Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Po jakim czasie do lekarza??

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Niepłodność
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
KoffanaAgoosia



Dołączył: 21 Sty 2009
Posty: 130

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 5 podziękowań w 4 postach

Skąd: NORWEGIA - OSLO
PostWysłany: Sro Lip 01, 2009 12:49 pm    Temat postu: Po jakim czasie do lekarza?? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

czesc dziewczynki:) mam nadzieje ze temat nie byl poruszany, a mianowicie chcialabym sie dowiedziec po jakim czasie isc do lekarza po nieudanych probach zajscia w ciaze?? by nie uslyszec "a to jeszcze za wczesnie by cos zrobic, to normalne ze ludzie tyle sie staraja"? Lipiec to bedzie 8 miesiac staran w tej sprawie nie bylam jeszcze u lekarza i zastanawiam sie czy najwyzsza pora by cos zrobic w tym kierunku i probowac wyjasnic przyczyne... z gory dziekuje za rady!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Sro Lip 01, 2009 1:33 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Lekarze zazwyczaj mówią,że jeżeli po roku regularnego współżycia nie zachodzi się w ciąże to trzeba poradzić się specjalisty. Ja jednak mam zdanie,że nigdy nie jest za wcześnie. 8 miesięcy według mnie to już dużo, wedle lekarzy malutko. Jeśli masz na tyle cierpliwości to możesz poczekać . radziłabym Ci jednak to co sama zrobiłam. Idąc do lekarza i mówiąc jaki mam problem, na pytanie " jak długo się staramy" odpowiadałam - " prawie dwa lata" . Oczywiście to kłamstwo ale dzięki temu byłam odrazu traktowana jak pacjentka z problemem. Wszystkie badania itd zostały przeprowadzone. Jeśli powiesz lekarzowi że staracie się 8 miesięcy to prawdopodobnie powie " to nie tak wiele , proszę przyjść z a parę miesięcy". Zegar biologiczny tyka, instynkt macierzyński sie odzywa więc jak tu czekać???
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
KoffanaAgoosia



Dołączył: 21 Sty 2009
Posty: 130

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 5 podziękowań w 4 postach

Skąd: NORWEGIA - OSLO
PostWysłany: Sro Lip 01, 2009 3:09 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no tak, masz racje troszke naklamac i sie zajma czlowiekiem:) a jeszcze chcialabym zaczerpnac informacji na temat badan jakie sie robi by stwierdzic co jest przyczyna braku ciazy itp jak to wyglada, fajnie by bylo gdyby dolaczyly sie inne kobitki z doswiadczeniem pozdrawiam!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Sro Lip 01, 2009 9:48 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja slyszałam ze po roku staran jesli nic nie wychodzi to mozna zaczac mowic o niepłodnosci...
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Czw Lip 02, 2009 2:49 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Napisze Ci na podstwie mojego doświadczenia Wink). Stwierdzone PCO i brak owulacji.
Najważniejsza jest diagnoza czyli dlaczego nie dochodzi do poczęcia. Przede wszystkim należy zbadać hormony : Lh, FSH, estradiol, prolaktynę, testosteron, hormony tarczycy. Kolejnym waznym elementem jest monitoring cyklu czyli obejrzenie Twoich jajników i macicy czy pod względem zdrowotnym są ok i czy dochodzi do owulacji, czy pęcherzyki rosna i czy pekają. Kolejny etap bardzo ważny to badanie nasienia. Jesli wszystko to jest w normie a mimo to nie uzyskuję się ciązy to sprawdzają drożność jajowodów i wrogość śluzu. To tak w skrócie Wink
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Niepłodność Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group