Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Oponiak-czy to straszne?

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 12, 13, 14  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
filipek-19



Dołączył: 12 Sty 2016
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Sty 12, 2016 1:57 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja tez jestem po operacji rdzenia oponiaka 1 stopnia i bardzo sie boje czy to straszne
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ribbi



Dołączył: 26 Paź 2015
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Sty 12, 2016 11:56 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a jak się w ogóle czujesz po tej operacji?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
filipek-19



Dołączył: 12 Sty 2016
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Kwi 22, 2016 10:29 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja tez miałam oponiaka 1 stopien w kanale kregowym w piersiowce ale narazie jest nienajgorzej

Dodano po 2 minutach:

ale boje sie co bedzie dalej

Dodano po 17 sekundach:

mam po dluzszym chodzeniu dziwne słabosci jakby od kregosłupa ,ale jak poleze to mi mija

Dodano po 45 sekundach:

dochodzi tez nerwica

Dodano po 1 minutach:

czy te oponiaki sa grozne ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wilczek



Dołączył: 06 Kwi 2016
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Kwi 25, 2016 12:41 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Oponiak to zazwyczaj łagodny guz mózgu. Złośliwych jest tylko około 5% oponiaków. Dobrą wiadomością jest to, że oponiaki można całkowicie wyleczyć, jeżeli uda się tylko usunąć całego guza. Jeżeli guz się odnowi to wynika to tylko z trudności operacyjnych związanych z trudnym umiejscowieniem guza lub nie wykrycia, że guz wrasta w żyły czaszki. Ale dotyczy to tylko 15% pacjentów. Albo nawet i mniejszej ich ilości. Jeżeli już następuje wznowienie choroby to bardzo późno bo podobno 6,5 lat po operacji i nie ma prawie wcale przerzutów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
filipek-19



Dołączył: 12 Sty 2016
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Maj 04, 2016 11:08 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dziekuje troche sie uspokoiłam

Dodano po 57 minutach:

Czy gdyby niedaj boze sie odnowił bo wyciety jest ponoc cały to mozna go ponownie operowac czy jakas radioterapia przy oponiaku piaszczykowatym 1 stopnia w rdzeniu kregowym jest mozliwa?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wilczek



Dołączył: 06 Kwi 2016
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Maj 05, 2016 12:16 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Sprawa wygląda tak, że całkowite usunięcie oponiaka jest możliwe tylko przez wycięcie guza wraz z przyczepem i kością zajętą przez nowotwór przy przyczepie. Pacjenci z wyciętym guzem są poddawani wieloletniej obserwacji i dla większości takie leczenie jest wystarczające. Łagodne oponiaki mózgu nie wymagają uzupełniającej radioterapii po wycięciu. Natomiast w przypadku oponiaków o wyższym stopniu złośliwości (nawet po doszczętnym wycięciu), zachodzi potrzeba zastosowania pooperacyjnej radioterapii uzupełniającej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
filipek-19



Dołączył: 12 Sty 2016
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Maj 09, 2016 10:40 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

moj oponiak jest pierwszego stopnia piaszczakowaty ale chyba wpadłam po tej całej sytuacji w nerwice lekowa i trudno mi z tego wszystkiego wyjsc, ciagle wydaje mi sie ze zaraz sie przewroce ,jak widze ludzi to robi mi sie słabo a serce wali jak młotem Tak sie wystraszyłam tego oponiaka ze trugno o tym nawet pisac
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
justinak



Dołączył: 20 Kwi 2016
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Maj 10, 2016 5:00 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Spokojnie, rozumiem, że to stresująca sytuacja ale pozytywne nastawienie to połowa sukcesu. Spróbuj się uspokoić, a zobaczysz, że wszystko zacznie się układać. Pij zioła uspokajające, znajdź swój sposób na odstresowanie. Udaj się też na wizytę do lekarza, na pewno dobrze to na ciebie wpłynie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
filipek-19



Dołączył: 12 Sty 2016
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Maj 12, 2016 11:11 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czy oponiak 1 stopnia piaszczykowaty moze przerzutowacczy raczej nie?

Dodano po 1 minutach:

czy oponiak 1 stopnia po usunieciu całkowitym moze przerzutowac?

Dodano po 1 godzinach 26 minutach:

Czy oponiak 1 stopien to rak czy nowotwor bo ja juz sama nie wiem,to sa glejaki czy zupełnie inna grupas
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
filipek-19



Dołączył: 12 Sty 2016
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Cze 20, 2016 2:34 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czy oponiaki lagodne po wycieciu całkowitym moga dawac jakies objawy? czy to po prostu nerwica lękowa?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 12, 13, 14  Następny
Strona 13 z 14

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group