Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

pleśniawki groźne czy nie...?

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dziecko
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
haczyk22



Dołączył: 30 Lip 2009
Posty: 10

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: 3miasto
PostWysłany: Pon Sie 03, 2009 1:58 pm    Temat postu: pleśniawki groźne czy nie...? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mojej 3 miesiecznej coreczce wyskoczyly plesniawki... niewiem jak mam je usunac, karmie piersia i nie powinna miec, a jednak ma ,smoczek przeplukaje woda ,takze higiena jest... roztwor 1%gencjany nie pomaga, nawet mocz jej nie pomaga, niewiem co moze pomoc... apthil tez nic nie zaskutkowal, prosze moze ktos tez ma problem z takim co ja ,bo nieiwem jak mam juz malej pomoc, bo chyba jej to swedzi???
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anetka
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Kwi 2006
Posty: 1766

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 6 podziękowań w 5 postach


PostWysłany: Pon Sie 03, 2009 8:16 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nystatyna, FLUCONAZOLE- syrop, Daktarin-żel...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kala104



Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 78

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Kraków
PostWysłany: Pią Lut 05, 2010 2:48 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam!
Mój synek też ma pleśniawkę ma dopiero dwa tygodnie wiec niemowlę,też karmie piersią i czyszczę mu tą pleśniawkę aftinem i mu powoli schodzi ma jeszcze na języku w tyle i ciężko mi tam dojść ale próbuje. Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
AsiaF



Dołączył: 02 Lut 2010
Posty: 54

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: net
PostWysłany: Sob Lut 06, 2010 1:13 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jak moja Zuzia dostała pleśniawek, konieczna była wizyta u pediatry, przepisał Nystatynę do smarowania (pędzlowania) w buzi, jednocześnie jeśli karmisz piersią możliwe jest niestety, że te "grzybki" przejdą na Twoje brodawki, więc smaruj sobie brodawki tym samym roztworem raz na jakiś czas, jak zaczną pękać to wtedy może przydać się Clotrimazol (na receptę). W chwili obecnej spróbuj moczyć CZYSTEGO palca w Nystatynie (jak nie masz to leć do lekarza) i mazać Maluszkowi w buźce, Mojej Zuzce pomagało maczanie smoczka w Aftinie na przemian z Nystatyną - nie musi go długo ssać, chodzi tylko o to aby lek doszedł w każde miejsce (dokładnie wiemy jak Maluchy nie lubią lekarstw....)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kala104



Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 78

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Kraków
PostWysłany: Nie Lut 07, 2010 7:36 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no mój synek ma jeszce na języku,ale ma na końcu i ciężko mi dojść tam,bo nie chce otwierać tak szeroko buzi,i właśnie spróbuje dać na brodawke i na cumelek to może mu pomoże wtedy ja używam aftin Exclamation
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Pon Lut 08, 2010 3:01 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Faktycznie pleśniawki to zgroza ale apthil dobrze sie sprawdza. Tylko nie pędzlujemy jamę ustną a aplikujemy 3 krople: 1 - na górną wargę ( tak zeby spłynęła do buzi) 2- na dolna wargę blisko buzi i 3 na języczek. Dziecko obliże wargi a cały płyn rozsmaruję sobie samo po całej jamie ustnej. Czynnośc powtarzać należy 3 razy dziennie.
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kala104



Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 78

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Kraków
PostWysłany: Pon Lut 08, 2010 4:12 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tosia81 dzięki za tą cenna wskazówke ja mojemu synkowi wycierałam ale widze że mało co mu schodzi,wypróbuje twoją metodę Smile
mam nadzieje że pomoże
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Pon Lut 08, 2010 5:10 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nam pomogło. Tę metodę poleciła mi położna. Jest dobra dlatego,że dziecko samo rozprowadzi płyn po całej buzi a my pędzlując docieramy tylko tam gdzie damy rade Wink. Trzymam kciuki
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kala104



Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 78

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Kraków
PostWysłany: Wto Lut 09, 2010 7:32 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a jeszcze mam takie pytanie bo na odwrocie opakowania aftinu doczytałam że nie stosować dłużej niż 3-5dni,ale mojemu synkowi jeszcze nie zeszło do końca i co robić Question
bo pisza że stosowanie dłuże może spowodować zatrucie pokarmowe a tego bym nie chciała Exclamation Exclamation
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Wto Lut 09, 2010 7:40 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie tym się nie przejmuj tylko spokojnie stosuj. Mi na poczatku połozna kazla stosowac profilaktycznie codziennie a ja przeczytałam,że nie można tego stosować u takk małych dzieci i spanikowałam;). Pediatra mnie jednak uspokoiła. Możesz spokojnie stosowac az do zniknięcia pleśniawek a później profilaktycznie raz na 2 tygodnie
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dziecko Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group