Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

pessar

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
iko77



Dołączył: 14 Sie 2008
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Sie 14, 2008 7:43 pm    Temat postu: Pessar a skorcze macicy i rozwarcie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam Was drogie towazyszki niedoli :) Nie znalazlam na tym forum postu na temat pessarow.. u mnie 29 tydzien i od tygodnia mam skorcze macicy - nie sa zbyt bolesne..raczej nieprzyjemne i Junior biedny scisniety na 5-15 sek. bylo nawet dwa dni spokoju potem wrocily..biore NO-SPE i Magnez i ciut zelzylo..leze tez jak najwiecej ale domem i coreczka tez musze sie zajmowac.. Od 6 tyg. mam juz zalozony Pessar ciazowy kolnierzowy nr2.. z powodu klopotow z niewydolnosci szyjkowej..Moja Gin na wakacjach a ja mam te skorcze okolo 4-8 x na dobe.. za dwa tyg. wracac trzeba do pracy :( powiedzie co robic.. Czy ktos ma podobne problemy? albo mial w przeszlosci ? bede wdzieczna za wszelkie odpowiedzi :) pozdrawiam wszystkie Forumowiczki..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Pią Sie 15, 2008 9:11 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

moja bratowa miała skurcze już w 6 miesiącu .
lekarka kazała jej zażywać magnez i no-spe . nie wiem czy coś jeszcze.
w każdym bądź razie skurcze ustąpiły. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
buny24



Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 16

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Sty 20, 2010 10:02 am    Temat postu: pessar Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam, zalozyli mi niedawno pessar poniewaz mialam rozwarcie w 29tyg ale szyjka jest odpowiedniej dlugosci, mam niewydolnosc szyjki macicy i nurtuje mnie pytanie bo wiem ze stosunkow po zalozeniu nie moze byc ale czy chodzi tutaj takze o pieszczoty np jezykiem albo sex analny? prosze o odpowiedz bo bardzo mnie to interesuje pozdrwaiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Sro Sty 20, 2010 12:56 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No niestety o współżyciu nie ma nawet mowy. Jeśli chodzi o inne pieszczoty to też są nie zalecane ponieważ orgazm powoduje skurcze macicy co w konsekwencji może prowadzic do przedwczesnego porodu.
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
buny24



Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 16

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Mar 23, 2010 9:38 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

i znowu mam pytanko dotyczac pessaru Very Happy udalo mi sie przechodzic z nim Wink i na przelomie 37/38tyg mi go wyciagneli ale mam pytanie dotyczace bliskosci z partnerem bo jak byl zalozony to oczywiscie nie mozna byl a jak jest teraz po wyciagnieciu go?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Wto Mar 23, 2010 11:30 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie ryzykowałabym . Co prawda Twoja ciąża jest donoszona więc nawet jakby nastąpił poród to będzie ok ale wstrzymaj się dla bezpieczeństwa. Nie ma co ryzykować a dla dziecka im dłużej w brzuszku tym lepiej. Po ściągnięciu pessara no szyjka na pewno się powoli rozwiera a kontakt seksualny przyśpieszyć może całą sprawę
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
buny24



Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 16

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Mar 23, 2010 11:37 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

aha dzieki wielkie za wiadomosc Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group