Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Oponiak-czy to straszne?

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 12, 13, 14  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Artur Kwasniewski



Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lis 24, 2008 2:08 pm    Temat postu: oponiakkkk!!! Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Shocked Witam..... oponiak - to on spowodował iż 22- go wrzesnia 2008 roku znalazłem się w szpitalu))wykonano mi tomografie głowy i okazało się :ogrmna zmiana w płacie ciemieniowym,częsciowo czolowym -50na 38mm. PO PROSTO- SZOKKK!!! -MAM 26 LATT!! Objawy niedowlad połowiczny lewostronny ,który zaobserwowałem na boisku)) W szpitalu spędziłem 30 dnii)) po woli wracam jestem 2-gi miesiac po operacji)) Wielkosc goza spowodowala iz do dzisiaj gromadzi mi sie po skora plyn mozgowo-rdzeniowy)) ale zyje - nie mozna zwlekac z operacja czym wczesniej tym lepiej))[/b]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Dona2



Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Pon Lis 24, 2008 4:36 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W sierpniu 2006 miałam operowanego oponiaka w szpitalu wojskowym w Bydgoszczy. Nie było żadnych komplikacji. Kontrolne badania rezonansu magnetycznego nie wykazują wznowy oponiaka.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Dona2



Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Pon Lis 24, 2008 7:12 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Miałam oponiaka 2 lata temu. Operacja była przeprowadzona w Bydgoszczy w szpitalu wojskowym. Mają tam bardzo dobry zespół neurochirurgów. Po operacji nie było żadnych komplikacji, na drugi dzień po operacji wróciłam z sali pooperacyjnej na salę ogólną, zjadłam obiad i zeszłam z przyjaciółką na dół do kawiarenki na kawę (lekarz mi na to pozwolił). Po 5 dniach od operacji wróciłam do domu. O przebytej operacji przypominają mi czasami bóle głowy, gdy są raptowne zmiany ciśnienia. Badania kontrolne rezonansu nie wykazują wznowy oponiaka. Jeśli ktoś chce dowiedzieć się czegoś więcej, chętnie odpowiem
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
KasiaPawlos



Dołączył: 29 Lis 2008
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Lis 30, 2008 8:51 pm    Temat postu: Do Dony Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Napisałam do Ciebie na priva. Zajrzyj do skrzynki proszę.

Pozdrawiam
Kasia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
3mariusz



Dołączył: 22 Gru 2008
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Gru 22, 2008 6:09 pm    Temat postu: oponiak/makrogruczolak Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam ,
Prosze o informacje , nic nie wiem , nie rozumiem , z opisu jaki otrzymalem po TK :
ujawniono rozlegly hiperdenyjny proces ekspansywny zlokalizowany wjamie siodla tureckiego , powodujacy zniszczenie ograniczen kostnych siodla tureckiego , zarówno wyrostów pochylych i dna siodla .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Nie Gru 28, 2008 5:36 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Siodło tureckie znajduje się wewnątrz czaszki, w nim znajduje się przysadka mózgowa.

Zmiana w obrazie TK może świadczyć o gruczolaku przysadki.

"Rozległy hiperdensyjny proces ekspansywny" oznacza zmianę patologiczną w obrazie TK (zwiększony współczynnik osłabienia promieniowania w obszarze jamy siodła tureckiego).

Trzeba zrobić dodatkowe badania.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
watek1980



Dołączył: 30 Sty 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Pią Sty 30, 2009 6:26 pm    Temat postu: oponiak i stwardnienie rozsiane!!! Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich!
Moja mama ma 59 lat i od ponad 20lat choruje na SM.Od 10 miesięcy znajdowała się w zakładzie opiekuńczo leczniczym i tam od września gdy dostała 1-szy raz w życiu szczepionkę na grypę jej stan się pogorszył tak że od 8.01.2009 leży w szpitalu ale gdy do niego trafiła to miała dodatkowo drgawki z częstotliwością około raz na pięć minut.Lekarze przy przyjęciu zrobili TK i wyszło że ma oponiaka w prawym płacie czołowym o wymiarach 3mm x 35mm ale że dodatkowo ma odleżynę dosyć nieładną w momencie przyjęcia została zdyskwalifikowana do operacji i lekarze neurologii mówią że nie podejmowali by się tutaj operacji w takim stanie i wcale nie ruszali by tego nawet później.Na dzień dzisiejszy mama już jest w lepszej formie ale nadal to nie to co było przed pół roku.Jeżeli ktoś miał taki przypadek to wypowiedzcie się co dalej robić jak ten temat dalej gryźć bo ja już nie wiem kogo słuchać i co robić>Czy SM i oponiak to jest jakieś ryzyko
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
legionowo



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lut 09, 2009 12:31 am    Temat postu: oponiak Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mam oponiaka o wymiarach 45 mm x 53 mm x 35 mm. Czy ktoś może jest w podobnej sytuacji i wie coś na temat zastosowania promieniowania gamma. Gdzie można wykonać taki zabieg?? proszę o pomoc
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Florex



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Nie Lut 15, 2009 5:11 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Danusiah1969 napisał:
Witaj Marku nie martw się to nic strasznego oponiaki sa niezłośliwe.
Wiem coś na ten temat bo sama miałam operacje niedawno tj.01-11-2006r.
Moja operacja była na miejscowe znieczulenie tylko. Trwała trzy godziny, po operacji czułam się bardzo dobrze sama wstałam ze stołu operacyjnego, a na drugi dzień wyszłam do domu. Musiało minąć trochę czasu , żeby mój ból zniknął teraz wiem, że żyję. Czasami tylko to miejsce po operacji na zmianę pogody dokucza, ale to jest do przeżycia. Ponoć im wcześniej zabieg tym lepiej bo w głowie nie ma miejsca na takie rzeczy.
Pozdrawiam gorąco i trzymam kciuki na pewno wszystko będzie oki. Laughing





Czesc mam pytanie bo Moja Mama ma tez oponiaka 1.5 cm w prawej stronie na płacie ciemieniowym, fajnie ze Ci sie udala ta operacja i moze bys mi powiedzial gdzie ja miales bo wyslal bym tam Swoja mame, poniewaz jak Tobie sie udala to pewnie mamie tez sie uda Smile czkema na kontakt pRV
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
psyhopatic



Dołączył: 06 Mar 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Mar 06, 2009 8:09 pm    Temat postu: Ciężko będzie, ale się musi udać. Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jest Pan młody. I myślę, że uda się Pana wyleczyć. Ale przejdźmy do sedna. Jestem córką osoby chorej na oponiaka. Mój tata miał trzy operacje na to. Niestety operacja jest nieunikniona. Mój tata po operacjach, stracił słuch na jedno ucho, stracił smak, i na jedno oko nie widzi. W dodatku, nie jest do końca mądry. Po dzisięciu latach trafił w ciężkim stanie do szpitala i się okazało, że oponiak odrósł i czeka go już czwarta operacja. Liczę, że Panu skończy się na jednej pozdr.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 12, 13, 14  Następny
Strona 3 z 14

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group