Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Pocenie się - co pomaga?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
anetaaa_
Spamer


Dołączył: 01 Sie 2011
Posty: 114

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Mar 24, 2015 10:48 pm    Temat postu: Pocenie się - co pomaga? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Znacie jakieś dobre sposoby na tę dolegliwość? Od kilku miesięcy bardziej intensywnie się pocę, szczególnie pod pachami. Wyniki badań mam ok, robiłam ogólną morfologię, badania pod kątem tarczycy i hormonalne (hormony płciowe) i wszystko w normie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
CiociaGosia



Dołączył: 10 Mar 2015
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Szczecin
PostWysłany: Pią Kwi 03, 2015 4:50 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

czasami tak po prostu juz ludzie maja. Moja siostrzenica tez ma taki problem Znalazla w aptece dobry, specjalny dla potliwych osob antyperspirtant, ale ten z kolei wysusza bardzo. Najlepiej spytać w aptece, tam Ci coś doradzą bez recepty Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
cascada



Dołączył: 08 Cze 2015
Posty: 9

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Pon Cze 08, 2015 7:06 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

picie naparu z szalwi pomaga
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Bambien



Dołączył: 18 Sie 2015
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Wto Sie 18, 2015 12:45 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jakiś powód nadmiernego pocenia musi być, może stres, a może jakaś choroba, badania nie wszystko wykażą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Krysia098



Dołączył: 04 Wrz 2015
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Wrz 04, 2015 8:12 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeżeli nigdy dotąd tak nie miałaś to możliwe, że coś jest nie tak. jeśli sprawa dotyczy właśnie głównie pach - wart zaopatrzyć się w dobry, apteczny antyperspirant. Jeśli jednak całego ciała koniecznie udaj się do lekarza pierwszego kontaktu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mloda-mama



Dołączył: 17 Gru 2008
Posty: 54

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Sulejówek
PostWysłany: Nie Wrz 06, 2015 9:26 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

podobno jest tak ze jak sie zastopuje pocenie na rękach to wychdozi gdzie indziej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
DtB



Dołączył: 17 Wrz 2015
Posty: 38

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Wrz 18, 2015 12:02 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

U mnie występowało bardzo obfite pocenie właśnie po użyciu antyperspirantu, którego wcześniej nigdy nie stosowałem. Jak go odstawiłem, wszystko wróciło do normy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
rariki



Dołączył: 18 Lis 2015
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Gru 01, 2015 9:32 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

anetaaa_ jak najbardziej powinnaś się przebadać pod katem innych chorób, wcale nie musi to być sprawa związana tylko z hormonami, nadmierne pocenie występuje np. przy nowotworach, masz tutaj więcej informacji http://www.biomedical.pl/zdrowie/nadmierne-pocenie-6289.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
rocko



Dołączył: 01 Gru 2015
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Gru 04, 2015 5:56 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

przebadać się powinnaś, ale równie dobrze może Ci wyjść, że nie wynika to z żadnej choroby, a jest np. na tle nerwowym.
powiedz mi czy zauważyłaś jakieś inne dolegliwości u siebie? czy próbowałaś już jakiś metod na zmniejszenie potliwości?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
robertinio



Dołączył: 05 Kwi 2016
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Kwi 05, 2016 8:30 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Spróbuj napary z szałwii (do picia), jeśli masz wannę to również kąpiele z szałwią. Rano myj się letnią wodą, unikaj gorącej (ta przyzwyczaja gruczoły do intensywnej pracy). Oczywiście antyperspirant to konieczność.

Czy zwracasz uwagę na skład swoich ubrań? Jeśli są ze sztucznych, nieprzewiewnych materiałów, być może po prostu organizm się przegrzewa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group