Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Opuchlizna w okolicy kostki

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kattin



Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 10

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lut 12, 2010 9:26 pm    Temat postu: Opuchlizna w okolicy kostki Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Na stopie w okolicy kostki mam opuchliznę. Miejsce to jest czerwone ,gorące i boli. Wygląda to jak wielki guz.Samoistnie zniknie ,można by powiedzieć ,że nagle po 2-3 dniach.Zdarzało się ,że opuchlizna zeszła i po kilku godzinach. .Znów się to pojawi za jakiś czas niekoniecznie w tym samym miejscu ,zawsze jednak jest to w okolicy kostki . Problem dotyczy obu nóg ,mniej więcej na zmianę i kostek zarówno po wewnętrznej jak i zewnętrznej stronie.Jak dotąd nigdy opuchlizna nie pojawiła się w dwóch miejscach naraz .Tak mam od kilku lat . Co jeszcze: przyłożyłam właśnie lodowy okład i jakby wszystko wracało do normy .
Chciałabym się dowiedzieć co to możne być ,dlaczego tak się dzieje?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Pią Lut 12, 2010 9:45 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Trenujesz coś lub trenowałaś?Przyjmujesz jakieś leki?
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kattin



Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 10

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lut 12, 2010 10:07 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie trenuje , nie przyjmuję żadnych leków,żadnych! Jestem szczupła. Mam 40 lat. 20 lat temu miałam zapalenie nerek zrobiono mi usg i wykryto torbielowatość nerek. Po 10 latach torbiele wchłonęły się ,zaschły czy jakoś tak.. Może ma to coś wspólnego ?Może coś w nerkach się dzieje tylko ja o tym jeszcze nie wiem .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Pią Lut 12, 2010 11:08 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Chodzisz dużo na wysokich obcasach? Albo może była możliwość nadwyrężenia stawu skokowego w przeszłości? Jakieś zwichniecie?
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kattin



Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 10

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lut 12, 2010 11:24 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Na wysokich obcasach chodzę tylko okazyjnie .Zwichnięcia na pewno nie miałam . Zdarzało się, tak zwane "złe stanięcie " nic poważnego .Pobolało chwilkę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Sob Lut 13, 2010 12:10 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hm...Dobrze byłoby pójść do ortopedy w momencie w którym nastąpi "atak" i oczywiście opowiedzieć ile to już trwa. Dobrze byłoby wtedy wykonać morfologie, ob,crp, prześwietlić staw.

Objawy typowe dla stanu zapalnego...tylko byłoby dobrze poznać przyczynę.

Nie występowały schorzenia układu ruchu w rodzinie?Lub układu krwionośnego?
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kattin



Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 10

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Lut 13, 2010 12:49 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziadek miał żylaki a ojciec umarł na zawał w wieku 37 lat. Na chorobach to się kompletnie nie znam .Szukałam wcześniej czegoś w necie i myślałam o zapaleniu żyły ,zapaleniu limfy. Stawy to mi do głowy nie przyszły. Może ma teraz wpływ na to ,że jako dziecko uwielbiałam chodzić boso ,nawet po śniegu mi się zdarzało.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Sob Lut 13, 2010 1:13 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czy te objawy pojawiają się w jakichś konkretnych okolicznościach?

Bo z opisu coraz bardziej sie skłaniam ku niewydolności żylnej...
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kattin



Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 10

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Lut 13, 2010 2:18 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Skąd u mnie niewydolność żylna?myślałam ,że to dotyczy otyłych osób. Objawy najczęściej pojawiają się latem,i ,albo,jak bardzo długo jestem na nogach Przypomniało mi się ,że kiedyś ot tak sobie bez powodu zmierzyłam ciśnienie i wyszło mi 142\93,puls 98. Za jakiś czas zmierzyłam ponownie .Wyszło podobnie. Mimo ,że jest wysokie ja się dobrze czuję.Uznałam, że to ze zdenerwowania takie wysokie wychodzi. Teraz zmierzyłam i wyszło 112\80 . Nie widzę różnicy w samopoczuciu ,czy mam wysokie ,czy niskie ciśnienie .Kawy nie piję .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Sob Lut 13, 2010 7:41 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Niewydolność żylna nie dotyczy jedynie osób otyłych.

Czynniki ryzyka które prowadza do tego schorzenia:
* wiek
* płeć żeńska
* czynniki dziedziczne
* ciąża
* otyłość
* praca w pozycji siedzącej lub stojącej,
* zaparcie
* płaskostopie
* przyjmowanie doustnych środków antykoncepcyjnych
* wysoki wzrost.

Ale mówię najlepiej skontaktować się z lekarzem, który zbada. Z opisu mnożna tylko gdybać...

Rodzice mają żylaki?
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group