Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Podwyższona temperatura, krwawienie z nosa...

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
hcnyldivad



Dołączył: 07 Lip 2009
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lip 07, 2009 7:02 pm    Temat postu: Podwyższona temperatura, krwawienie z nosa... Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam. Obudziłem się dzisiaj o 5 (jak gdyby nigdy nic) i przewróciłem się na drugi bok. Po chwili coś mnie zaswędziało w lewej przegrodzie nosa. Wsadziłem palca i okazało się, że krew mi leci. Przez moment dosyć mocno kapało, ale po chwili się uspokoiło i po jakiś 15-20 minutach w ogóle przestało. Mierzyłem temperaturę, miałem 36,5. Zasnąłem. Obudziłem się potem o 11 i czułem się dobrze. Ale popełniłem błąd i pociągnąłem nosem, po czym znowu krew zaczęła mi lecieć. Tym razem mniej i szybciej przestała. Ponownie mierzyłem temperaturę i miałem 37,1. Dodatkowo mam złe samopoczucie i brak apetytu. Proszę o jakieś podpowiedzi co to może być, z czego to wynika. Wiem, że sprawa wydaje się błaha, ale martwię się, że może być to sygnałem czegoś poważniejszego.

Mój styl życia nie jest zdrowy, 90 % czasu przesiaduje przed kompem, bardzo mało ruchu i świeżego powietrza, więc może to osłabienie organizmu, brak witamin? Dodatkowo muszę wspomnieć, że mam czyraka na pośladku, który dzisiaj pękł. Może przez to mam podwyższoną temperaturę, a krwawienie z nosa spowodowane jest czymś innym, suchym powietrzem np.?

Proszę o szybkie i konkretne odpowiedzi.

EDIT: No i jak myślicie, iść z tym jutro do lekarza?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Wto Lip 07, 2009 10:55 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hcnyldivad
Oczywiście należy udać się do lekarza i wykonać badanie ciśnienia czy badanie krwi,objaw może wskazywać na anemie(osłabienie) ale również na zbyt suche powietrze,wzrost ciśnienia krwi,zapalenie błony śluzowej,nieżyt górnych dróg oddechowych czy mocne wydmuchnięcie.
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
hcnyldivad



Dołączył: 07 Lip 2009
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lip 08, 2009 11:51 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Lekarz przypisał mi antybiotyk (Duomox), lek przeciwgrzybiczny (Flucofast), Calcium i Rutinoscorbin. Wypisała skierowanie do laryngologa (z tym, że nie pamiętam czy mam iść obowiązkowo czy wtedy jak krwawienia nie ustaną... Confused Jak myślicie?) i na badanie krwi. Jak zaprzestane kuracji, mam zrobić i z wynikami się jeszcze raz do niej zarejestrować. Chyba nie jest tak źle, ale zobaczymy z tymi wynikami Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Sro Lip 08, 2009 1:14 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hcnyldivad
Widzę że lekarz profilaktycznie zaordynował antybiotyk,ciekawe tylko na co? nie uważam za wskazane na tym etapie,stosować bez wyników badań.(Duomox,Flucofast)Pozostałe leki owszem można.Należy przeprowadzić badanie krwi i z wynikiem udać się najpierw do laryngologa(obowiązkowo) i w zależności czy lekarz laryngolog zdiagnozuje po stronie laryngologicznej i podejmie leczenie a jeśli nie należy udać się do lekarza kierującego w celu dalszego leczenia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
hcnyldivad



Dołączył: 07 Lip 2009
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lip 08, 2009 4:03 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tzn. przesłuchała mnie stetoskopem, zaglądnęła w gardło i powiedziała, że jest czerwone i wdała się jakaś infekcja, zakażenie i przepisze mi antybiotyk aby się tego pozbyć.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group