Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Paznokieć

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
slavkowski



Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Sie 07, 2008 3:00 pm    Temat postu: Paznokieć Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam, mam 19 lat. Wczoraj uszkodziłem sobie kosiarką palec u ręki środkowy, tylko w jego skrajnej części tam gdzie paznokieć. Pod wpływem uderzenia ostrza dostał on oderwany w 70% wzdłuż łącznie z "macieżą".

Byłem w przychodni i powiedzieli mi że mogę iść do chirurga, lub sam sobie to opatrywać... Wybrałem to drugie, ale nie wiem czy słusznie... Pytanie tylko co teraz będzie, czy ten paznokieć zejdzie? Czy odrośnie (jak?)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
trinitrotoluen
Przyjaciel forum


Dołączył: 04 Gru 2007
Posty: 135

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Sie 07, 2008 5:54 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jak nie masz macierzy to nie będzie miał z czego odrosnąć.
Może odrosnąć zmieniony, np. słabszy, cieńszy, tego się nie da do końca przewidzieć - chyba, że jest odcięty cały paliczek. Razz
Najlepiej wrzuć tu fotkę.
_________________
Fide, sed cui, vide!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
slavkowski



Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Sie 07, 2008 7:44 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To znaczy ta "macież" oderwała się częściowo od palca i ją wsunąłem w szoku spowrotem pod skórę ;] i teraz nie wiem czy ona się zagoi czy też mogę się pożegnać z paznokietkiem ;/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group