Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

po zapaleniu (pozagałkowym) nerwu wzrokowego

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Okulistyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
covo



Dołączył: 27 Lis 2010
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Cze 26, 2015 4:25 pm    Temat postu: po zapaleniu (pozagałkowym) nerwu wzrokowego Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

standardowo: pozagałkowe zapalenie nerwu wzrokowego leczy sie sterydowo (szpital, kroplowka...). Najczesciej pozostaje trwały ubytek (pogorszenie jakosci) widzenia.

Ale:
czy są znane jakies specyfiki (WITAMINOWE ? inne? ), ktorymi juz po zapaleniu mozna/trzeba wspomagać poprawianie wzroku?
Wiadmo, że nie sprawią 100% powrotu sprawnosci widzenia, tkanka nerwowa czesciowo uszkodzona/zniszczona, ale... moze ta jej czesc, ktora tylko ulegla zapaleniu, lecz nie jest zniszczona, wymaga ZDECYDOWANEGO wspomagania w dojsciu do przyzwoitego stanu...
Ja slyszalem o takim prostym specyfiku witaminowym - ALAnerv.
Czy ktos zna cos lepszego...?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lordv



Dołączył: 10 Mar 2016
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Mar 31, 2016 1:46 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wydaje mi się, że to na tyle poważna sprawa, że powinieneś to obgadać z okulistą. Są jakieś suplementy, które niby pozytywnie wpływają na kondycję oczu (luteina, borówka), ale nie jestem pewnie czy i w tym przypadku coś zdziałają.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Okulistyka Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group