Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Po tomografii komputerowej kręgosłupa. Pomocy!!!

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rtv2500



Dołączył: 18 Lut 2009
Posty: 9

Wysłał podziekowań: 6
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Mar 30, 2009 4:51 pm    Temat postu: Po tomografii komputerowej kręgosłupa. Pomocy!!! Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie.
Mam problemy z kręgosłupem i postanowiłem pójść na tomografię komputerową. Okazało się, że mam obwodowe rozluźnienie pierścienia włókniastego modelujące worek oponowy. Chciałbym się od Was dowiedzieć czy to coś poważnego? Można to wyleczyć (jakimi sposobami)? Dodam, że mam 18 lat.

Bardzo, bardzo dziękuję za pomoc,
pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Sro Kwi 01, 2009 10:08 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

rtv2500 Do oceny takiego wyniku jest potrzebne zdjęcie rtg kręgosłupa.Wszystko zależy od stopnia zaawansowania.Za mało napisałaś o objawach a te mogą być bólowe z drętwieniem kręgosłupa jak również promieniować do nóg , opadanie stopy.Może wystarczyć rehabilitacja oraz zabiegi fizykoterapi.Ostatecznością jest zabieg operacyjny.Tu decyduje lekarz na podstawie oceny wyników.Wskazana jest oszczędność w nadwyrężani kręgosłupa tj.prace fizyczne z podnoszeniem,pochylaniem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
rtv2500



Dołączył: 18 Lut 2009
Posty: 9

Wysłał podziekowań: 6
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Kwi 01, 2009 8:34 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Byłem dzisiaj ze zdjęciem tomografii komputerowej u neurologa, a ten stwierdził że kaplica ... To obwodowe rozluźnienie pierścienia włóknistego modelujące worek oponowy mam na 3 poziomach. Powiedział, że raz coś nieodpowiednio dźwignę i grozi mi to przepukliną... Wysłał mnie na jakieś ćwiczenia, mówił że muszę dużo ćwiczyć, ale tego już się w 100% nie da wyleczyć, ewentualnie zatrzymać tylko przez te właśnie ćwiczenia, bo stwierdził że tam są jakieś wypuklenia ... Sad
Chciałbym się dowiedzieć czy rzeczywiście jest ze mną aż tak źle? Czy jest duże prawdopodobieństwo że za parę lat bd z tego przepuklina ...? Najgorsze jest to, że jestem w II klasie technikum, a później czeka mnie ciężka fizyczna praca...

Bardzo dziękuje za pomoc, szczególnie dla carboczar !
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Sro Kwi 01, 2009 10:15 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

rtv2500 Zgadzam się z neurologiem,tylko jestem zaskoczony ,że w tym wieku dorobiłeś się takiej przypadłości.Wskazana jest rehabilitacja i masaże.Występują pewne ograniczenia w dźwiganiu,gwałtownych ruchach,skokach,kucać przy podnoszeniu.Należy stosowac leczenie zachowawcze.Odpowiedni tryb życia,stosowanie ćwiczeń wzmacniających mięśnie.Nie jest tak źle,dyskopatia jest współczesną chorobą i jest leczona zachowawczo.Ostatecznością jest zabieg operacyjny ale tum na razie nie ma co się przejmować.Powodzenia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
rtv2500



Dołączył: 18 Lut 2009
Posty: 9

Wysłał podziekowań: 6
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Kwi 02, 2009 4:37 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Są szanse na wyleczenie tych wypukleń, czy tylko te ćwiczenia zapobiegną przed przepukliną? Jak rozpoznam kiedy zrobi mi się z tego przepuklina, jak bóle kręgosłupa mam już od niecałych 4 miesięcy ... ? Czy kręgosłup kiedyś przestanie mnie boleć?

Bardzo Ci dziękuje za pomoc carboczar !
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Czw Kwi 02, 2009 6:11 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

rtv2500 Powiem Ci tak,kiedy wypadnie dysk będziesz wiedział.Uważam ze nie jeszcze nie ma powodu do niepokoju,Jesteś młody i jest szansa że po zabiegach ( u Ciebie jest tylko rozluźnienie a nie przerwanie pierścienia włóknistego)może nastąpić samoistne ustąpienie(ale zawsze należy pamiętać że ma się kręgosłup)Często jest stosowane leczenie zachowawcze,przy którym można funkcjonować normalnie.Tak,że na razie należy wprowadzić rehabilitacje.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mh1
Gość









PostWysłany: Czw Kwi 16, 2009 11:06 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wynik mojego badania :
Niewielkie spłycenie lordozy lędźwiowej ze znaczną obniżką krążka L5)S1
i sklerotyzacją płytek graniczych przyległych trzonów - dyskopatia.
Krążek L4)5 nieznacznie w tylnej części obniżony z dyskretną brzeżną osteofitozą od strony jego światła.

Muszę dodać, że ból kręgosłupa towarzyszy mi przez całą dobę ( nie mogę długo siedzieć, stać - ból promieniuje po całych nogach, obracając się na drugi bok w łóżku muszę podpierać się na łokciach, itp.), mam 41lat

Proszę o objaśnienie wyniku badania, czy to coś grożnego ?
Powrót do góry
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Czw Kwi 16, 2009 1:49 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mh1
Opis wskazuje na postępującą chorobę zwyrodnieniową kręgosłupa,obniżenie krążka międzykręgowego powoduje ucisk na układ korzeniowy w kręgosłupie.Co powoduje występowanie bóli czy niedowłady kończyn dolnych.Nie leczone,może powodować wystąpienie podanych objawów lub innych jak np zaniki mięśni w nogach.Wskazane jest leczenie zachowawcze(farmakologiczne) oraz fizjoterapia.(stosowanie ćwiczeń wg metody McKenziego.)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mh1
Gość









PostWysłany: Czw Kwi 16, 2009 2:01 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Serdecznie dziękuję za odpowiedź, po niej szybciej wybiorę się do właściwego lekarza (mam nadzieję, na razie nastawiam się psychicznie).
Jeszcze raz dziękuję za życzliwość, życzę wszystkiego dobrego :)
Powrót do góry
lili79



Dołączył: 18 Kwi 2009
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Kwi 18, 2009 3:39 pm    Temat postu: rozluźnienie pierścienia włóknistego Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jestem po operacji, którą miałam 17 lat temu z powodu skoliozy. Obecnie
mam 30 lat. Odczuwam uporczywe bóle od lędźwi przez biodro w stronę nogi. Praktycznie co dzień jestem na Ketonalu.
Mam usztywniony niemal cały kręgosłup. Jedynie między L5-S1 mam dysk nie objęty rusztowaniem. Tam właśnie mnie boli. Na tomografie wyszło:
rozluźnienie pierścienia włóknistego krążka międzykręgowego.

Czy ten opis świadczy o przepuklinie jądra... już się tracę w tych
pojęciach... Dokładniejszy byłby rezonans ale przez implanty ja nie mogę go przeprowadzić. Czy na Tomografie widać byłoby pęknięcie dysku..?? Ewentualna operacja na czym polega? Czy wszczepiają w takich wypadkach sztuczny dysk czy stabilizują ten odcinek? Napiszcie proszę jak wiecie coś na ten temat.

Pozdrawiam i życzę zdrowia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group