Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

po operacji przepukliny pachwinowej.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
yrek



Dołączył: 30 Sie 2009
Posty: 17

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Paź 18, 2010 3:50 pm    Temat postu: po operacji przepukliny pachwinowej. Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam, czy sa jakies masci, kremy, dzieki ktorym by blizna po zagojeniu sie byla jak najmniejsza? (a najlepiej zniknela calkowicie).
Nie jest to duza blizna, og 5 cm dlugosci, cienka, ale nie chcial bym by byla ona widoczna.

przyłączyłam do Twojego poprzedniego tematu.
Gosia85
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Zibi
Przyjaciel forum


Dołączył: 14 Cze 2007
Posty: 1380

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Wto Paź 19, 2010 12:00 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kremy z masy perłowej- mi pomogły Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
yrek



Dołączył: 30 Sie 2009
Posty: 17

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Paź 19, 2010 3:32 pm    Temat postu: po operacji przepukliny pachwinowej. Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam rowno tydzien temu bylem operowany (metoda liechtensteina - z siatka).
lekarz zalecil, bym nie dzwigal 4 tygodnie. A po tym okresie, ze juz moge normalnie ciezkie rzeczy dzwigac.
czy po tych 4 tygodniach rzeczywiscie bede mogl np na silownie pojsc?
czy lepiej jeszce troche zaczekac?
no i chcialbym znow zaczac wspolzyc jak najszybciej ...

drugim problemem ktory mnie niepokoi jest to, ze nadal jaby moszna jest wieksza po stronie gdzie byla przepuklina niz po drugiej stronie.
wydaje mi sie ze to jest skora (bo przepuklina byla naprawde spora).
czy ta skora wroci kiedys do normy, czy juz zawsze bedzie taka rozciagnieta?

i jeszcze drobniejsza sprawa: co z blizna? jest cienka, ale dluga, na ok 5 cm. czy istnieje sposob by ona zniknela? (jakies masci, kremy?)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Pią Paź 22, 2010 8:19 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

yrek
na blizny dobrze działają maści z masy perłowej. zapytaj w aptece.
mi lekarze po operacji kazali masować bliznę miękką szczoteczką (taką jaką czesze się główkę niemowlaka). jednak było to 19 lat temu więc nie wiem czy takie metody są dalej zalecane.

co do siłowni.. nie wiem . pytałeś lekarza konkretnie o siłownię?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
matimati



Dołączył: 04 Lut 2011
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Mar 08, 2011 3:28 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja idę na operację za dwa tygodnie. Robię ją prywatnie w Certusie. Miał ktoś z Was tam operację? Jak się czuliście po niej czuliście?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group