Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

pilne. skrenie/stluczenie kostki a oboz narciarski!

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
asdfghqwerty



Dołączył: 16 Sty 2010
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Sty 16, 2010 2:02 pm    Temat postu: pilne. skrenie/stluczenie kostki a oboz narciarski! Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam Wink
Piszę z wielką nadzieją że usyzkam odpowiedź.
Mam 16 lat, wczoraj zoorganizowalismy sobie klasowy kulig. Koledzy przed nami spadli z sanek po czym pociagneli mnie za sobą. Pozniej nie wiem co sie dzailo ale wydaje mi sie ze noga zahaczyla mi niefortunnie o sanki i lekko wygiela. Tak jechalam przez chwile. Nie czulam ogromnego bolu tylko lekki wstawalam aczkulwiek utykalam. Wsiadlam do powozu tam wyjelam stope z buta (zaznaczam ze mialam wysokie sztywne buty na plaskim obcasie) i wlozylam do srodka. Przy kreceniu kostka odczuwalam bol. Przy powrocie do domu utykalam, a przez czesc drogi niósł mnie kolega. Mogalm isc z srednim bolem ale wolno i utykajac. Potem wyszlam na spacer i rozwniez ciagle utykalam bolem. Nie byl on ogromny ale byl. Wrocilam do domu, polozylam sie na chwile. Po lezeniu kiedy szlam bol przy naciskaniu na stope zwiekszyl sie. Zaczelam chodzic bol pozostal ale mniejszy. Wieczorem polozylam sobie na chwile lod i smarowalam mascia "Venoruton" tylko taka zdalazlam w domu. Polozylam sie spac. Obecnie mam sredniej wielkosci spuchniecie/ wybrzuszenie w okolicach kostki. Chodzic moge ale wolno. Kiedys stawiam noge na piecie (od pietny) nie odczuwam specjalnego bolu. Nasila on sie kiedy probuje stanac na palce (od palców) Nie mam zaczerwien, zasinien itd. Poprosilam sisotre, aby kupila mi altacet, lod w sprayu i opaske z tego to wyczytalam na innych forach podobno bardzo skuteczne. Czy myslicie ze to moze byc skrecenie? Cy dobre leki prosilam o kupienie? Jest nadzieja ze to tylko lekkie stluczenie i przejdzie po paru dniach? Zalezy mi zeby to skrecenie nie bylo, poeniewaz za miesiąc mam oplacony oboz narciarski.. Szkoda pieniedzy, po za tym wiele by mnie ominelo, bo narty to moja milosc.. Tak jak w dniu dzisiejszym studiowka, szkoda... Bardzo prosze o pomoc!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
fasolka
Przyjaciel forum


Dołączył: 31 Sie 2006
Posty: 752

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 9 podziękowań w 9 postach

Skąd: Wrocław
PostWysłany: Sob Sty 16, 2010 2:49 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a czemu nie pojdziesz na studniowke? Smile ubieraj jakies ładne butki na plaskim obcasie i idz! ja bym szla : D nie musisz przeciez tanczyc
_________________
Serce kobiety jest na kształt róży, którą każdy kochanek po listku odkrywa, tak, że dla męża tylko cierń pozostaje...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Sob Sty 16, 2010 3:02 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

asdfghqwerty
usztywnienie to bardzo dobry pomysł.
i altacet też. jeśli jednak do kilku dni ból nie przejdzie idź do lekarza.
choć nie sądzę żeby to było coś poważnego bo byś nie umiała chodzić lub w ogóle włożyć nogi do buta.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group