Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Owsica...:(

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Black Spirit



Dołączył: 04 Lip 2006
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lip 04, 2006 4:16 pm    Temat postu: Owsica...:( Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam problem i proszę o pomoc. Od kilku dni odczuwam jakby świąd odbytu. Jest to strasznie dziwne uczucie nie poruwnywalne do niczego innego. Szukałam informacji na różnych portalach medycznych i wychodzi na to, że to jest owsica... mam rację? Nie mam innych objawów (może mały spadek wagi 1-2kg i mniejszy apetyt(?))
W związku z tym czy mogę rozpocząć sama leczenie bez wiedzy rodziców ?( jest to strasznie wstydliwe dla mnie) i czy leki są na receptę ? (poproszę o nazwy leków)
Byłabym wdzięczna za szybką i wyczerpującą odpowiedź. Embarassed
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Yalissea
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Cze 2006
Posty: 1395

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lip 04, 2006 5:46 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dobrze zauważyłaś, jedną z przyczyn owsicy jest właśnie brak apetytu i spadek wagi. Pierwszorzędnym objawem jest swędzenie okolic odbytu, szczególnie w nocy (tam składane są jaja owsików, co wywołuje świąd).

Następnie to : bezsenność, brak apetytu, niepokój bez powodu.

jeżeli natomiast pojawia się ból, to jest on przyczyną wtórnego zakażenia bakteryjnego, oraz martwica śluzówki co odsłania zakończenia nerwowe.


Owsiki usuwa się lekami takimi jak mebendazol, pyrantel lub piperazyna.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gość










PostWysłany: Wto Lip 04, 2006 5:47 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Rzeczywiście świąd odbytu i utrata łaknienia może wskazywać na owsicę. To nieprzyjemne uczucie może nasilać się zwłaszcza wieczorami. Możesz też być nadpobudliwa. Niestety aby zdiagnozować owsicę należy udać się do lekarza rodzinnego i wykonać niezbędne badanie - badanie kału potwierdzające obecność owsików. Jeśli potwierdzą się nasze podejrzenia wówczas lekarz zaleci leczenie farmakologiczne (najczęciej w postaci tabletek), które bedzie musiała zarzywać niestety cała rodzina, aby całkowicie wyeliminować owsiki, ponieważ najprawdopodobnie zaraziła się nimi cała rodzina. Nie powinłas krepowac się rodziców. Powinłaś jak najszybciej o tym ich poinformować i udać sie do lekarza. Niestety nie pomoga tu żadne domowe sposoby ani leki bez recepty:)
Powrót do góry
Black Spirit



Dołączył: 04 Lip 2006
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lip 05, 2006 1:37 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam wszystkie wymienione objawy. Już jestem pewna na 100%, że to owsica. Obydwoje moi rodzice to lekarze...powiedziałam jednemu z nich i dziś mam otrzymać leki. Nie wiem czy oni też będą brać lekarstwa. Ponoć mam zmienić pościel i wyprać ubrania oraz bieliznę. Prawda ?Coś jeszcze ?
Mam jeszcze jedno pytanie. Szukałam wielu informacji na temat tej choroby i przeczytałam, że u kobiet owsiki mogą się przedostać do pochwy i tam się rozmnażać i rozwijać. Bardzo się tego obawiam ponieważ odczuwam świąd pochwy.... Leki doustne zadziałają tylko na układ pokarmowy i tam zabiją pasożyty a co z pochwą ? Może jestem w błędzie... jednak to wydaje mi się jeszcze gorsze niż przewód pokarmowy.. Brrrr.... Crying or Very sad Grzecznie proszę o uświadomienie mnie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Yalissea
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Cze 2006
Posty: 1395

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lip 05, 2006 3:18 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Niestety tak. Owsiki moga się przedostawać do pochwy przez co mogą być przyczyną zapalenia narządów rodnych kobiety.
Do objawów zapalenia narządów rodnych należą:upławy, świąd, pieczenie, zaczerwienie. Jeśli podejrzewasz zapalenie pochwy musisz się udać do ginekologa. Dla jasnego określenia choroby robi się wymaz z pochwy. Następnie jesli zapalenie wystąpiło, leczenie polega na zażywaniu dopochwowym środków przeciwzapalnych, bakteriobójczych, grzybobójczych.
Jest to długotrwałe leczenie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
gosiaczubacka



Dołączył: 28 Cze 2006
Posty: 37

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lip 07, 2006 7:15 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie martw się, napewno zaraziłaś się gdzieś kożystając z publicznej toalety, alno np. w autobusie, to nic wstydliwego!

---------edit by drapaka--------
Proszę nie pisać całych postów wielkimi literami. Post poprawiony
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Black Spirit



Dołączył: 04 Lip 2006
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Kwi 02, 2007 6:03 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam ponownie po dłuższym czasie. Długo się leczyłam, podchodziłam już kilkakrotnie i jestem załamana psychicznie. Znowu jestem chora. Przestrzegałam zasad chigieny...wszystko ok a tu znowu. Nadmienie,że mój chłopak też chorował. Czy możliwe jest wzajemne zarażenie ? Co mam robic ? Zazyje jeszcze raz ale nie wiem jak długo można cos takiego ciągnąc...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kinia_18
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Lip 2007
Posty: 712

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: z internetu
PostWysłany: Pią Mar 26, 2010 4:52 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A wiec piszę w imieniu koleżanki, która ma problem z owsikami... zwierzyła i się bo nie wie co robić. Nie ma tak, że cały czas ma owsiki np dostanie je na tydzień i mijają na dłuższy okres. Teraz zaczynają się schody bo nie pamięta kiedy ostatnio miała to paskudztwo ale mówi, że coś koło miesiąca. Na razie nie ma nic. Okazało się, że dostała się na kurs, który jest dla niej bardzo ważny. Niestety wymaga on badania kału sanepid owskiego. I teraz pytanie czy jeżeli nie ma owsików w okolicach odbytu to może się jemu poddać czy ona je ma nawet jak znikają na jakiś czas. badania ma wykonać do 9 kwietnia i teraz czy jeśli ona je ma nawet jak ich nie widzi to może jest jakiś sposób na wyleczenie w ciągu tych dwóch tygodni czy badania sanepidu wykrywają owsiki? Bo ja słyszałam, ze na owsiki powinno się wykonywać jakieś inne badanie na zasadzie próbek z okolic odbytu bo tam pasożyty składają jaja. Wstydzi sie iść do lekarza i biedaczka boryka się z tym problemem już jakiś czas. Na dzień dzisiejszy nie ma żadnych objawów ale miała już tak kilka razy. Przeszło wszystko i wracało po czasie. Tylko teraz podobno ma dłuższy czas spokój ale boi się, że one tak samoistnie niemogły się wyleczyć.
_________________
Wszyscy Ci których dotknie Miłość stają się nieśmiertelni, żyją w sercach tych, którzy tą miłością ich obdarzyli.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Pią Mar 26, 2010 8:59 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kinia_18moim zdanie4m powinna pójść do lekarza, skoro problem nawraca to musi się przebadać.
co do badań sanepidowskich to służą one wykryciu schigella i salmonelli . na owsiki i inne pasożyty są osobne badania.
aczkolwiek nie wiem czy może w tym wypadku wykonać badanie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kinia_18
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Lip 2007
Posty: 712

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: z internetu
PostWysłany: Wto Mar 30, 2010 9:21 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzięki za odpowiedźSmile No zobaczymy jak te badania jej wyjdą. Namówiłam ją na lekarza. Bo ja myślałam, że jak ma się owsiki to są one cały czas a tu raz są raz ich nie ma. Pewnie ma osłabiony organizm i po prostu od razu załapuje to badziewie gdzie się tylko da.
_________________
Wszyscy Ci których dotknie Miłość stają się nieśmiertelni, żyją w sercach tych, którzy tą miłością ich obdarzyli.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group