Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Plamica Schoenleina-Henocha

Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Hematologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Joannaa81
Gość









PostWysłany: Wto Gru 06, 2005 9:32 pm    Temat postu: Plamica Schoenleina-Henocha Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Lekarz stwierdzil u mnie Plamica Schoenleina-Henocha. Mam w moczu bialko i krwinki czerwone, a lekarz kazal brac leki przeciwgoraczkowe i przeciwbolowe...czy to na pewno wystarczy? Czy moze mam zmienic lekarza? Bardzo prosze o pomoc...
Powrót do góry
root



Dołączył: 17 Sie 2005
Posty: 168

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Kraków
PostWysłany: Wto Gru 06, 2005 10:35 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Według informacji, które znalazłem na temat tej choroby sposób leczenia jest prawidłowy.
Z leków objawowych są stosowane środki przeciwzapalne i przeciwbólowe, takie jak naproksen czy ibuprofen, które zwalczają ból stawów i brzucha. W poważniejszych przypadkach ulgę może przynieść zastosowanie sterydów.

Podczas trwania choroby nie można zapomnieć również o leżeniu w łóżku, odpoczynku, piciu płynów i wartościowej diecie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gość










PostWysłany: Pon Sty 02, 2006 1:45 pm    Temat postu: Re: Plamica Schoenleina-Henocha Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

PROSZĘ JAK NAJSZYBCIEJ ZMIENIĆ LEKARZA LUB UDAĆ SIĘ DO SZPITALA NAJLEPIEJ DO WOJEWÓDZKIEGO.
Powrót do góry
karolina
Gość









PostWysłany: Nie Sty 08, 2006 11:18 pm    Temat postu: plamica schoenleina henocha Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

chorobe wykryto u mnie 3 lata temu lezalam w szpitalu dwa razy po 2 miesiace bralam sterydy i nic caly czas mam nawroty
Powrót do góry
karolina
Gość









PostWysłany: Sro Sty 11, 2006 8:23 pm    Temat postu: Re: plamica schoenleina henocha Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Podajcie jakiegoś specjaliste od tej choroby.Choruje od 4 lat jest coraz gorzej.
Powrót do góry
kasia
Gość









PostWysłany: Sro Sty 11, 2006 8:31 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czy istnieje jakas fundacja pomagająca leczyć tę chorobę, stowarzyszenie chorych. Podajcie jakieś kontakty do specjalistów.
Jak mozna pomóc 17 letniej wychowance domu dziecka chorej od 4 lat.Rzuty choroby coraz poważniejsze włączone sterydy.Pomóżcie
Powrót do góry
KUBA
Gość









PostWysłany: Czw Sty 19, 2006 11:00 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jestem chory od 2 lat i nic nie pomaga ani sterydy, ani leki na nadcisnienie. lezalem juz w klinice 2 miesiace- biopsja, transilektomia migdalkow, sterydo- terapia itd. ciagle choruje i nie mam normalnego zycia
Powrót do góry
karolina
Gość









PostWysłany: Sro Sty 25, 2006 12:35 am    Temat postu: choroba schoenleina - Henocha Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tak jak wyżej pisałam choruje od kilku lat leżałam w szpitalu brałam sterydy i nic cały czas mam nawroty czy ktoś może mi pomóc ma 20 lat studiuje i w miare normalnie żyje ale boje się dalszych konsekwencji jedyna rada jaką mogę dać to kupcie sobie witaminy rutinacea
Powrót do góry
karolina
Gość









PostWysłany: Sro Sty 25, 2006 12:50 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

zapomniałam dodać że najprawdopodobniej nie ma skutecznej terapii leczenia tej choroby sterydy zaleczają ale nie wyleczają i tak naprawde nie wiadomo od czego ona jest podobno po infekcjach tak słyszałam więc kupcie sobie witaminy i dbajcie o siebie ciepło sie ubierajcie i jak leżycie to nogi trzymajcie wyżej to tyle pomoglam jak umialam sama to stosuje pozdrawiam
Powrót do góry
Gość










PostWysłany: Nie Sty 29, 2006 10:15 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Sad ta choroba to jedna wielka tragedia
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Hematologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group