Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

pobranie szpiku kostnego

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Hematologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
asas



Dołączył: 14 Lis 2008
Posty: 37

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lis 28, 2008 2:42 pm    Temat postu: pobranie szpiku kostnego Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jak wygląda pobieranie szpiku kostnego? czy to boli? czy są po tym jakieś powikłania? z jakiej części ciała się go pobiera?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Pią Lis 28, 2008 5:04 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

BIOPSJA SZPIKU
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
asas



Dołączył: 14 Lis 2008
Posty: 37

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lis 28, 2008 10:40 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a czy jest ktoś, kto osobiście doświadczył pobierania szpiku i może coś na ten temat napisać?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
depeche89



Dołączył: 10 Wrz 2009
Posty: 9

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Kamienna Góra/Wrocław
PostWysłany: Sro Paź 14, 2009 12:53 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mój tato miał pobierany z kości biodrowej. Trochę to boli, bardziej niż zwykłe pobieranie krwi, itp... Najbardziej to jak się wbija igłę w kość i samo pobieranie też nie jest przyjemne. No ale wszystko do przeżycia! Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
marcin4133



Dołączył: 06 Paź 2009
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lis 26, 2009 4:50 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Da się przeżyć sama miałam pobierany szpik z mostka . nieprzyjemne uczucie to wkłócie i pobieranie też nie jest miłe. Nie będę ukrywała boli choć zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym.Mus to wielki pan wytrzymasz ja też wytrzymałam
Jestem chora na białaczke
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mamaKasiiKubusia



Dołączył: 31 Sie 2009
Posty: 25

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Gru 01, 2009 8:52 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jak załatwić wszelkie formalności by zostać dawcą szpiku?? od czego zacząć?????
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Sro Gru 02, 2009 1:43 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

na pewno od badania krwi.
poza tym musisz sprawdzić czy możesz szpik oddać.
w internecie powinny być podane informacje gdzie można się przebadać i jakie są procedury jeśli chodzi o przeszczep szpiku.
możesz też pytać u Honorowych Dawców Krwi lub szukać informacji o Agacie Mróz- gdzieś mi się obiło o uszy ale nie wiem gdzie że szukają dawców szpiku.

na pw podaję Ci kilka stron gdzie pisze jakie są procedury.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
alutka16



Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 38

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: bydgoszcz
PostWysłany: Sob Sty 16, 2010 9:41 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

niestety jest tylko kilka placowek w kraju gdize robia tylko i wylacznie badania ktore zadecyduja o tym czy w ogole mozesz zostac dawca szpiku.. jak dla mnie to znaczne utrudnienie, nosze sie z zamiarem dolaczenia do gronba dawcow szpiku od dawna, mam juz nawet wypelniony formularz, nic tylko go wyslac i czekac na wezwanie na badania, ale niestety nie na reke mi wyjazd do bodajze gdanska bo tam mam najblizej a i tak dosyc daleko, tym bardziej ze kiepsko z czasem, gdy sie studiuje. jeszcze sprobuje sie zorientowac bo moze da sie jakos ominac ten wyjazd, moze mozna pobrac probke krwi do tego badania we wszytskich centrach w kraju ?? moze ktos sie orientuje??
co do pobierania szpiku, w tej chwili moze to byc zabieg zupelnie bezbolesny, jak przy oddawaniu krwi z tym ze trwa to dluuzej.
ja poki co jestem honorowym dawca krwi i namawiam ludzi do tego by oddawali krew bo to super uczucie, gdy sie komus byc moze ratuje zycie w ten sposob. niestety ostatnio troche powazniej zachowowalam, dlugo antybiotyk, teraz kolejne lekarstwa i bede musiala chwilke odczekac z kolejnym oddaniem krwi Sad pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Ewa L



Dołączył: 14 Lip 2009
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Suwałki
PostWysłany: Pon Cze 14, 2010 9:06 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam Smile U mojej mamy stwierdzono niedokrwistość makrocytową i wykonano biopsje szpiku kostnego. Dodam że mama przebyła leczenie raka jajnika. Proszę o interpretację biopsji szpiku kostnego. OPIS SZPIKU: Komórkowość preparatów szpiku mierna. Układ czerwonokrwinkowy odsetkowo znacznie powyżej normy - 51%, tor dojrzewania normoblastyczny z obecnością pojedynczych paraerytroblastów - 2,5% i megaloblastów - 5,5%. Układ granulocytarny odsetkowo poniżej normy - 35%, bez cech odmłodzenia. Układ chłonny stanowi 14%, w tym limfocyty - 11,5% i plazmocyty - 2,5%. Megakariocyty płytkotwórcze obecne. Z góry dziękuje Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Hematologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group