Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Oponiak-czy to straszne?

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 12, 13, 14  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Sob Lis 28, 2009 8:05 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Fisher325 edka133
Wasze posty to,off-topic,posty usuwam
dyskusje proszę przenieść do Hyde Park.Ostrzeżenie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
legionowo



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Sty 26, 2010 11:35 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam Smile Mam dużego guza-oponiaka u podstawy czaszki. Będę operować się w szpitalu Bródnowskim w Warszawie u dr. Sobstyla. Czy ktoś z Was operował się w tym szpitalu?? u tego lekarza??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Mikaboska



Dołączył: 11 Mar 2010
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Mar 11, 2010 12:10 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja miałam taką samą operację 6 lat temu w Białymstoku. Czy masz nadal jakieś dolegliwości? Mnie bolą plecy i nadal dretwieją nogi i ręce.
Pozdrawiam Monika
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
marek46



Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Mar 13, 2010 9:52 pm    Temat postu: mamm podobny problem Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

student dwa tygodnie temu po dwókrotnym rezonansie zdiagnozowano u mnie oponiaka wewnatrz kręgosłupa .lekarz zalecił operację do trzech miesięcy w szpitalu przy ul.Szwajcarskiej w poznaniu nie będę ukrywał że bardzo się boję tej operacji .Czy możesz mi powiedziec gdzie i kto robil ci tę operację.Może wiedząc że oddaję się w doświadczone ręce będę spokojniejszy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Mikaboska



Dołączył: 11 Mar 2010
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Mar 14, 2010 8:12 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jak napisałam miałam tą operację 6 lat temu w Białymstoku. Miałam oponiaka wewnątrzoponoweo na wysokości Th 10 około 1 cm uciskającego mocno na rdzeń kręgowy. Operację trzeba wykonac jak najszybciej. Uciskający guz może uszkodzic rdzeń.Operację wykonywał dr Bien, ówczesny ordynator dr Janusz Lewko i Paweł Piekarski.Przebieg pooperacyjny był powikłany przedłuzającym się zespołem popunkcyjnym. Myślę, ze teraz jest dużo łatwiej 6 lat w Służbie Zdrowia to szmat czasu. Operacja się udała. Chodzę a to najważniejsze. Jak już napisałam mam dolegliwości kręgosłupa i drętwieją mi nadal nogi i ręce. Ale kto po czterdziestce nie ma żadnych dolegliwości Very Happy Jeżdzę rowerem, pływam i nikt się nie domyśla, że przeszłam tak skomplikowaną operację.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
giepartm



Dołączył: 25 Mar 2010
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Mar 25, 2010 2:24 pm    Temat postu: Oponiak w okolicy potylicy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam wszustkich wykryto u mnie przypadkowo oponiaka okolica potylicy ok 11mm, diagnozowałam sie z powodu migreny.teraz kaza czekac na następny rezonans na lipca zeby zobaczyc jak szybko rosnie jak to wyglada .leczę sie w TORUNIU NIE WIEM CO ROBIC CZY CZEKAC boli mnie głowa nie wiem czy od tego słyszałam dobre opinie o szpitalu wojskowym w BYDGOSZCZY czy ktos zna tam fachowców proszę o namiary jesli to możliwe

nadawaj tytuł bardziej sugerujący problem
zmieniłam i przyłączyłam do odpowiedniego tematu
Gosia85
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
spychowo



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Mar 26, 2010 10:35 am    Temat postu: oponiak Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Po tomografi komputerowej i rezonansie u taty/72lata/ wykryto oponiaka mózgu.Szok! 3 cm, unaczyniony, przylegający do nerwu wzrokowego oka prawego.Tydzień wcześniej obudził się rano w łóżku z dużym obrzękiem i bólem w okolicy prawego oka.Myślał, że to grypa.Bardzo dobrze zajął się nim ordynator neurologi szpitala bródnowskiego, który po kilku dniach pobytu taty na jego oddziale wystawił mu skierowanie po konsultacji z prof.Bonickim do Centrum Onkologi w Warszawie celem dokonania operacji.Neurochirurdzy, w tym doktor Ząbek ze szpitala bródnowskiego położyli na nim kreskę, twierdząc po zdiagnozowaniu jego przypadku, że operacja chirurgiczna na pewno się nie uda/szansa 1:100/ i umrze na stole operacyjnym.Na szczęście ordynator neurologi miał odwrotne zdanie wiedząc jaka jest opinia Ząbka uznał, że tylko szybka operacja może przywrócić tacie zdrowie.Po 6 godzinach oczekiwania i latania od pokoju do pokoju tata został przyjęty na Oddział Nowotworów Układu Nerwowego w Centrum Onkologi w Warszawie.Bardzo dobrze zajeli, się nim prof.Bonicki i Oziębło, którzy przeprowadzili udaną operację usunięcia nowotworu/około 6 godzin/.Operacja odbyła się tydzień po przyjęciu na oddział i mogła się odbyć wcześnięj gdyby nie awaria sprzętu.Na szcęście była to najłagodniejsza forma nowotworu/ I stopień/.Teraz tata dochodzi do zdrowia, blizna na czole mu się goi i tylko powiekę ma przymkniętą.[/b]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
marysiahil1



Dołączył: 27 Mar 2010
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: poznan
PostWysłany: Sob Mar 27, 2010 2:49 pm    Temat postu: Re: mamm podobny problem Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

marek46 napisał:
student dwa tygodnie temu po dwókrotnym rezonansie zdiagnozowano u mnie oponiaka wewnatrz kręgosłupa .lekarz zalecił operację do trzech miesięcy w szpitalu przy ul.Szwajcarskiej w poznaniu nie będę ukrywał że bardzo się boję tej operacji .Czy możesz mi powiedziec gdzie i kto robil ci tę operację.Może wiedząc że oddaję się w doświadczone ręce będę spokojniejszy
czesc Marku mozesz sie do mnie odezwac na adres mariahil@poczta.onet.pl mialam w lipcu operacje na przybyszewskiego i duzo bym mogla powiedziec o oponiaku pozdrawiam Maria Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kala06



Dołączył: 16 Paź 2008
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Kwi 21, 2010 9:54 am    Temat postu: oponiak Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam ponownie, moja mama jest już prawie 1,5 roku po operacji oponiaka, a był ogromny na pół głowy, dziś funkcjonuje normalnie, oczywiście leki i kontrola. Duże podziękowania należą się lekarzom ze Szpitala Wojskowego w Bydgoszczy. Bardzo dobra opieka, profesjonalizm. Mimo takiej wielkości guza został usunięty cały. Życzę wszystkim dużo wytrwałości, nadziei i zdrowia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ZIELONOOKA22



Dołączył: 05 Maj 2010
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: BYDGOSZCZ
PostWysłany: Czw Maj 06, 2010 8:45 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam wszystkich serdecznie a szczegolnie bydgoszczan Very Happy
ja w 97r przeszlam operacje usuniecia oponiaka wielkosci 3 cm.w tej chwili od ok.4 lat mam wnowe od od poltora roku od poprzedniego rezonansu urosl mi drugi guz.guzy sa narazie male ale problem jest taki ze sa w miejscu nieoperacyjnym.do neurochirurga ide dopiero w pazdzierniku(naleze do szpitala wojskowego)
gdyby ktos chcial ze mna pogadac byloby mi milo
dodam jeszcze ze u mnie to moze byc sprawa genetyczna bo siostra mojego ojca miala tez oponiaka.
chetnie poznam kogos z bydgoszczy kto mial lub ma podobne problemy
pozdrawiam cieplutko
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 12, 13, 14  Następny
Strona 7 z 14

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group