Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Papieros.. błąd życiowy.. POMOCY.

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Nałogi
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dejzi



Dołączył: 19 Wrz 2009
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Wrz 19, 2009 11:18 am    Temat postu: Papieros.. błąd życiowy.. POMOCY. Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam 16 lat i palę. To już twa dosyć długo, bo od wakacji. Kilkuosobową grupką poszliśmy na zakończenie roku na taką miejsówe za miastem. Chłopacy mieli przy sobie papierosy.. no i zaproponowali nam - dziewczynom. Kilka z nas już wcześniej próbowała, ale to był mój pierwszy raz. Na początku nie byłam do końca przekonana, ale wiadomo.. 'jak wszyscy to ja też.' Od zawsze dobrze się uczę. Nie chciałam wyjść na kujona.. No i spodobało mi się to. Od tamtego czasu chodziliśmy 'na fajkę' praktycznie codziennie.. Na początku spalałam tak po 3 dziennie.. Później podwyższyło się do 5-6. Oczywiście były czasami takie przerwy, że nie paliłam w ogóle przez 3 dni, bo kasy nie było.. No i przed wczoraj dostałam wezwanie na badanie krwi. Teraz strasznie się boje, że to wyjdzie.. Moi rodzicie są surowi i chyba by mnie z domu nie wypuścili do końca roku.. Wiem, że to był błąd i kończę z tym. Ale pytanie brzmi : czy jest taka możliwość żeby coś wynikło na tym badaniu? Straaaaasznie się boję. Sad Żałuję, że w ogóle zaczynałam... Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Sob Wrz 19, 2009 1:23 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie wyjdzie w morfologii, ale z paleniem powinnaś skończyć...

Zdajesz sobie sprawę z tego, co dzieje w Twoich płucach?Jak Twoja cera będzie wyglądała za parę lat?

Jeszcze nie jest za późno żeby przestać...Zwłaszcza ze jesteś w stanie ni e palić. Sama o tym napisałaś.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Sob Wrz 19, 2009 7:28 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tak jak pisała nowicjuszka w badaniu krwi nie wyjdzie...
a czy ktoś u Ciebie w domu pali? bo dziwne że rodzice nie wyczuli...

mój wujek rzucił z dnia na dzień po 30 latach palenia (dochodził do 2 paczek dziennie) także rzucić można, a czy się uda zależy tylko od Ciebie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
dejzi



Dołączył: 19 Wrz 2009
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Wrz 19, 2009 8:53 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzięki wielkie.. jesteście pewne, że nic nie wyjdzie? Trochę się uspokoiłam, ale nadal się boję..

A co do rzucenia zaczynam od dzisiaj. Smile Kończę z tym. Tak naprawdę to dopiero teraz zdałam sobie sprawę że to jest bez sensu.. Wiem, że potrafię żyć bez papierosów, więc po co bez powodu niszczyć sobie zdrowie. Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Sob Wrz 19, 2009 9:28 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Na pewno nic nie wyjdzie Smile
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
fasolka
Przyjaciel forum


Dołączył: 31 Sie 2006
Posty: 752

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 9 podziękowań w 9 postach

Skąd: Wrocław
PostWysłany: Sob Wrz 19, 2009 10:07 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mi od zawsze proponuja papierosy znajomi, zawsze wychodzilam z nimi na przerwach na "dymka" ale ja nie palilam nigdy. nigdy sie nikomu nie chcialam podobac na sile. nie chce palic papierosow, jesli nie bedzie ktos ze mna rozmawial tylko dlatego ze nie palę to juz wiem ze taka osoba nie jest niczego warta, a szczegolnie mojej uwagi.
Takze nie pal bo to jak sama mowilas jest bez sensu.
Trzymaj sie Smile

Dodano po 1 minutach:

to znaczy to nie jest tak ze nigdy nie palilam, palilam w zeszle wakacje do piwa przez jakies 3 tygodnie, ale to wcale takie fajne nie jest, ot, papieros..
troche dymu, troche smrodu w ustach.
_________________
Serce kobiety jest na kształt róży, którą każdy kochanek po listku odkrywa, tak, że dla męża tylko cierń pozostaje...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Sro Wrz 23, 2009 1:21 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dejzi napisał:
A co do rzucenia zaczynam od dzisiaj.

i jak Ci idzie ? Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
katie88



Dołączył: 21 Sty 2010
Posty: 9

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: poznań
PostWysłany: Pią Sty 22, 2010 8:02 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No faktycznie dejzi to był Twój bład,ale skoro nie musisz palić to nie pal!!!
Ja też zaczęłam przez głupotę i teraz mijają 4 lata jak palę. Czy żałuję? Tak i to bardzo. Teraz stosuję tabletki TABEX. Są świetne.
Trzymam kciuki Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
albinka



Dołączył: 01 Lut 2010
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lut 05, 2010 11:32 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nikt nie zprzeczy, że palenie to głupota ale miła - zwłaszcza w towarzystwie. Njalepiej w ogóle nie zaczynać bo bardzo szybko uzależniają. Paliłam 19 lat, próbowałam rzucić - nie pamiętam ile razy ale takie fajne pójść sobie na dymka w towarzystwie. Krótko - możecie nie wierzyć ale pomogła mi książa. Allen Carr - Jak skutecznie rzucić palenie.
Autor bynajmniej nie straszył, że umrę na raka płuc bo bym, od razu ją wyrzuciła. Koniecznie przeczytajcie bo dopóki nie skończycie czytać możecie palić. Ja też nie wierzyłam ale zrozumiałam na czym polega ten nałóg.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Dawid18



Dołączył: 22 Cze 2010
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Elbląg
PostWysłany: Wto Cze 22, 2010 5:11 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Paierosy to nie narkotyki więc po badaniach raczej nikt nic nie stwierdzi. Gdybyś paliła dużo i przez dłuższy czas to można by zwuażyć skutki palenia poprzez prześwietlenie klatki piersiowej Smile, lepiej żucić palenie, ja sie nie dałem złamac nigdy Smile i wole nie zaczynac. Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Nałogi Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group