Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Pierwszy porod jest najciezszy i najdluzszy??

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
paja2506



Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 24

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Sro Cze 10, 2009 11:12 am    Temat postu: Pierwszy porod jest najciezszy i najdluzszy?? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam ;] chcialam zapytac jak u was przebiegal pierwszy porod? slyszalam ze podobno trwa najdluzej i jest dosc ciezki. Mam 18 lat i wlasnie zbliza sie termin wiec troche sie boje,moglam miec cesarke ale jednak zdecydowalam sie na naturalny porod. Z gory dziekuje za odpowiedzi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Sro Cze 10, 2009 7:54 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moja koleżanka pierwsze dziecko rodziła niecałe 2 godziny...Była wtedy w Twoim wieku...

Na to nie ma reguły...I nie zależy to od tego który to poród, a od tego jak zbudowana jest kobieta, jak duże jest dziecko etc.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Sro Cze 10, 2009 9:55 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

moja bratowa też rodziła pierwsze dziecko w jakieś 3 godziny a następne w niecałe dwie.
moja mama wspominała, że u niej to nawet było trochę na odwrót- łatwiej jej było urodzić pierwsze dziecko niż ostatnie (czyli mnie) mimo iż wagowo się nie różniłyśmy za bardzo.

paja2506 napisał:
moglam miec cesarke ale jednak zdecydowalam sie na naturalny porod.

to można wybierać?
słyszałam, że cesarki robi się wyłącznie ze wskazań medycznych a nie na życzenie.
mojej bratowej nie chcieli zrobić cesarki nawet jak była prawie 3 tygodnie po terminie.
więc jak to jest tak naprawdę?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Czw Cze 11, 2009 12:38 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zależy od lekarza, szpitala. Ciężko jednoznacznie określić.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
paja2506



Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 24

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Czw Cze 11, 2009 4:15 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cesarke mialam miec poniewaz maly byl zle odwrocony, mial polozenie miednicowe ale teraz juz jest glowka w dol a po za tym cesarka byla mozliwa do zalatwienia bo znajomy rodziny jest ginekologiem i by to zalatwil. Sa tez specjalne osrodki ktore robia cesarke bez wzgledu na to jak jest ulozone dziecko tylko trzeba zaplacic.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Czw Cze 11, 2009 7:35 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dobrze wiedzieć Smile
a tak poważnie to jeśli planujesz więcej dzieci to lepiej rodzić siłami natury- no oczywiście jeśli nie ma przeciwwskazań medycznych.
w życiu można mieć tylko trzy cesarki.
poza tym- słyszałam, że po niektórych cesarkach nie można już rodzić naturalnie, chodzi tu o sposób nacinania brzucha (czy jakoś tak) . ale zaznaczam, że tylko tak słyszałam, jeszcze nie czytałam w literaturze nic na ten temat więc nie wiem czy to prawda Wink
nowicjuszka- wiesz może? Smile czy mam szukać w podręcznikach? Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Czw Cze 11, 2009 8:28 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Różne podręczniki różnie podają... Generalnie ja się już spotkałam z wieloma opiniami. Jeśli chodzi o przypadki z którymi miałam do czynienia, żadne blizny się nie rozchodziły przy porodzie naturalnym po cesarce...

Ale decyzję powinien podejmować lekarz Smile a nie pacjentka...
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Macedonia



Dołączył: 27 Lip 2009
Posty: 20

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lip 30, 2009 8:50 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A ja rodziłam 9 godzin i lekarz powiedział mi, że jak na pierwszy poród to nie długo Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
KoffanaAgoosia



Dołączył: 21 Sty 2009
Posty: 130

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 5 podziękowań w 4 postach

Skąd: NORWEGIA - OSLO
PostWysłany: Sro Mar 17, 2010 1:13 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja mialam wywolywany porod 6 h skurczow bez rozwarcia od boli partych 20 minut Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Sro Mar 17, 2010 2:20 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A ja urodziłabym w ciągu 4 godzin. 1 godzina skurczy krzyżowych ( rozwarcie na 5cm) , 2,5 godz. skurczy brzusznych( rozwarcie na 8cm) i reszta partych. Szybko ale Mała i tak się zaklinowała i musiała być cesarka. Gdyby wszystko poszło zgodnie z planem to byłby to błyskawiczny poród. Każdej takiego bym życzyła
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group