Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Podwyższona temperatura i osłabienie...

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Maxxtro



Dołączył: 24 Paź 2007
Posty: 14

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lut 25, 2008 11:47 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dead Dreams ja niestety nie.

Ale zalamany tak Very Happy Pisałem z nim, potwierdził to co już mi 2 osoby pisały - to na tle nerwowym Laughing A tak sie upierałem z tą opcją...

Ponoć jemu po zastosowani u jakichś leków na nerwice/depresje temperatura i bóle minęły. Ja jakiś czas temu byłem u psychoterapeuty, dostałem leki ale mój organizm bardzo źle je tolerował i musiałem odstawić zanim zaczęły działać, później odszedłem od pomysłu z psychą.

Zamówiłem sobie 5-htp i zobaczymy, to działa tak jak te psychotropy co zwiększają poziom serotoniny tylko podobno łagodniej.


Spróbować nie zaszkodzi, co mi innego zostało Confused



P.S
Jak ktoś napisze, że 5-htp nie działa to zabije gnoja Twisted Evil Może chociaż efekt placebo zadziała Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pytanko



Dołączył: 05 Mar 2008
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Mar 05, 2008 10:32 am    Temat postu: Re: Dziwne... Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

robertunio14 napisał:
Cześć. To mój pierwszy post, a piszę ponieważ mam pewien problem. Moja mama od pewnego czasu ma ciągle te same dolegliwości, a mianowicie, ciągle czuje się zmęczona, ciągle ma zatkany nos, a także ma bardzo opuchnięte spojówki, lecz od jakiś 2 lat ciągle ma podwyższona temperaturę sięgająca 37.0 - 37.5 Była u lekarza i powiedział ze nie ma on pojęcia. Czego to może być przyczyna?? Czy to w jakiś sposób powiązane jest ze sobą?? Wydaje mi się że może to byc przyczyna albo alergii albo czegos z zatokami. Pomóżcie.



------edited by emilka------
temat przyłączyłam do zbliżonego problematyką



To może być paciorkowiec w gardle, daje podobne objawy, klucha w gardle, wyższa temperatura, zmęczenia czasami, bóle stawów kolanowych, atakuje też serce
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
sharezzz



Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 17

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: S-c
PostWysłany: Nie Mar 30, 2008 2:10 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czytam tak wasze posty i niektóre objawy zgadzają sie z moimi. Od dwóch miesięcy byłem cały czas osłabiony, miałem bóle kości i stawów i poźniej jeszcze zauważyłem podwyższona temperaturę 37 do 37,3. Zrobiłem badnia krwi i ASO mi wyszło ponad normę 820. Potem gdzieś w styczniu odczuwałem duże bole brzucha, zrobiłem badanie endoskopowe i test z pobranych wycinków wykazał bakterie Helicobacter Pylori teraz w tej chwili zazywam dwa antybiotyki i mam na dzieje ze to wszytsko minie.
Byłem też reumatologa i powiedzał że podwyższona temperatura może świadczyć o gorączce reumatycznej.

Jeśli macie podobne objawy do mnie najlepiej zrobić sobie jak najszybciej badania krwi ASO a jak macie bóle brzucha (np pulsowanie) podobne do zatrucia i niemijące po jakims czasie to szybko do gastrologa.

Wspomnę jeszcze ze wcześniej wykryto u mnie Gronkowca Złocistego w górnych drogach oddechowych i musiałem mieć usunięte migdały przez niego. Możliwe że on mógł też powodować to podwyższenie temperatury.
Do tej pory się lecze ,cały czas na lekarstwach , najgorsze jest to osłabienie które nie pozwala mi robic duzo rzeczy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Przemen



Dołączył: 04 Kwi 2008
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Kwi 04, 2008 12:06 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No wreszcie spotkałem ludzi z podobnym problemem!!

Moje objawy:

- temperatura ciała 37 od 2 miesięcy,
- problemy z górnymi drogami oddechowymi,
- katar którego nie ma,
- ogólne osłabienie (biegałem po 20km , teraz przebiegnę przez pasy i mam zadyszkę)
- kaszel, raczej suchy, męczący,
- przy oddychaniu drapanie w okolicach oskrzeli.
- wszelkie wyniki w normie (wręcz wzorcowe) morfologia, mocz, OB, CRP, prześwietlenie płuc + obsłuchanie słuchawkami Wink,
- czynnie uprawiam sport (nawet 6x w tygodniu)
- lekarz mówi, że nic się nie dzieje :]

Może zwrócimy się z naszym problemem do jakiegoś specjalisty? Nie ma takiego na forum :>??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Adamo25



Dołączył: 04 Kwi 2008
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Kwi 04, 2008 9:25 pm    Temat postu: A może to cpn ?!! Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam, trafiłem na to forum w poszukiwaniu informacji ,bo jak widzę nie jestem sam który boryka się z podobnymi dolegliwościami.Jeśli ktoś jest zainteresowany to zostawiam linka , pod którym można przeczytać o moim przypadku. Są tam tez podane pewne wskazówki innych forumowiczów, które być może będą wam pomocne.

----- niestety wg regulaminu na forum nie podajemy linków do innych forów. pozdrawiam. emilka ------


Pozdrawiam Adamo

Jak widzicie nie doczytałem regulaminu za co przepraszam. Natomiast chodziło mi o bakterie Chlamydia pneumoniae i Mycoplasma pneumoniae.
Być może to wam pomoże!!! Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
sharezzz



Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 17

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: S-c
PostWysłany: Pią Kwi 04, 2008 10:48 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzieki za nazwy tych bakterii Chlamydophila pneumoniae i Mycoplasma pneumoniae dużo mi pomogły teraz bede wiedział w czym jest przyczyna Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Drizt



Dołączył: 11 Kwi 2008
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Kwi 11, 2008 8:32 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam.

a jak można zrobić ten wymaz na obecność tych gronkowców czy innych stworów? Very Happy lekarza rodzinnego o to poprosić?? i tak w ogóle o co poprosić żeby wiedziała o co mi chodzi

z góry dzięki za odp.pzdr
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Sob Kwi 12, 2008 1:17 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ale chcesz wymaz z gardła robić?
najlepiej chyba posiew kału zrobić. możesz iść do rodzinnego i poprosić o skierowanie lub po prostu do laboratorium mikrobiologicznego sie udać i zrobić na własną rękę.
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Drizt



Dołączył: 11 Kwi 2008
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Kwi 12, 2008 2:39 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no wcześniej było pisane o wymazie z nosa i gardła. w nochu też coś mogę mieć bo miałem do niedawna straszne zapalenie zatok:/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Adamo25



Dołączył: 04 Kwi 2008
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Kwi 12, 2008 3:00 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeśli chcesz sprawdzić czy masz przeciwciała Chlamydia Pneumonia lub Mycoplazma to musisz zrobić badanie krwi w kierunku tych bakterii ,w klasach IgM i IgG ,poproś o skierowanie lekarza rodzinnego luz zrób sama prywatnie. Ja miałem robiony wymaz z gardła i bronchofiberoskopie które nic nie wykazały. Dopiero powyższe badania które robiłem sam, bo lekarz rodzinny wogóle odrzucił możliwość Cpn pokazały , że posiadam przeciwciała Cpn w klasie IgG co może świadczyć o przebytej lub długotrwałej infekcji. W środę idę do lekarza, chce zobaczyć jego minę jak zobaczy dodatnie wyniki , no i mam nadzieję że rozpocznę w końcu leczenie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Strona 5 z 10

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group