Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

opuszczone jelito

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
aga210



Dołączył: 09 Lis 2009
Posty: 9

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lis 09, 2009 9:35 am    Temat postu: opuszczone jelito Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z powodu nagłego schudnięcia prawdopodobnie opuściło mi się jelito grube z lewej strony. Mam z tego powodu dolegliwości typu bóle podczas ruchu, zaparcia, przelewania, burczenia i wzdęcia. Czy może mi ktoś napisać co zrobić by opuszczone jelito wróciło do swojej poprzedniej pozycji?? Proszę o odpowiedź.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Pon Lis 09, 2009 11:14 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

aga210
A kto Ci coś takiego zdiagnozował?Nie Masz ,żadnego opuszczonego jelita.Objawy wskazują na typowy IBS(Zespół Jelita drażliwego) i to wymaga leczenia.Czy mam wyjaśnić na czym polega leczenie i jakie leki stosować?
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
aga210



Dołączył: 09 Lis 2009
Posty: 9

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lis 10, 2009 8:55 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Też tak na początku lekarze podejrzewali, ale lecze się na IBS od pół roku i żadne leki mi nie pomagają. Zmiana diety również i ostatnio mój gastrolog zasugerował, że od nagłego schudnięcia 10 kg mogło mi się opuścić jelito. Poza tym bóle odczuwam jedynie po lewej stronie brzucha, wiec nie wiem czy to może być jelito drażliwe. Jeśli jednak to jest opuszczone jelito to co powinam z tym dalej robic??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Sro Lis 11, 2009 7:45 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przytyć i leczyć się na IBS
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
aga210



Dołączył: 09 Lis 2009
Posty: 9

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lis 12, 2009 9:10 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziękuje za poradę, ale leczę się już od 7 miesięcy na IBS. Przyjmowałam już Debretin, Dusptalin retard, Meteospasmyl,Gasprid, Kreon, a teraz Sulpiryd. I nie było nawet jednego dnia, żebym się lepiej czuła Crying or Very sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Czw Lis 12, 2009 5:59 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

aga210Co można poradzić jak lekarze którzy mają pacjenta przed sobą nie mogą zdiagnozować to co można zrobić przez internet?
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
aga210



Dołączył: 09 Lis 2009
Posty: 9

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lis 13, 2009 9:53 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Lekarz stwierdzil IBS, ale ostatnio zasugerował to opuszczone jelito ze względu na to, że brzuch boli mnie zawsze z lewej strony, zwłaszcza podczas ruchu i przy zmianie pozycji z pionowej na poziomą. Jeśli się położe mam wrażenie, że wszystko wraca na miejsce. A ból umiejscowiony jest z lewej strony pod żebrami- tak jakby na tym zagięciu jelita grubego.Ginekologicznie wszystko jest w porządku.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
aga210



Dołączył: 09 Lis 2009
Posty: 9

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Gru 04, 2009 2:16 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A jeśli faktycznie opuściło mi się jelito grube to jakie badania mogę wykonać by się w tym upewnićlub wykluczyć?? Wystarczy np. sam rtg jelita??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
gbuczek



Dołączył: 14 Maj 2009
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Gru 30, 2009 11:07 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,
temat tabu w Polsce, są klinki, które diagnozują opuszczone jelito - visceroptosis i operują, w Polsce podobnoo nurt medycyny wycofał z diagnozy. Ja się męcze z tym już patrenascie la, ale nadal szukam kontaktu. Prosze dac znać jak znajdziecie lakarza, który zdiagnozuje opuszczone jelito "zespół Glenarda"
link usuwam. jest to zabronione regulaminem. zapoznaj się z nim. następnym razem dam ostrzeżenie!
Gosia85

Pozdrawiam
Grzegorz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
gbuczek



Dołączył: 14 Maj 2009
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Sty 04, 2010 11:54 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dolegliwość rzadka /visceroptosis/, lekarze diagnozują to w 95% jako IBS lub anoreksja. Śmieszna sprawa, choroba społeczna XIX w. Znana przez wszystkich lekarzy do lat 80. Później wycofana z operacji i z publikacji naukowych dla lekarzy /za mało przypadków, nie robi się operacji to po co diagnozować/. A najśmieszniejsze jest to, że żaden lekarz nie przestudiował zespołu glenarda /visceroptosis/, a mówi, że czegoś takiego nie ma, albo że to nie jest to. Jedynie Klinki co cały czas diagnozują visceroptosis mogą coś na ten temat powiedzieć.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group