Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Opuchnięcia w ciąży- zbiorczy

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
emi



Dołączył: 28 Mar 2006
Posty: 49

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lip 19, 2007 8:53 pm    Temat postu: Opuchnięcia w ciąży- zbiorczy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam was kobitki.Jestem w 31 tyg ciazy i jak do tej pory czułam sie wrecz wspaniale.Ale wszystko do czasu bo starsznie zaczeły mi puchnac nogi,sa takie ciężkie ze masakra.opuchlizna nie chce zejsc.Dlonie tez mam popuchniete. Co mam robic zeby bylo mi lżej.Czuje sie jak pączus:).Ogólnie to troszke mi sie przytylo bo juz 18 kg i jest mi jakos tak dziwnie bo przed ciązą byłam szczupła ,wazyłam 52 kg a teraz już 70 kg.A ja jeszcze napewno przytyje bo do rozwiazania 2 miesiace.Poradzcie cos.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Czw Lip 19, 2007 10:16 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

heja z tego co wiem to na obrzęki w okolicach kostek, możesz pomoc wzbogacajac swoją dietę w surową cebulę, czosnek, drożdże piwne oraz jabłka i ciemne winogrona.
Mozesz jeszcze pomoc sobie podczas snu poprzez spanie z nogami na poduszce Rolling Eyes Wink dziwne ale ponoc pomaga. najlepiej zebys w miare mozliwosci przez wiekszosc dnia trzymała nogi uniesione do gory, np. na krzesle podczas czytania lub ogladania tv. A najlepiej leżeć wtedy na lewym boku, to żyła główna nie jest przyciskana przez macicę. 15-20 min kilka razy dziennie.
Zakup sobie zel chlodzacy do stop np.z Avonu. Mozesz tez delikatnie zmoczona w chlodnej wodzie sciereczka owijac stopy na jakis czas, to przyniesie ulge Very Happy Razz
Zycze powodzenia podczas porodu i mam nadzieje ze ktoraś z rad pomoze.
pzdr. Razz
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
edytka



Dołączył: 31 Sie 2006
Posty: 61

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Sob Paź 20, 2007 9:50 am    Temat postu: Puchnięcie w 38 tc Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Prosze o pomoc! Właśnie kończy mi sie 38 tc i PIERWSZY raz zauważyłam u siebie że mam całe opuchnięte nogi!!! Słyszałam własnie że można spuchnąć w ciąży ale nigdy ten problem nie dotyczył mnie. A tu naraz patrze a ja mam nogi spuchniete, a zwłaszcza stopy. Nie wiem co mam z tym robić, czy mogę sobie pomóc i co to oznacza
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Sob Paź 20, 2007 1:25 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

to normalne zjawisko. jestes w na ost. odcinku mety Smile dzidzia przyjdzie na swiat tuz tuz i dla organizmu to duze obciazenie- stad puchniecie nog. mozesz sobie robic okłady zelowe,chłodzic, masowac. wszystko minie jak tylko urodzisz. zycze lekkiego porodu i nie panikuj ! oczywiscie napisz jak juz bedzie po Smile
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Aga xs
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 508

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: warszawa
PostWysłany: Sob Paź 20, 2007 2:50 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dokladnie tak.To juz koncowka ciazy i brzuch jest obciazeniem dla nog,dlatego moga puchnac,najlepiej trzymaj je oparte o jakis stoleczek i duzo odpoczywaj,bo to lada chwila...Pozdrawiam Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mgiełka



Dołączył: 15 Sty 2007
Posty: 40

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lis 13, 2007 4:42 pm    Temat postu: spuchłe nogi Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witajcie Smile
mam problem z puchnącymi nogami Sad ja wiem że 32 tydzień ciązy ma swoje prawa i że takie cos może wystepować ale ja nie daje sobie z tym rady nie moge ubrać butów (choc kupiłam sobie numer wieksze) mam czerwone i opuchłe stopy i nogi. Byłam z tym w czwartek u lekarza i dostałm skierowanie na mocz i morfologie. Ale czy znacie jakies sposoby żeby sobie ulzyć teraz. Odpoczywanie z nogami ponad linią bioder wypróbowałam i pomaga ale na kruciukto Sad czy może są jakies żele chłodzące albo coś takiego. Pomóżcie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Wto Lis 13, 2007 10:59 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hejka rzeczywiscie sa zele chłodzace. ja moge Ci polecic zel Matern Program(za 200ml zapłacisz ok.55zł).
To delikatnie perfumowany żel, szybko się wchłania, dając uczucie ulgi, świeżości i komfortu. Żel zawiera wyciągi roślinne z:
- kasztanowca indyjskiego, który poprawia krążenie krwi i orzeźwia skórę. Jest on bogaty w enzymy zawierające veitnique, szczególnie zalecane do stosowania na opuchnięte nogi,
- wiązówki błonnej, która zmniejsza opuchliznę nóg, ma właściwości antyzapalne i ściągające,
- morszczynu, który zapobiega zatrzymywaniu się wody w organiźmie,
- mięty, potęgującej uczucie świeżości i odprężenia.
powodzonka zycze Smile
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Pią Lis 20, 2009 6:54 pm    Temat postu: Dolegliwości ciążowe - zbiorczy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zapraszam do rozmów na temat bolączek ciążowych Wink
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group