Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Opuchniete palce

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dzisiam



Dołączył: 28 Sty 2009
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Radom
PostWysłany: Sro Sty 28, 2009 3:43 pm    Temat postu: Opuchniete palce Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich mam taki problem od jakiegos czasu bardzo mi puchna palce u rak a szczegolnie u prawej dloni.Najgorzej jest jak wstaje rano wtedy nie moge zalozyc pierscionkow ktore normalnie pasuja a do tego rano tez czuje mrownienie w tej rece.Bardzo prosze o porade co to moze byc.Z gory dziekuje Smile


Ps.Nie wiem czy to jest wazne ale ostatnio tez bardzo duzo pije i nie wiem czym to jest spowodowane.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Marek.Tuszkiewicz



Dołączył: 28 Sty 2009
Posty: 10

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Sty 28, 2009 5:14 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Puchnięcie palców może być związane z magazynowaniem wody w organizmie. To częsty objaw u kobiet, zwłaszcza przed miesiączką. Jeśli dotyczy to tylko prawej ręki, może to również wiązać się z problemami z sercem. Najlepszym rozwiązaniem byłaby wizyta u lekarza, który mógłby to wykluczyć.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tallka



Dołączył: 06 Sty 2009
Posty: 36

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Pabianice
PostWysłany: Czw Sty 29, 2009 6:20 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

zastanawia mnie tylko, dlaczego ręka puchnie Ci rano... w niewydolności serca prędzej spodziewałabym się obrzęków wieczorem.
czy zdarza Ci się wstawać w nocy siku? jeśli tak, to ile razy i czy zawsze?
pijesz dużo, mówisz... a czy coś jeszcze zwróciło Twoją uwagę? może jesz też więcej?
czy w ciągu dnia obrzęk zmniejsza się? może maleją, gdy nimi pracujesz?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
dzisiam



Dołączył: 28 Sty 2009
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Radom
PostWysłany: Czw Sty 29, 2009 8:56 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

O to chodzi ze siusiu robie tylko przed snem i pozniej jak wstaje,nie mam problemu ze budze sie w nocy i musze isc do lazienki.Nie zauwazylam zebym jadla wiecej,chyba jem tyle co wczesniej.Rano mi bardzo puchna w ciagu dnia opuchlinza tylko troche schodzi i na wieczor mam to samo co rano.A co do prawej reki to czasami mam wrzenie ze mi dretwieje dlon od nadgarstka do palcy.

Dodano po 1 minutach:

Palce u lewej reki tez mam napuchniete ale nie tak bardzo jak u prawej
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tallka



Dołączył: 06 Sty 2009
Posty: 36

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Pabianice
PostWysłany: Wto Lut 03, 2009 12:36 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

może to miażdżyca? (ile masz lat?- to ważne przy tym akurat podejrzeniu)
czy to samo dzieje się z Twoimi stopami/ nogami?
jaki to rodzaj obrzęku- taki, że skóra jest napięta i wręcz sztywna, czy może bardziej "ciastowata"- jak naciśniesz, to zostaje dołek?
bez względu na nasze opinie i podejrzenia- trzeba przejść się do lekarza, sprawdzić serce, naczynia krwionośne... problem może tkwić również w naczyniach limfatycznych.
miałaś niedawno uraz okolicy obręczy barkowej? może jakieś operacje?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
dzisiam



Dołączył: 28 Sty 2009
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Radom
PostWysłany: Wto Lut 03, 2009 2:35 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mam 24 lata.Wlasnie o to chodzi ze takie cos mam tylko u rak. Tak skora jest nabrzmiala i twarda przy opuchliznie.Czasami jest tak ze odczuwam duzy bol rak od nadgarstka po palce tak zwane rwanie wtedy jest bol nie do wytrzymania.Nie nie mialam zadnego urazu i operacji.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gacek60



Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 10

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Łódż
PostWysłany: Czw Lut 12, 2009 12:27 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam! to że puchna dłonie to najprawdopodobniej objaw słabego krążenia w takich wypadkach wskazane jest więcej ruchu, trzymanie rąk w górze także daje efekty można brać też wyciąg z kasztanowca.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group