Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Oszlałam??

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowie psychiczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ewelina15253



Dołączył: 21 Lut 2009
Posty: 206

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Polska/ z nad morza
PostWysłany: Sro Maj 27, 2009 7:12 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ojj, rymowanki nie pomagaja;/
ale jak sprawdzam kurki od gazu to mowie sobie po cichu: zakręcone, zakręcone,zakręcone... Razz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
darek_o4



Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 6
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Maj 28, 2009 12:49 am    Temat postu: Oszalałam?? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witaj!!
Z całą pewnością masz tzw. "NERWICĘ NATRĘCTW"-jak z resztą już ktoś słusznie zauważył i nie jest to żaden pedantyzm!!(wpisz sobie to hasło w "Google" i chociaż poczytaj,jak nie chcesz iśc do specjalisty!!)
Mam podobnie(no może nie aż tak),a swoją drogą,ciekawe jakby wyglądał związek dwojga ludzi z tym problemem,musiało by byc komicznie(a może zrobilibyśmy sobie grafik-kto dziś wszystko sprawdza,a kto jutro!!)
Wbrew pozorom,wiele ludzi ma to schorzenie,ale wstydzą się do tego przyznac-z resztą trudno im się dziwic,bo dla kogoś postronnego wygląda to co najmniej komicznie-to tak delikatnie mówiąc!!
OBEJRZYJ SOBIE KONIECZNIE(jeśli jeszcze tego nie zrobiłaś) FILM PT."DZIEŃ ŚWIRA" - Z MARKIEM KONDRATEM W ROLI GŁÓWNEJ,a zobaczysz zapewne swoje lustrzane odbicie!!
Trzymaj się ciepło
POZDRAWIAM
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ewelina15253



Dołączył: 21 Lut 2009
Posty: 206

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Polska/ z nad morza
PostWysłany: Czw Maj 28, 2009 3:44 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hehe, nie nie oglądałam jeszcze, tylko słyszałam o tym filmie
piszesz, ze wiekszość ludzi się tego wstydzi, w moim przypadku tak nie jest, dla mnie jest to poprostu śmieszne, krotko mowiąc no ale tez bardzo męczące.
dziekuje za odpowiedżSmile

Dodano po 4 minutach:

Aby rozpoznana została nerwica natręctw objawy muszą występować przez większość dni w ciągu przynajmniej dwu kolejnych tygodni- portalwiedzy.pl
Ja mam to juz od lat Confused Confused
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nirro



Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Nie Maj 31, 2009 2:56 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Na forum trudno coś poradzić konkretnego. Myślę, że powinnaś porozmawiać z psychologiem lub psychiatrą. Nic starasznego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Olcia9444



Dołączył: 07 Paź 2009
Posty: 14

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń: 2
PostWysłany: Sro Paź 07, 2009 10:51 am    Temat postu: Głupota ? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja mam podobny problem do ewelina15253 , tylko , że umnie to jest tak iż naprzykład , gdy nalewam wody do kubka , gdy wsypuję cókier , gdy pisze smsa , psikam się perfumami itp to muszę to wszystko zrobić w liczbie parzystej i obiema rękoma , a jak nie zrobię to jeszczę raz , od początku musże robić tą rzecz . Poprostu jak coś robie to liczę , żeby się zgadzało . Np jak pisze smsa to muszę pisać prawą i lewą ręką , bo inaczej się denerwuję i muszę od nowa pisać . ;/ ;(
Co to może być ? Czy to jest normalnę ? Co mam zrobić , żeby tak nie robić ? Pomuszcię ! Sad ;

Post został przeredagowany(zgodnie z regulaminem forum),nie wolno pisać pogrubioną trzcionką (na co zwracam uwagę po raz drugi(udzielam też ostrzeżenia po raz drugi) pisanie podwójnych postów(będą kasowane,nieprzestrzegania zasad netykiety, i pisowni niegramatycznej./carboczar
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Sro Paź 07, 2009 5:31 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Olcia9444 napisał:
Co to może być ?

mi to wygląda na klasyczną nerwicę natręctw.
jeśli jesteś świadoma tego, że to co robisz jest, krótko mówiąc, głupie i mimo tego to robisz to znaczy że to problem z którym powinnaś udać się do specjalisty.
uwierz mi sama raczej sobie z tym nie poradzisz.
mam kilkunastu znajomych z tym zaburzeniem i sami przyznają, że już czasami nie mają siły . dlatego idą do lekarza / psychologa.
wiem jak takie powtarzanie potrafi zatruć życie. dlatego lepiej nie zwlekać z sięgnięciem po pomoc.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Olcia9444



Dołączył: 07 Paź 2009
Posty: 14

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń: 2
PostWysłany: Czw Paź 08, 2009 5:26 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ale to trochę tak dziwnie iść do psychologa / lekarza z taki czymś . Co miała bym niby mu / jej powiedzieć ? Jak to nerwicę natręctw ? Co to znaczy ? ;/ xD
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ewelina15253



Dołączył: 21 Lut 2009
Posty: 206

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Polska/ z nad morza
PostWysłany: Czw Paź 08, 2009 9:28 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tego typu zachowanie, czyli liczenie parę razy, co masz do zrobienia, sprawdzanie po kilkanaście razy czy aby kran zakręcony, czy woda z kranu nie cieknie, czy drzwi zamknięte- to jest właśnie nerwica natręctw Sad straszna sprawa :/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Olcia9444



Dołączył: 07 Paź 2009
Posty: 14

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń: 2
PostWysłany: Czw Paź 08, 2009 9:40 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No ... Sad ;( A Ty od kiedy takie coś masz ? ;/ x[
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Czw Paź 08, 2009 10:49 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Olcia9444
po prostu idź i powiedz, że masz problem z którym sobie nie radzisz.
mniejsza o to jak to się nazywa- ważne jest to co to oznacza dla Ciebie. jak Ty to postrzegasz i jak Ci się z tym żyje.
jeśli Ci to przeszkadza- idź po pomoc.
bo mówienie sobie, że to jest bez sensu raczej nie przyniesie żadnego rezultatu a jedynie podniesie poziom stresu- a co za tym idzie objawy się nasilą.
bo tak naprawdę u podstawy tego zaburzenia leży lęk. często nieświadomy.

ile masz lat?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowie psychiczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 5 z 7

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group