Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Podwyższona temperatura i OB a obniżone leukocyty

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
natalie1988



Dołączył: 08 Wrz 2007
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Wrz 08, 2007 3:41 pm    Temat postu: Podwyższona temperatura i OB a obniżone leukocyty Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam!! Mam 19 lat, od paru miesiecy mam caly czas podwyzszona temperature (ok 37,5), jestem oslabiona. Moje wyniki z pierwszego badania

OB - 20
Leukocyty - 3,7
Hemoglobina - 12,5
Erytrocyty - 4,58
Hematokryt - 37,9
Średnia objetosc krwinki czerwonej - 82,8

Po dwoch tygodniach zrobilam ponowne badanie, tym razem z rozmazem


OB 19
WBC 3,5
RBC 4,43
HGB 12,5
HCT 37,4
MCV 84,4
MCH 28,2
MCHC 33,4
PLT 207
LYMPH% 36,2
LYMPH# 1,3
RDW_CV 13,1
PDW 10,9
MPV 9,6
P-LCR 22,5

Rozmaz

paleczkowate 1%
Granulocyty podzielone 57%
Kwasochlonne 1%
Limfocyty 31%
Monocyty 10%

Czy cos z tych badan wynika?? Czuje sie coraz gorzej. Do lekarza moge isc dopiero za tydzien. Prosze o pomoc
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Sob Wrz 08, 2007 5:52 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no coś jest nie w porządku. jakiś stan zapalny... może to początki choroby zakaźnej, bakteryjnej czy wirusowej. a węzły chłonne nie są powiększone? nic Cię nie boli?
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
natalie1988



Dołączył: 08 Wrz 2007
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Wrz 08, 2007 6:07 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Boli mnie glowa, ale to pewnie od temperatury. Ale tak raczej nic innego mnie nie boli, tylko jestem strasznie oslabiona. Wlasciwie z dnia na dzien jest coraz gorzej
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Nie Wrz 09, 2007 4:21 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

uuu to myślę, że skoro tak, to lekarz zleci Ci kolejne badania, bo morfologia nie jest do końca prawidłowa i będzie trzeba szukać przyczyny tego stanu. w każdym razie zwykle leukopenia występuje przy zakażeniach o etiologii wirusowej (tylko zwykle jest też limfocytoza a tutaj nie ma, więc sama nie wiem, co myśleć Confused ).
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
d115



Dołączył: 16 Paź 2008
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Paź 16, 2008 8:23 pm    Temat postu: wazne Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzien dobry, koniecznie zglos sie do hematologa/onkologa, nie jestem osoba kompetentna do postawienia diagnozy, ale choroba moze okazac sie bardzo powazna.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group