w brzuszku Crying or Very sad

Dziewczyny jeśli macie jakis namiar na diete dla kobiet karmiących piersią to poprosze o info na pw poszukuje jakis fajnych dań które mogę jeść bez obawy o małego żeby mu nie zaszkodziło
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Nie Cze 08, 2008 9:27 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

syla cieli cie w doł? a nie poziomo? Neutral przeciez pionowo to cieli za czasow naszych dziadkow, pradziadkow ...teraz lekko nad wzgorkiem zostawiaja ładna pozioma kreske... Neutral przynajmniej moja przyjaciolka taka ma...
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
syla23



Dołączył: 22 Sie 2007
Posty: 135

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Nie Cze 08, 2008 10:22 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wind źle mnie zrozumiałaś ja mam cięcie poziome bardzo niziutko tak że majty spokojnie zakrywają to blizne ale odczucia byly takie jak opisywałam i trudne do przezwyciężenia Confused tym bardziej że byłam cała obolała i wymięczona po nieudanym porodzie sn Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Sekrecik88



Dołączył: 29 Lis 2007
Posty: 228

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: zagranica
PostWysłany: Pon Cze 09, 2008 4:39 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Syla ja wiem od mojego lekarza ze kobiety
ktore karmia piersia nie powinny jesc
pestkowanych owocow...
_________________
Mamusia i Tatuś Bardzo Cie Kochają Skarbusiu!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Ciąża i poród Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 45, 46, 47  Następny
Strona 3 z 47

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group