Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Palenie marihuany - co sądzicie??

Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Nałogi
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wrak



Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lip 18, 2013 4:55 pm    Temat postu: Palenie marihuany - co sądzicie?? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam taki problem pale trawkę praktycznie codziennie. Wiem ,że wszystko co w nadmiarze szkodzi ,ale ja to po prostu lubię , bardziej niż alkohol. Alkoholu można powiedzieć ,że w ogóle nie piję raz na kwartał. Wiem ,że jestem uzależniony, ale nie chcę iść do specjalisty. Powiem szczerze ,że mógłbym nie palić, ale zawsze znajduje takie towarzystwo gdzie się pali. Jeśli nikt mi nie zaproponuje sam tez nie zapalę, ale wszyscy palą i wszędzie - nie wiem może mi się tak wydaje. Znalazłem pracę w Szwecji nie paliłem z miesiąc potem okazało się ,że moji współpracownicy palą i co??? i zaczęło się od nowa. Jak to jest z wami ???
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Pasta



Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 285

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 31 podziękowań w 31 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Pią Lip 19, 2013 3:43 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jesteś podatny na środowisko i nie potrafisz powiedzieć "nie", jeżeli ktoś proponuje. Myślę, że pierwszym krokiem powinno być to, abyś dowiedział się jakie szkody wywołuje marihuana w organizmie, to narkotyk, który bardzo uzależnia i wyniszcza organizm od wewnątrz. Następnym krokiem, który radziłabym zrobić to wizyta w poradni psychologicznej i praca nad sobą, jak też wizyta w poradni uzależnień.

Pamiętaj, że jak sam nie będziesz chciał przestać to nikt za Ciebie tego nie zrobi.

Pozdrawiam!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
prost20



Dołączył: 19 Lip 2013
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lip 19, 2013 6:02 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dużo czytam także wiem co się dzieje po marihuanie. Na pewno wolę palić niż pić. Muszę chyba zmienić towarzystwo ,ale tak jak pisał wrak gdzie bym nie był to wszyscy palą. A może muszę się do Holandii przeprowadzić. Mam znajomych co w Polsce palili, gdy wyjechali tam przestali. Podobno zakazane bardziej smakuje. Na pewno nie udam się do żadnego psychologa, uważam ich za kretynów. Jak byłem w podstawówce miałem wizytę u psychologa szkolnego w sumie to nawet nie wiem dlaczego. Powiedział ,że mam liczyć czerwone samochody jak będę wracał do domu. Nie powiedział mi po co, ponownie też mnie nie wzywał nic z tego nie wynikło. OOOo.. tak samo myślę o tym programie Niania kiedyś był emitowany na tvn. Podobno sama Dorota Zawadzka (czyli Niania - chyba tak się nazywa, nie jestem pewien) nie potrafiła poradzić sobie ze swoim dziecku. Więc jak można zaufać takiej osobie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Legnarek



Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 72

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 5 podziękowań w 5 postach


PostWysłany: Czw Lip 25, 2013 3:25 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wrak - brak Ci po prostu asertywności. Musisz nauczyć się powiedzieć - nie. To nie tyczy się tylko marihuany, bo nie jesteś do końca uzależniony. To presja otoczenia. Nie świadomie nawet palisz, bo inni to robią, a gdy jesteś z nimi to głupio Ci odmówić. Naucz się mówić nie, bo to nie spotka Cię tylko w tej sytuacji, za parę lat spotkasz inne towarzystwo i co? Też będziesz mimo woli mówił tak? Nie masz jakoś wielkiego problemu. Też kiedyś paliłem, ale definitywnie powiedziałem NIE Wink Asertywność kolego!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
czerwonyBeret
Zbanowany


Dołączył: 30 Lip 2013
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lip 30, 2013 12:22 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mój współlokator palił codziennie. Bardzo wiele rzeczy uzależniał od tego aby zapalić sobie blancika po pracy. Powoli coraz ciężej było mu ogarnąć codzienne sprawy. Powoli stawał się rozchwiany emocjonalnie. Teraz jest na dobrej drodze z tego co wiem. Pali raz na jakiś czas jak idzie na koncert.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
klara7



Dołączył: 20 Mar 2015
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Mar 20, 2015 2:33 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Palenie nie jest dobre... mam kolegę którego zupełnie to zmieniło... obecnie jest na trapi psychologicznej bo pojawiły się u niego objawy pozytywne...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Seba76



Dołączył: 03 Gru 2014
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Cze 01, 2015 2:50 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czy palenie aż tak szkodzi?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
akoszka



Dołączył: 01 Cze 2015
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Cze 01, 2015 2:54 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pasta napisał:
Myślę, że pierwszym krokiem powinno być to, abyś dowiedział się jakie szkody wywołuje marihuana w organizmie, to narkotyk, który bardzo uzależnia i wyniszcza organizm od wewnątrz.


A jakie to przerażające szkody marihuana wywołuje? Jest znacznie mniej szkodliwa niż papierosy, alkohol, inne narkotyki, obżarstwo lub anoreksja, uzależnienie od coli. Owszem, nie jest zdrowa, na pewno nie w takich ilościach, ale nie siejmy straszliwej propagandy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
cascada



Dołączył: 08 Cze 2015
Posty: 9

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Pon Cze 08, 2015 7:04 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja jestem przeciwna. Niby nie uzaleznia, ale na pewno wplywa niekorzystynie na dzialanie mozgu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pokorny



Dołączył: 09 Cze 2015
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Cze 09, 2015 3:25 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Według mnie wszystko można stosować z rozsądnym umiarem, ale jeśli ktos sam zauważa, iż pali za dużo to trzeba podjąć natychmiastowe środki, bo uzależnienie od tego narkotyku jest równie niebezpieczne jak od innych.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Nałogi Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group