Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Płuca- niepokojące objawy

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
midimar



Dołączył: 28 Mar 2008
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Mar 28, 2008 9:45 pm    Temat postu: Płuca- niepokojące objawy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mój problem wygląda następująco: w dzieciństwie cierpiałem na astmę i alergię, z tym że astma była raczej łagodna(żadnych poważnych ataków), a jeżeli chodzi o alergię to byłem odczulany. Od wielu lat nie przyjmowałem żadnych leków, może w sezonie przeciwalergiczne; mam 22 lata.
Ostatnio pojawił się u mnie przewlekły, ostry kaszel, jakby infekcja, z tym że nie było żadnych dodatkowych objawów typu gorączka. Lekarz przepisał mi "Flixotide Dysk(fluticasoni propionas)", 1 dawka zawiera 250 mikrogram propionianu flutikazonu oraz substancję pomocniczą: laktozę jednowodną. Oprócz tego od wielu lat palę papierosy, mało, maksimum pół paczki dziennie, nawet mniej, poza tym miałem dość długie, wielomiesięczne przerwy w paleniu. Objawy w sumie skończyły się zanim zacząłem przyjmować lek. Jednak przyjmuję go od jakiegoś tygodnia. Przez ten czas też nie palę. Dziś pojawiły sie u ,mnie dość niepokojące symptomy- zadyszka i poczucie braku tchu po względnie spokojnym wejściu po schodach oraz ostry ból w klatce piersiowej. Nigdy wcześniej to się nie zdarzało, nawet gdy bardzo dużo paliłem. Myślałem, że to wina teko leku, który zaszkodził nadwątlonym, jakby nie patrzeć, dymem tytoniowym płucom. W ulotce niczego się nie doszukałem, jedynie żeby zachować ostrożność w przypadku gruźlicy. Moje pytania są następujące:
- czy te objawy to początek przewlekłej obturacyjnej choroby płuc lub rozedmy?
- czy przyjmowanie tego leku mogło wywołać lub nasilić te objawy(ew.choroby)?
- co powinienem zrobić, czy zaprzestać przyjmowania leku?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Sob Mar 29, 2008 12:23 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

to jest proszek do inhalacji?

może powodować skurcz oskrzeli i trudności w oddychaniu.

myślę, że powinieneś iść do lekarza i powiedzieć o swoich obawach.
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
midimar



Dołączył: 28 Mar 2008
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Mar 29, 2008 1:00 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak, to jest proszek. Ale nie wiem czy może powodować skurcz oskrzeli i trudności w oddychaniu, skoro jego działanie ma być wręcz przeciwne.
Do lekarza mogę iść, ale wiadomo jak to jest- bedę musiał poczekać trochę czasu, a odpowiedź jest mi potrzebna teraz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Sob Mar 29, 2008 1:28 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wg ulotki tego leku może powodować. na pewno ją przeczytałeś?

w punkcie
2. Zanim zastosuje sie lek.. ("może wystąpić paradoksalny skurcz oskrzeli z gwałtownym wystąpieniem świstów") i w
4. Możliwe działania niepożądane ("trudności w oddychaniu, świszczący oddech, kaszel, sapanie <skurcz oskrzeli>) --> "może to świadczyc o nadwrażliwości na lek"
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
midimar



Dołączył: 28 Mar 2008
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Mar 29, 2008 3:12 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hm, faktycznie, ale weź pod uwagę jedną rzecz- niepokojące objawy nie wystąpiły u mnie zaraz po inhalacji, ale wiele godzin po tym. Czy to tylko sprawa ewentualnych skutków ubocznych? Tym bardziej, że kiedyś jak byłem młodszy to też przyjmowałem podobne leki wziewne i nigdy nic niepokojącego się nie działo.
Podsumowując- czy te niepokojące objawy to wina jedynie skutków ubocznych leku? Czy nie ma z tym nic wspólnego(tak jak napisałem wcześniej) nałożenie się skutków nałogu i działania i działania nowego preparatu? Wreszcie to co mnie najbardziej interesuje- czy nie są to objawy jakiejś poważniejszej choroby(rozedmy etc) i czy mogły one zostać przyśpieszone lub spowodowane nową kuracją.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Sob Mar 29, 2008 5:13 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

papierosy na pewno maja tutaj niemały wpływ. palenie tytoniu uważa się podobno za czynnik ryzyka obturacyjnej choroby płuc bardziej niż astmy, ale obie choroby są ciężkie do odróżnienia. to już tylko lekarz moze pomóc a czasem i sam ma z tym problem. co do skutków leku, to nie wiem.
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
midimar



Dołączył: 28 Mar 2008
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Mar 29, 2008 7:35 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No dobra, dzięki za pomoc.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group