Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

pępowina podczas ciąży

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Milena1986



Dołączył: 05 Gru 2012
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Gru 05, 2012 11:34 am    Temat postu: pępowina podczas ciąży Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam

Miałam robione wczoraj USG połówkowe, jestem w 22 tygodniu ciąży i wyniki są prawidłowe z tym że lekarz w uwagach stwierdził : brak skrętów pępowiny tzn że pępowina nie jest skręcona nie wytłumaczył mi co to oznacza bo sam za bardzo nie wiedział jutro wybieram się do innego lekarza. Trochę się martwię i czy ktoś miał bądź zna taki przypadek?? Czy przez ten brak skrętów mogą być jakieś powikłania z dzieckiem??? z góry dziękuje za pomoc i odpowiedź

Milena
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Patrycja45



Dołączył: 10 Maj 2013
Posty: 28

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Z Polski
PostWysłany: Sob Maj 25, 2013 10:14 am    Temat postu: odp Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W sumie to pierwszy raz słyszę o czymś takim, ale myślę, ze jeśli lekarz NIC nie powiedział, to znak, że nie jest źle, bo tak to na pewno by Cię o tym poimformował
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Patiii



Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 13

Wysłał podziekowań: 4
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Wrz 24, 2013 12:31 am    Temat postu: witam Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie jest to groźne. naprawdę jest setki takich przypadków . Więc spokojnie.

Dokładnie brak skrętów oznacza, że naczynia pępowinowe przebiegają prosto a nie są skręcone przez dany odcinek sznura pępowinowego.

Pozdrawiam Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
KamilBSW



Dołączył: 18 Kwi 2014
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Kwi 18, 2014 10:24 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dokładnie, to jest niegroźne. Moja żona miała tak samo i lekarz mówił, że takie coś się zdarza i nie będzie przez to żadnych komplikacji. Nie masz się o co martwić ^^ Również poszukiwałem na forach tego zjawiska i wszędzie słyszałem tą samą opinie jako iż nie wierze w tych internetowych specjalistów poszedłem z żoną do lekarza i w zasadzie nic nowego się nie dowiedziałem na temat braku skrętów, to samo co pisali w internecie. Wiec masz sprawdzone info Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group