Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Pigułki Madinette

Idź do strony Poprzedni  1, 2
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
klaudia844
Spamer


Dołączył: 14 Sie 2009
Posty: 41

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Paź 01, 2011 3:02 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie zgodze się z tobą, że Diane przepisują głównie jako środek dermatologiczny.

Przykład mojej koleżanki:

Nie mogła zajść w ciążę więc poszła do lekarza. Zlecił mnóstwo badań jej i mężowi. Mężowi zapisał jakieś tabletki, których nazwy nie znam, ale miały służyć zwiększeniu ruchliwości plemników, a jej przepisał właśnie Diane na okres 3 miesięcy. Otóż Diane mają końskie dawki hormonów i po ich odstawieniu "nieaktywna" wówczas praca jajników, zostaje bardzo wzmożona przez co zajście w ciążę jest o wiele bardziej prawdopodobne. Ponoć przy słabych tabletkach takiego "efektu" nie ma. ?Poza tym Diane dzięki dużej ilości hormonów skutecznie leczą także np. torbiele na jajnikach etc.
Z kolei Madinette to pigułki "lekkie", ale wiele potrafiące, w tym potrafiące zahamować nadmierny łojotok.

Ps. napisałam to chaotycznie, ale mam nadzieję, że wiadomo o co chodzi Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
asia29



Dołączył: 23 Kwi 2009
Posty: 113

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Pon Paź 17, 2011 9:54 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Masz racje diane są nie tylko na dermatologiczne sprawy, ale chodziło mi o to że obecnie diane nie stosuje się jako typowych pigułek antykoncepcyjnych, bo madinette są typowo pigułkami antykoncepcyjnymi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
klaudia844
Spamer


Dołączył: 14 Sie 2009
Posty: 41

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Paź 20, 2011 2:28 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Rzeczywiście Diane nie stosuje się długoterminowo. Podejrzewam, że sami lekarze obawialiby się długotrwałego faszerowania swoich pacjentek tak końskimi dawkami hormonów. Chociaż nie dam sobie za to uciąć głowy, bo pewnie gdzieś tam w Polsce funkcjonują jeszcze lekarze "starej daty", którzy takowe namiętnie przepisują sądząc, że sa one dobre dla kobiet...

Madinette można zaś przyjmować długoterminowo. Nie trzeba robić przy nich żadnej przerwy, żeby organizm się "oczyścił". To kolejny pokutujący mit dotyczący pigułek antykoncepcyjnych :/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
asia29



Dołączył: 23 Kwi 2009
Posty: 113

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Pią Paź 21, 2011 12:58 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Oj nie brakuje w naszym kraju zatwardziałych lekarzy starej daty, którzy mają zabetonowane mózgi i nic co nowe do nich nie dociera.
Moja koleżanka niedawno wykupowała madinette i wybrała sobie taki trójpak, bo na recepcie miała przepisane trzy opakowania i o wiele taniej jej wyszedł ten trójpak, chyb 77zł za 3 opakowania.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
klaudia844
Spamer


Dołączył: 14 Sie 2009
Posty: 41

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Paź 29, 2011 12:54 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak jeszcze a'propos lekarzy starej daty... ostatnio odwiedzałam koleżankę na oddziale patologii ciąży, na który trafiła w 25 tyg ciąży z krwawieniem. No i jak to większość młodych ludzi miała ze sobą w szpitalu laptopa. Akurat gdy ona coś na nim - laptopie - robiła, wszedł starszy wiekiem lekarz i powiedział jej, że trzymanie laptopa blisko brzucha szkodzi dziecku i może wyrządzić mu krzywdę Shocked Ja rozumiem, że w ciąży trzeba dbać o siebie, ale na miłość Boską nie przesadzajmy. W takim razie warzywa i owoce nafaszerowane chemią też szkodzą dziecku, powietrze też, bo jest zanieczyszczone, nie mówiąc już o komórkach....... Evil or Very Mad

A wracając do madinette, to 77zł za trójpak to rzeczywiście meeeega tanio Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
asia29



Dołączył: 23 Kwi 2009
Posty: 113

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Pią Lis 04, 2011 5:41 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To moja babcia zawsze krzyczała na mojego kuzyna, żeby nie trzymał laptopa na kolanach bo będzie bezpłodny Laughing No ale mimo, że tego laptopa tak trzymał, to zdrowego synka się dorobił.
Tak bardzo tanio to madinette w takim trójpaku, a siostra bardzo z tych pigułek jest zadowolona, bo cera ładna, żadnych efektów ubocznych i zainwestowała. Bo na początku brania pigułek, to trochę głupota by było kupować trójpak, bo nie wiadomo jak organizm zareaguje, czy nie trzeba będzie zmienić tabletek, a wtedy te kupione zmarnowałyby się.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
klaudia844
Spamer


Dołączył: 14 Sie 2009
Posty: 41

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lis 23, 2011 2:30 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Masz rację - na początku rzeczywiście chorym pomysłem byłoby kupienie trójpaka pigułek, bo nie wiadomo jak organizm zareaguje i czy nie zajdzi potrzeba zmiany tabletek na inne.
A może wiesz coś na temat cen madinette w innych aptekach internetowych? Może jest gdzieś jeszcze taniej niż w dozie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
asia29



Dołączył: 23 Kwi 2009
Posty: 113

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Sro Lis 23, 2011 8:49 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wiesz co my głównie robimy zakupy w doz, bo w innych aptekach płaci się za wysyłkę, więc jeśli nawet madinette czy inne produkty kosztowały tam mniej to dodając do tego koszt przesyłki pewnie wyszłoby na to samo tylko czekałoby się dłużej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
klaudia844
Spamer


Dołączył: 14 Sie 2009
Posty: 41

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lis 24, 2011 1:52 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Buszowałam wczoraj i dzisiaj, buszowałam i wybuszowałam te pigułki za 30 zł z kilkoma groszami za opakowanie, czyli bardzo tanio Smile Linka raczej nie podam, bo mnie tu jeszcze zbanują, niemniej jednak jest możliwe kupienie madinette taniej nawet o 8-10zł za pojedyncze opakowanie Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group