Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Pieczenie podczas oddawania moczu

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Urologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lexii



Dołączył: 28 Lut 2013
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lut 28, 2013 6:45 pm    Temat postu: Pieczenie podczas oddawania moczu Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam. Od jakiś 3 tygodni męczę się z częstym oddawaniem moczu. Zaczęło się to nagle. Czuję wtedy pieczenie i swędzenie. I nawet w między czasie. Zazwyczaj gdy chodzę się załawić to leci niewielka ilość ale ciągle czuję to parcie na pęcherz.
Proszę o jakąś poradę co bym mogła z tym zrobić i co to wgl jest. Mam iść z tym do ginekologa czy urologa i jak wygląda takie badanie? Albo czy są jakie domowe sposoby pozbycia się tego ?
Prosze bardzo o pomoc bo nie wiem co robić .. : (
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
monikasam



Dołączył: 21 Sty 2016
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Sty 21, 2016 9:12 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witaj, powinnaś iść do urologa z tym problemem. Niestety ja popełniłam błąd idąc z zapaleniem pęcherza do ginekologa i przypisano mi zwykłe antybiotyki na grzybicę... Mad mogło to doprowadzić nawet do nietrzymania moczu. Znajdź dobrego lekarza i wylecz to od początku do końca
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
joanna45



Dołączył: 22 Cze 2015
Posty: 39

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lut 03, 2016 12:07 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Trzeba umieć odróżnić zapalenie pęcherza od grzybicy, a ginekologa juz w tej kwestii nie rozumie, ze dl leki przeciwgrzybiczne na pęcherz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lillasabo@interia.pl



Dołączył: 02 Mar 2016
Posty: 60

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Mar 02, 2016 2:28 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja mam tak co jakiś czas, to zpalenie pęcherza, bez leków sie nie obedzie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
antek521



Dołączył: 05 Maj 2016
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lip 11, 2016 1:25 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pieczenie podczas oddawania moczu, jest ewidentną przyczyną zapalenia pęcherza. Najlepiej udać się do lekarza, po odpowiedni tabletki. W moim przypadku kuracja, która trwała dosłownie kilka dni, pomogła. Pieczenie podczas oddawania moczu jest jedną z najnieprzyjemniejszych dolegliwości, z jakimi zmagałam się do tej pory. Co chwile biegałam do łazienki i miałam wrażenie, że mój mocz jest gęsty i nie chce się ze mnie "wydostać". Pij sporo zielonej herbaty i jedz żurawinę. Takie zalecenia, poza tabletkami, na pieczenie podczas oddawania moczu, otrzymałam od lekarza.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
duos685



Dołączył: 05 Maj 2016
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lip 12, 2016 9:34 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bardzo częsta infekcja u kobiet. Pieczenie podczas oddawania moczu może być spowodowane bakteriami w pęcherzu albo grzybicą pochwy. Kiedy ja miałam problem z pieczeniem podczas oddawania moczu, udałam się do urologa, przepisał mi tabletki, które oczyściły mój pęcherz z bakterii, początkowo byłam zdziwiona, bo tabletki barwiły mój mocz na niebiesko. Ale to jest normalne. Pieczenie podczas oddawania moczu ustały. A kiedy znowu pojawia się ten problem już wiem jak działać, trzeba pić dużo wody i spożywać produkty moczopędne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
karin



Dołączył: 17 Maj 2016
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lip 12, 2016 12:24 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jak byłam młodą dziewczyną, miałam około 15-16 lat, często miałam problem z pieczeniem podczas oddawania moczu. Wstydziłam się o tym powiedzieć komukolwiek. Jednak, któregoś dnia ból był już nie do zniesienia, miałam, wrażenie, jakby w moim moczu były jakieś ostre odłamki. Płakałam z bólu, tak bardzo mnie piekło, że w końcu pobiegłam do mamy. Ta od razu pobiega do apteki po odpowiednie leki, mi zaleciła ciepła kąpiel. I faktycznie pomogło, d tamtej pory już wiem jak działać na pieczenie podczas oddawania moczu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
gość00



Dołączył: 06 Mar 2017
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Wto Maj 09, 2017 6:48 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie siedziałaś na jakichś murach albo nie ubrałaś się za lekko? Twoje objawy wyglądają na zwykłe zapalenie pęcherza, najpierw idź do lekarza ogólnego na badanie moczu i posiew. Po wynikach będzie wiadomo czy to grzybica (warto iść do ginekologa) czy zapalenie. Co do tego drugiego starczą gorące kąpiele i tabletki (w prawie każdych jest ta sama substancja). Ja gdy czuje, że mnie łapie łykam urofuraginum max, jedna tabletka zamiast tradycyjnych dwóch 3x dziennie i po tygodniu wszystko jest całkowicie ok Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kamila00



Dołączył: 12 Maj 2017
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Maj 15, 2017 12:26 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Podmywanie się gorącą wodą z żelem do higieny intymnej albo kąpiele przynoszą ulgę w pieczeniu. Ja niestety choruję bardzo często- kobieca przypadłość :/ po dłuższym czasie pomaga jedzenie żurawiny, ale całkowicie nie da się uniknąć. Po antybiotyki nie radzę sięgać, nawet jak lekarz wypisze, bo mają mase skutków ubocznych, w tym zapalenie pochwy (z deszczu pod rynne). Również mogę polecić urofuragine, sprawdzony, skuteczny lek. Ostatnio nawet brałam tą nową urofuragine max, i przyznaje, wygodniejsza opcja. Bez problemu dostaniesz w aptece Smile i pij dużo wody Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
parpatamen
Spamer


Dołączył: 15 Maj 2017
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Maj 15, 2017 8:33 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To mogą być rowniez kamienie nerkowe - idz sie przebadaj, bo pozniej moze byc nieciekawie

[zakaz zamieszczania linków na forum]


Ostatnio zmieniony przez parpatamen dnia Pon Maj 22, 2017 10:06 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Urologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group