Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Po operacji Pęcherzyka żółciowego

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sabaka



Dołączył: 29 Kwi 2009
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Maj 19, 2009 8:03 pm    Temat postu: Po operacji Pęcherzyka żółciowego Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam 24 lata nie całe dwa miesiące temu przeszedłem zabieg wycięcia pęcherzyka żólciowego metodą laparaskopową. Operacja się udała nie było powikłań itp.
Objawami kamienicy były silne bóle w nadbrzuszu, lekarz rodzinny wysłał mnie na badania tam się okazało że mam drobne złogi w pęcherzyku. Lekarz rodzinny kazał mi na siebie uważać zalecił diete itp. Wyszło jak wyszło po około dwóch tygodniach wylądowałem w szpitalu z kolką wątrobową były to najgorsze bóle mojego życia ból ( nie mogłem prawie chodzić ) W szpitalu zalecono mi operacje na którą się z godziłem i tak zakończyła się historia mojego pęcherzyka. Moje pytania są takie po jakim czasie po operacji będę mógł zjeść na przykład pizze czy wypić jedno - dwa piwa? Nie jestem jakiś maniakiem fast foodów czy alkoholu. Obecnie przestrzegam diety wątrobowej z pewnymi wykroczeniami.
2 pytanie przed operacją borykałem się z pewnym problemem o tuż miałem zgagę pieczenie w żołądku jakby jakiś kwas czy żółć się przelewała występowało to okresowo i nie od razu po bezpośrednio po posiłku. Obecnie to znowu wróciło co to może być? lekarz mi mówi że to jest refluks żółciowy i że się już z tym nic nie poradzi że niby wiele osób go ma po operacji ( no ale ja to miałem dużo dużo przed ) I jeszcze jedno pytanie kiedy się pozna że mój organizm nie toleruje jeszcze pizzy czy innego podobnego żarcia. Lekarz mi wytłumaczył że poznam to po bólach że będą takie same jak przed operacją prawda to ? Jak tak to strach cokolwiek eksperymentalnego spróbować.
pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kkrzyz



Dołączył: 03 Paź 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Paź 03, 2009 1:10 am    Temat postu: witaj mam tak samo jak ty Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

przed operacja pecherzyka z kamieniami miewalem przelewanie w brzuchu po usuniecia nasililo sie to mocno z mdlosciami i w gastro mialem duzo zolci w zoladku blona zaczerwieniona a nawet helikobaktera. teraz biore lek sukralfat godzine po obiedzie i kolacji tak mi zalecil gastrolog by wyssac te zolc z zoladka po obiedzie i procesach trawiennych. po roku mialem gastro i juz tej zolci nie bylo a blona zoladka wyglada o niebo lepiej. dodatkowo lykam tabletke uspokajajaco tak profilaktycznie i jest lepiej. niestety ten refluks na cale zycie bedzie. pozdro wszystkich refluksowcow i nie lamac sie tylko walczyc
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Nie Paź 04, 2009 7:17 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

kkrzyz
nie ma potrzeby odświeżać tematu z przed 4 miesięcy ale gwoli wyjaśnienia dopiszę kilka słów.

Należy powiedzieć,że wycięcie pęcherzyka żółciowego nie zlikwiduje objawów refluksu.Bywa tak,że przez pewien okres czasy ten objaw refluksu może ulec wzmożonej aktywności.Jest,to związane z tym że przewód pęcherzykowy wspólny musi przejąć rolę pęcherzyka żółciowego,(może to trochę potrwać ok miesiąca)Nie da się ukryć ale najlepszą metodą jest praktyka prób i błędów,co szkodzi a co nie(tak jak powiedział lekarz) oczywiście stosujemy dietę i leki neutralizujące.
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group