Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Paniczny lęk

Idź do strony Poprzedni  1, 2
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowie psychiczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jacek86



Dołączył: 14 Sty 2011
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Wieluń
PostWysłany: Sob Sty 15, 2011 8:40 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Gosia już mnie psychiatrą straszy Wink ale wiem wiem, inaczej się nie da ale może bym tak najpierw porozmawiał z psychologiem? Zbyt długo z tym czekałem, na początku było źle ale nie tak tragicznie jak teraz, pogłebiło się chyba przez te lata Crying or Very sad Byłem przed chwilą ze znajomymi na pizzy i piwku, fajnie sie rozmawiało i czułem się dobrze, myśli miałem zajęte rozmową, nimi. Teraz znowu sam w domu i nie mogę odgonić złych myśli że coś mi jest, to piwo mnie jedynie jakoś teraz ratuje. Dziękuje wam że piszecie, dajecie rady, że nie czuje się samotny. Postaram się w następnym tygodniu zajrzeć do psychologa. Napisze jak mi poszło Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nastja
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Cze 2007
Posty: 965

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 10 podziękowań w 10 postach

Skąd: lubelskie
PostWysłany: Sob Sty 15, 2011 10:17 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Uważaj z tym piwem, żebyś nie popadł w alkoholizm... To nie jest tak, że piwo wpłynęło na to, iż nie myślałeś o panicznym lęku... Po prostu napiłeś się go do pizzy, a bardziej spotkanie z ludźmi, myślenie o tym o czym się rozmawiało sprawiło, że było dobrze Smile
W ogóle to może za mało masz zajęć?? Przychodzisz do domu i od razu myślisz o tym strachu... Po co? Wink Czekam na relację po wizycie u psychologa.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Jacek86



Dołączył: 14 Sty 2011
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Wieluń
PostWysłany: Sob Sty 15, 2011 10:34 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To nie jest tak że myślę o strachu. Myślę o tym co się ze mną dzieję, skupiam się na tej chorobie i wtedy przychodzi straszna panika, staję się cały sztywny ze strachu....nie wiem jak to inaczej wytłumaczyć. Relację zdam Smile Mam nadzieję że będzie dobrze
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Nie Sty 16, 2011 4:24 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no , ja też czekam na relację Wink
chodziłeś już kiedyś do psychologa?
bo jeśli jesteś pełnoletni i chcesz chodzić na terapię w ramach NFZtu to z tego co się orientuję wymagane jest skierowanie od lekarza psychiatry. chyba, że przepisy się zmieniły Wink
dlatego warto się dowiedzieć jak jest i czego możesz się spodziewać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Jacek86



Dołączył: 14 Sty 2011
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Wieluń
PostWysłany: Nie Sty 16, 2011 11:08 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie chodziłem nigdy. Nie chcę chodzić w ramach NFZ bo nie chce żeby było coś w papierach na ten temat. Wiecie może ile kosztują prywatne wizyty u psychologa? Nie zarabiam dużo miesięcznie ale może z głodu nie umrę jak zaczne chodzić
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Pon Sty 17, 2011 8:51 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jacek86
ale to że będziesz chodził na nfz nie uprawnia nikogo do zaglądania w Twoje "papiery". Smile
możesz pracodawcy powiedzieć że się leczysz ale wcale nie musisz Smile
przychodnia też nie ma prawa udostępniać informacji o Twoim leczeniu- przeciwnie - jeśli udzielą takiej info komuś możesz ich zaskarżyć o zdradę tajemnicy. przychodnia nawet nie może potwierdzić, że się u nich leczysz.

jedynymi instytucjami na wniosek których przychodnia może przekazać info że się leczysz jest wniosek sądu i prokuratury.
kiedyś jeszcze udzielali takich informacji pracownikom socjalnym - obecnie tego też się nie stosuje.

co do kosztów- to trzeba ustalać indywidualnie z każdym psychologiem.
różne są stawki.
zdarzają się wizyty poniżej 50 zł , a zdarzają się takie powyżej 100- 150 zł. wszystko zależy od szkoły w której terapeuta się szkolił, od lat doświadczenia oraz od miejscowości w której psycholog pracuje.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
inema23



Dołączył: 26 Sty 2011
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Sty 26, 2011 4:47 pm    Temat postu: NERWICA LEKOWA Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witaj Jacku.
Dzis znalazlam to forum nie przypadkiem - bo ja rowniez walcze z napadami paniki i tym gigantycznym niepokojem. To nerwica lekowa. Od roku czasu miewam przerozne objawy typu: dretwienie rak, nog, buzi, zimne i spocone rece, odczucie slabosci, strach przed omdleniem, przyspieszone bicie serca, wysoki puls, strach przed wyjsciem z domu, spiaczka na przemian z bezsennoscia, przeszlam chyba kazda chorobe "raka", ciezkie oddychanie itd. itd. Robilam mnostwo badan, wyniki za kazdym razem pozytywne. Lekarze proponowali wizyte u psychologa bo nie dawalam sobie juz rady. Wszystkie objawy minely, ale pozostal ten okropny lek, nieuzasadiony i paniczny. Czasami mam ochote skryc sie gdzies w kat, skulic jak maly kotek i przeczekac "niebezpieczenstwo" Coz... psychologa odkladalam bardzo dlugo i dzis zaluje bo moze juz dawno byloby o wiele lepiej. Na dzien dzisiejszy jestem po 3 spotkaniu i czuje sie lepiej, mam ogromna nadzieje, ze to sie wkoncu wszystko obnizy az zaniknie calkowicie. To Nasz mozg, Nasze mysli wplywaja na to jak organizm pozniej reaguje - emocje, zachowanie, objawy... to przez sytuacje i mysli jakie wytwarzamy. Tak jak pisales - gdy sie czyms zajmujesz badz spedzasz czas w gronie znajmych - jest ok, nic sie nie dzieje ale gdy juz przebywam w domu sam pojawia sie to wszystko na nowo - owszem, bo nuda, brak zajecia, bezczynne siedzenie nasila te objawy, mysli, karmimi je lekami i dlatego sa tak wielkie. Ja mam jeszcze dodatkowy lek przed zawalem bo przy tych panikach bardzo szybko bije mi serce i nie moge sie uspokoic. Trzesa mi sie rece, czuje, ze cale cialo mam spiete i nie moge sie rozluznic. Przy tym pic alkoholu nie polecam. Niby na poczatku rozluznia i pomaga "zapomniec" - mnie jednak to nie sluzy. Np. wczoraj wypilam doslownie lampke czerwonego wina i przekonanie siebie, ze to w malych ilosciach nawet dobre dla serca, dla poprawy krazenia nic nie dalo bo od nocy mam wyrzuty, ze to wypilam, boje sie, trzese sie cala, serce bije szybko i nie moge sie uspokoic....
Rozumiem Cie i na poczatku radze zajac sie naprawde czyms pracochlonnym, czyms co CIe na dlugo wciagnie bo w ten sposob bedziesz odganial te mysli i bedziesz czul sie o wiele lepiej. Napewno tez zalecam dlugie spacery, las, basen, muzyka relaksacyjna, SPORT i wiem, ze to na poczatku wydaje sie ciezkie i nie do zrobienia, ale to naprawde pomaga bo i ja wprowadzilam to w zycie swoje. No i koniecznie odwiedz psychologa!!! To ludzie ktorzy naprawde chca Nam pomoc, ktorzy pokaza jak oswoic sie z lekiem, jak z Nim walczyc, jak go pokonac i dlaczego tak wlasnie reagujemy. Ja zaczelam terapie poznawczo-behawioralna, POLECAM. Pomogla wielu ludziom i mam ogromna nadzieje, ze i mnie pomoze choc wiem jaka to ciezka praca i ile wysilku trzeba w to wlozyc, ale jesli czlowiek chce i bedzie sie staral - uda mu sie!!
POZDRAWIAM SERDECZNIE i za ewentualne bledy przepraszam, ale pisalam dosc szybko .... Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
julietlove



Dołączył: 25 Lip 2012
Posty: 42

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: sudan
PostWysłany: Sro Lip 25, 2012 10:45 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam. dobry dzień!
Nazywam się Julia, widziałem dzisiaj swój profil i stał zainteresowanych, proszę wysłać mi e-mail teraz w moim e-mail tutaj (juliet.kabashi@yahoo.com), tak aby można było wysłać Ci moje zdjęcia i powiedzieć wam więcej o mnie ... Pamiętaj, na odległość lub kolor i wiek nie ma znaczenia, ale miłość sprawach przydzieleniu w życiu ..Proszę pamiętać, aby wysłać mi e-maila w mojej skrzynce (juliet.kabashi@yahoo.com) z miłości Julii ,

Dodano po 6 minutach:


witam. dobry dzień!
Nazywam się Julia, widziałem dzisiaj swój profil i stał zainteresowanych, proszę wysłać mi e-mail teraz w moim e-mail tutaj (juliet.kabashi@yahoo.com), tak aby można było wysłać Ci moje zdjęcia i powiedzieć wam więcej o mnie ... Pamiętaj, na odległość lub kolor i wiek nie ma znaczenia, ale miłość sprawach przydzieleniu w życiu ..Proszę pamiętać, aby wysłać mi e-maila w mojej skrzynce (juliet.kabashi@yahoo.com) z miłości Julii ,
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowie psychiczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group