Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Plamienie w ciąży

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
asiulabe



Dołączył: 18 Lut 2011
Posty: 26

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 2
PostWysłany: Sro Mar 16, 2011 7:48 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

zastanawia mnie tylko dlaczego na wielu forach piszą dziewczyny że miały krwawienia takie jak przed ciążą aż do piątego miesiąca i piszą że to normalne i zdarzają się krwawienia w ciąży a tu piszecie ze to nie pokojące
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Sro Mar 16, 2011 8:30 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Każde krwawienie w ciazy jest niebezpieczne ponieważ nie wiadomo co je powoduję. Niektóre kobiety maja plamienia w czasie kiedy by występowała miesiaczka ale plamienia a na pewno nie krwawienia. Plamienie czy krwawienie wystapić może z owodu niedobru progesteronu, krwiaka, odklejania łóżyska, poronienia, podrażnienia wyściółki pochwy, rozwierania szyjki. Przyczyn jest wiele ale nigdy nie jest to objaw normalny a już na pewno nie na poczatku ciązy. Konieczna jest konsultacja z lekarzem aby wykluczyć wszelkie zagrożenia
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
haniusia21s



Dołączył: 17 Mar 2011
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Mar 17, 2011 9:30 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam jestem w 3 tygodniu ciąży, w poniedziałek byłam u lekarza, który to potwierdził. We wtorek zauważyłam na bieliźnie brązową plamę, dziś jest czwartek plam już nie ma, ale przy"podcieraniu" na papierze są prawie niewidoczne malutkie jakby skrzepki, co to może oznaczać? Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Czw Mar 17, 2011 12:57 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

powinnas zgłosic to lekarzowi, kazde plamienie w ciazy jest niebezpieczne, tym bardziej na samym jej poczatku...;/
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Czw Mar 17, 2011 2:03 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No cóz radzę wybrać sie do lekarza. Pewnie zapisze luteinkę lub duphaston. Jesteś w niebezpiecznym etapie. 3 tydzień czyli ok 5-6 od miesiączki czyli zaczyna kształtować się płeć. Na tym etapie zdarzają się problemy więc lepiej dmuchać na zimne i zabezpieczyć się dodatkową dawką progesteronu.
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
haniusia21s



Dołączył: 17 Mar 2011
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Mar 17, 2011 4:37 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

właśnie wróciłam od lekarza, zapisał mi duphaston 3xdziennie, póki co z ciążą wporządku, a plamienia związane są z gospodarką hormonalną...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Czw Mar 17, 2011 6:22 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No widzisz Wink. Lepiej się uspokoić i skontrolować Wink)
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
asiulabe



Dołączył: 18 Lut 2011
Posty: 26

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 2
PostWysłany: Sob Mar 26, 2011 3:16 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

czyli okres w ciąży to raczej plamienia takie jak w ostatnim dniu okresu, niż żywa czerwona krew czasami ze skrzepami dobrze zrozumiałam jeśli ktoś np miał obwity okres w nocy, a w dzień ten okres był słabszy trochę niż w nocy, o rozkręcił się w nocy po pierwszym dniu to wyklucza to ciąże, i jeśli zażywa się tabletki anty i okres 3,5 dnia trwa to przy tabletkach anty długość tego okresu może trwać tylko 3,5 dni i nie jest to nic niepokojącego, może byc krótszy okres przy tabletkach anty jeśli je długo już zażywamy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Sob Mar 26, 2011 11:52 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

asiulabe a Ty dalej doszukujesz sie objawow ciazy tak?
zazywasz tabletki,masz okres regularnie i sadzisz ze mozna dzieki temu zajsc w ciaze?
nie ma takiej opcji.
od tego sa anty zeby nie dopuscic do owulacji bez ktorej ciaza jest niemozliwa.
uspokoj sie bo przez stres sama sobie szkodzisz.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
róża22



Dołączył: 25 Mar 2011
Posty: 10

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Kwi 07, 2011 3:31 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A mogłybyście napisać, czym się różni plamienie od krwawienia dokładnie? To znaczy, czy zdarza się pomylenie plamienia z krwawieniem? Wiem, że omawiano już tutaj te różnice, ale chyba źle szukałam Embarassed

Przepraszam za ewentualne ględzenie Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 6 z 7

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group