Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Ortho Tri-Cyclen Lo

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gusia
Gość









PostWysłany: Nie Lut 19, 2006 4:57 am    Temat postu: Ortho Tri-Cyclen Lo Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

prosze o informacje o tym srodku hormonalnym. Posiadam tylko ulotke w jezyku angielskim i wszelkie informacje o tym srodku ktore znalazlam w internecie sa rowniez w j. angielskim ale ja nie znam na tyle tego jezyka zeby zrozumiec. Prosze o pomoc. Very Happy
Powrót do góry
Netka



Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 238

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Dąbrowa Górnicza
PostWysłany: Nie Lut 19, 2006 5:22 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ogólnie:
Jest to kombinacja estrogenu i progesteronu zapobiegająca ciązy.Może być również stosowana do regulacji cykli miesiączkowych oraz leczenia objawów menopauzy.
Dawkowanie:
Należy przyjmować jedną tabletkę dziennie o tej samej porze dnia.Jeśli zapomnisz tabletki albo za późno zaczniesz opakowanie powinnaś dodatkowo się zabezpieczyć.Niewiele kobiet obserwuje mdłości,dolegliwości żołądkowe oraz niewielkie krwawienia lub plamienia podczas przyjmowania 1-3 opakowania.W przypadku tych dolegliwości nie należy przerywać przyjmowania preparatu,chyba że trwają one dłużej niż 3 miesiące.Zabezpieczenie ulega osłabieniu jeśli masz biegunki lub wymioty albo z powodu przyjmowania niektórych leków.Wtedy należy dodatkowo się zabezpieczyć za pomocą prezerwatywy albo środków plemnikobójczych.
Zagrożenia:
W czasie zażywania preparatu nie powinno się palić papierosów,gdyż powoduje to dolegliwości związane z układem krążenia i sercem(podwyższone ciśnienie,zakrzepy i zatory żylne,ataki serca),mogą również pojawić się przebarwienia na skórze,które ciemnieja pod wpływem promieni słonecznych,związek ten przenika do mleka matki,więc jeśli karmisz piersią powinnaś skonsultować sie z lekarzem.Preparat nie chroni przed chorobami przenoszonymi droga płciową.Podczas wizyty u lekarzy powinnaś ich informować o fakcie zażywania Ortho Tri-Cyclen'u.
Gdy zapomnisz:
Jeśli zapomnisz tabletki powinnaś przyjąć ja jak najszybciej a najpóźniej następnego dnia o ustalonej porze(przyjmujesz 2 naraz).Najlepiej przez 7 dni od chwili gdy zapomniałaś tabletki używać dodatkowego zabezpieczenia(jeszcze lepiej stosować je do końca danego cyklu i rozpoczęcia nowego opakowania)
Efekty uboczne:
Przyrost masy ciała,nudności,wymioty,krwawienia międzymiesiączkowe,bolesność piersi.Jeśli zauważysz:dziwne krwawienia z pochwy,brak miesiączki,zawroty i omdlenia,bóle głowy,obrzęki palców i kończyn,bóle w klatce piersiowej,spłycenie oddechu,zżółknięcie oczu,zaburzenia widzenia,drętwienie nóg i rąk,bóle żołądka jak najszybciej skontaktuj się z lekarzem.
Przechowywanie:
W temp.pokojowej w suchym i ciemnym miejscu z dala od dzieci
Przedawkowanie:
Może spowodować nudności i zanik miesiączki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gusia
Gość









PostWysłany: Nie Lut 19, 2006 5:38 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Very Happy Dziekuje za wszystkie informacje Milego dnia
Powrót do góry
gonza
Gość









PostWysłany: Pon Kwi 24, 2006 4:30 am    Temat postu: ortho tri-cyclen lo, a tradzik i nadmierne owlosienie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja rowniez doastalam tabletki antykoncepcyjne "ortho tri-cyclen lo".,rowniez nie rozumie wszystkiego , co jest napisane w instrukcji(w j.ang.)
Chcialabym sie dowiedziec jak wplywaja one na trzdzik i nadmierne owlosienie,oraz czy nie maja one zbyt duzej dawki hormonow, czy moge przytyc? Rowniez interesuje mnie czy ginekolog powinien przed przepisaniem tabletek antykoncepcyjnych zrobic mi badanie na zawartosc hormonow , czy ja moge te tabletki zazyc?
Rowniez chcialam zapytac, czy po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych jest wieksze prawdopodobienstwo na zajscie w ciaze?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group