Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Podejrzenie boreliozy, od jakiego dr skierowanie?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Userr0



Dołączył: 11 Lis 2014
Posty: 24

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lis 11, 2014 1:13 am    Temat postu: Podejrzenie boreliozy, od jakiego dr skierowanie? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam.
Mam podejrzenia, że mogę być nosicielem boreliozy. Byłem na konsultacji u lekarza rodzinnego i też przyznał rację, że wszystko na to wygląda. Zasugerował zrobienie badań odnośnie boreliozy a dokładniej badanie z krwi na przeciwciała przeciwko Borelii w klasie IgM i IgG.
Niestety powiedział, że on sam nie może dać skierowania na takie badania i zasugerował, żebym zrobił je na własny koszt lub ewentualnie mógłbym od niego otrzymać skierowanie do przychodni chorób zakaźnych ale podobno czeka się tam ok. roku na przyjęcie.
Nie bardzo mam fundusze obecnie i przeglądając zasoby w Internecie wyczytałem, że jest możliwość aby takie skierowanie wystawił na badania odnośnie boreliozy lekarz specjalista ale nie tylko od chorób zakaźnych a np. może niby takie skierowanie wystawić lekarz specjalista dermatolog lub neurochirurg.
Chciałbym zapytać czy jest to prawda?
Chciałbym tez zapytać o same badanie, naczytałem się sporo, że jest to badanie mało precyzyjne i często przekłamuje wynik. Czy warto je robić? Czy jest jakiś inne badanie które jest bardziej skuteczne? Co zrobić aby wykryć ewentualne zakażenie boreliozą?
Z góry dziękuje za odpowiedzi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Userr0



Dołączył: 11 Lis 2014
Posty: 24

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Lis 16, 2014 7:14 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Do lekarza zakaźnika czeka się u mnie rok czasu, więc odpada.

Ogólnie tak jeszcze myślałem nad sprawdzeniem ile się czeka do neurologa, może on by mi ewentualnie dał te skierowanie na badanie pod kątem boreliozy.
Jednym jeszcze wyjściem jest udać się do dermatologa i liczyć, że da takowe skierowanie, tylko jak ja wytłumaczę to, że w tej sprawie przyszedłem do dermatologa, a nie innego lekarza skoro nie mam obecnie chociażby tego rumienia na skórze.
W ostateczności wykonam te badania samodzielnie, koszt ok. 100zł i jest to suma jeszcze do zaakceptowania, gorzej tylko, że te badania są mało skuteczne i wiarygodne. Jednak lekarze mówią, że są podstawą i dopiero po zrobieniu tego badania warto ewentualnie zrobić Western-Blot, który też jest nie do końca wiarygodny.
No i teraz sam nie wiem, jak będę robił te badania z własnej kieszeni, to co lepiej zrobić, dopłacić i zrobić od razu Western-blot czy zrobić jak radzi lekarz czyli te zwykłe ELISA??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Userr0



Dołączył: 11 Lis 2014
Posty: 24

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Lis 23, 2014 7:12 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zarejestrowałem się do dermatologa i neurologa, może uda mi się otrzymać od którego z tych lekarzy skierowanie na badanie pod kątem boreliozy nawet niech będzie to ELISA, w razie co na Western-Bolt-a zapłacę sam. Ogólnie liczę, że da mi te skierowanie neurolog, bo głowa mnie boli i to w różnych miejscach, pamięci, koncentracji nie mam... W razie jakbym nie dostał to na litość może uda mi się wziąć od dermatologa choć rumienia nie mam i raczej nie miałem.
Do wyżej opisanych specjalistów mam wizyty w przyszłym tygodniu. Jak żaden z tych lekarzy mi nie da skierowania to będę musiał sam za nie zapłacić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group