Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Plamienia podczas stosowania tabletek antykoncepcyjnych

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
drapaka
Przyjaciel forum


Dołączył: 20 Lut 2006
Posty: 832

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Sob Sty 17, 2009 12:21 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no dobrza, ale te plamienia zaczęły się zanim zaczęłam brać te leki na pęcherz... a gdyby tabsy nie trzymały cyklu to czym to grozi? tzn jakie są tego skutki
_________________
miłość uskrzydla, uczy latać
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Sob Sty 17, 2009 1:00 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tylko dyskomfort w postaci plamień
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ewakorbela1987



Dołączył: 07 Sty 2009
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Sty 27, 2009 12:15 am    Temat postu: Pomocy!! Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hej mam takie pytanie bo biore tabletki antykoncepcyjne i w trakcie ich brania zaczełam plamic wiec je odstawiłam ale dzis miałam taki bul brzucha że do ubikacji zaszłam na kolanach a jak siadłam na sedesie to leciała ze mnie sama krew ze skrepami czym to jest spowodowane?? Pomocy!! Crying or Very sad



PRZECZYTAJ REGULAMIN! nie używamy do tytułowania tematów słów typu "pomocy". I następnym razem sprawdź czy nie ma na forum już pokrewnego tematu. Za nieprzestrzeganie regulaminu grozi ostrzeżenie.
Przyłączyłam do pokrewnego / nowicjuszka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Wto Sty 27, 2009 1:42 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

może to takie silne krwawienie z odstawienia? chociaż wątpię.. napisz dokładniej kiedy zaczęłaś brać tabletki, kiedy przestałaś, czy miałaś jakieś stosunki między czasie lub wcześniej, które mogłyby doprowadzić do ciąży?
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ewakorbela1987



Dołączył: 07 Sty 2009
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Sty 27, 2009 11:50 am    Temat postu: pomocy!! Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tabletki zaczełam brac 12 stycznia i dalej powinnam ale 22 stycznia zaczełam plamic i je odstawiłam . Juz brałam te tabletki i nigdy mi sie tak nie zdarzyło zebym podczas brania zaczeła plamic Crying or Very sad Crying or Very sad

Dodano po 1 minutach:

a stosunku nie miałam juz od 1.5 miesiaca wiec czym to moze byc spowodowane?? Crying or Very sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Aleksandraaa



Dołączył: 10 Kwi 2009
Posty: 41

Wysłał podziekowań: 4
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Lip 04, 2009 8:05 am    Temat postu: Plamienia podczas stosowania tabletek antykoncepcyjnych Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Otóz przepraszam juz z góry jesli poodbny watek został załączony..po prostu jestem zestresowana.
Otóz moj problem tkwi w tym ze jestem juz przy 5 opakowaniu tabsów.
Zwykle nie miałam krwi w śluzie podczas brania tabletek ( chodzi o plamienia).Tymczasem wziełam 12 tabletke. i od rana mam malutko krwi w sluzie az do teraz. Nadmieniam ze tabletki biore regularnie,zadnej nie opuscilam. Jaka moze byc tego przyczyna? nigdy wczesniej tak nie miałam..
Prosze o odpowiedzi..[/i]

Dodano po 13 godzinach 10 minutach:

prosze o odp
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Nie Lip 05, 2009 9:46 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jakie bierzesz tabletki?
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
69karolcia69



Dołączył: 03 Mar 2011
Posty: 13

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lut 01, 2012 8:10 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam... mam takie pytanie bo kiedyś jak byłam na wizycie u mojego lekarza to przepisał mi Exacyl w razie gdyby się pojawiło nie prawidłowe krwawienie i przyznam szczerze że wcześniej nie stosowałam go aż w sumie do teraz... 2 miesiące temu mniej więcej w połowie brania tabletek Cilest (a biore je juz 5 rok) pojawiła się u mnie krew więc od razu przypomniałam sobie o tych tabletkach wzięłam 1 i krwawienie ustąpiło (na drugi dzień już go nie było aż do pojawienia się normalnego krwawienia w czasie 7 dniowej przerwy) i na drugi dzień udałam się do lekarza wykluczył ciąże ani jej pod uwage nie brał powiedział że dobrze że wzięłam to Exacyl i ustalił że mam stan zapalny i od tego ta krew w minionym miesiącu było ok a przedwczoraj pokazała się znowu krew przy 13 tabletce ta krew byla delikatniejsza niz wtedy i mało jej i po kilku godzinach ustapilo do przedwczoraj brałam Gyno-femidazol a teraz zaczęłam brać Abiofem nie wiem co o tym sądzić?? czy to może być od tego Gyno-femidazol bądź Abiofem?? bo chyba nie ciąża?? skoro żadnych błędów w tabletkach nie zrobiłam biore je zgodnie z zaleceniem i lekarza i producenta i pilnuje tego jak oka w glowie... żadnych biegunek, wymiotów, leków osłabiających działanie itd... a może to grzybicze zapalenie pochwy nie ustąpiło i stąd ta krew?? mam też nadżerkę...

i jeszcze chciałam zapytać czy ten Exacyl ma wpływ na skuteczność tabletek anty??

Z góry dziękuje za odpowiedź. Mam nadzieję że mi pomozecie bo wizytę u lekarza mam dopiero za tydzień.. kontrola po tych lekach...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Sob Lut 04, 2012 2:58 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

69karolcia69 napisał:
mam też nadżerkę...


i masz wytłumaczenie dla tych krwawień.

Po pierwsze - należałoby zrobić 3-miesięczną przerwę w przyjmowaniu tabletek.
Po drugie- należałoby wyleczyć nadżerkę.
Po trzecie - zmienić lekarza, skoro nic z tym nie robi.

Co do Exacylu...Nie wpływa na skuteczność antykoncepcyjną tabletek, natomiast stosowanie go, może dodatkowo zwiększać ryzyko zakrzepicy. Tabletki hormonalne już na to wpływają, a ten lek dodatkowo działa na układ fibrynolizy.
Także byłabym ostrożna.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
69karolcia69



Dołączył: 03 Mar 2011
Posty: 13

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Lut 04, 2012 12:49 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Juz raz mialam wymrazana nadzerke i lekarz uznal ze narazie nie ma potrzeby ponownego wymrazania ale bedac u niego w poniedzialek wspomne o tym... ostatnia cytologia tez nie wyszla poprawnie i Ph tez nie mam poprawnego stad mialam przepisany Abiofem... Exacyl tylko raz uzylam wtedy kiedy pojawila sie ta krew i od tamtego czasu nie uzywam tego leku..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 4 z 5

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group