Szukaj:
Forum biomedical.pl Strona Główna
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
Opuchniete palce

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum biomedical.pl Strona Główna -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dzisiam

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

PostWysłany: Sro Sty 28, 2009 3:43 pm    Temat postu: Opuchniete palce Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich mam taki problem od jakiegos czasu bardzo mi puchna palce u rak a szczegolnie u prawej dloni.Najgorzej jest jak wstaje rano wtedy nie moge zalozyc pierscionkow ktore normalnie pasuja a do tego rano tez czuje mrownienie w tej rece.Bardzo prosze o porade co to moze byc.Z gory dziekuje Smile

Ps.Nie wiem czy to jest wazne ale ostatnio tez bardzo duzo pije i nie wiem czym to jest spowodowane.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marek.Tuszkiewicz

PostWysłany: Sro Sty 28, 2009 5:14 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Puchnięcie palców może być związane z magazynowaniem wody w organizmie. To częsty objaw u kobiet, zwłaszcza przed miesiączką. Jeśli dotyczy to tylko prawej ręki, może to również wiązać się z problemami z sercem. Najlepszym rozwiązaniem byłaby wizyta u lekarza, który mógłby to wykluczyć.
tallka

Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

PostWysłany: Czw Sty 29, 2009 6:20 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

zastanawia mnie tylko, dlaczego ręka puchnie Ci rano... w niewydolności serca prędzej spodziewałabym się obrzęków wieczorem.
czy zdarza Ci się wstawać w nocy siku? jeśli tak, to ile razy i czy zawsze?
pijesz dużo, mówisz... a czy coś jeszcze zwróciło Twoją uwagę? może jesz też więcej?
czy w ciągu dnia obrzęk zmniejsza się? może maleją, gdy nimi pracujesz?
Powrót do góry
dzisiam

PostWysłany: Czw Sty 29, 2009 8:56 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

O to chodzi ze siusiu robie tylko przed snem i pozniej jak wstaje,nie mam problemu ze budze sie w nocy i musze isc do lazienki.Nie zauwazylam zebym jadla wiecej,chyba jem tyle co wczesniej.Rano mi bardzo puchna w ciagu dnia opuchlinza tylko troche schodzi i na wieczor mam to samo co rano.A co do prawej reki to czasami mam wrzenie ze mi dretwieje dlon od nadgarstka do palcy.

Dodano po 1 minutach:

Palce u lewej reki tez mam napuchniete ale nie tak bardzo jak u prawej
Powrót do góry
tallka

Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

PostWysłany: Wto Lut 03, 2009 12:36 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

może to miażdżyca? (ile masz lat?- to ważne przy tym akurat podejrzeniu)
czy to samo dzieje się z Twoimi stopami/ nogami?
jaki to rodzaj obrzęku- taki, że skóra jest napięta i wręcz sztywna, czy może bardziej "ciastowata"- jak naciśniesz, to zostaje dołek?
bez względu na nasze opinie i podejrzenia- trzeba przejść się do lekarza, sprawdzić serce, naczynia krwionośne... problem może tkwić również w naczyniach limfatycznych.
miałaś niedawno uraz okolicy obręczy barkowej? może jakieś operacje?
Powrót do góry
dzisiam

PostWysłany: Wto Lut 03, 2009 2:35 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mam 24 lata.Wlasnie o to chodzi ze takie cos mam tylko u rak. Tak skora jest nabrzmiala i twarda przy opuchliznie.Czasami jest tak ze odczuwam duzy bol rak od nadgarstka po palce tak zwane rwanie wtedy jest bol nie do wytrzymania.Nie nie mialam zadnego urazu i operacji.
Powrót do góry
Gacek60

PostWysłany: Czw Lut 12, 2009 12:27 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam! to że puchna dłonie to najprawdopodobniej objaw słabego krążenia w takich wypadkach wskazane jest więcej ruchu, trzymanie rąk w górze także daje efekty można brać też wyciąg z kasztanowca.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum biomedical.pl Strona Główna -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: