Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Oponiak-czy to straszne?

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Max_23



Dołączył: 01 Wrz 2012
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Wrz 01, 2012 11:37 am    Temat postu: Oponiak płata czołowego Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,

Piszę bo tak jak wszyscy szukam sposobu, który mógłby pomóc mojemu bratu. Mój brat ma 31 lat i właśnie przeszedł 6 już operację guza mózgu.
Pierwszą operację miał w wieku 6-7 lat później następne.
Ostatnio w czerwcu zdiagnozowano u niego oponiaka płata czołowego, który był następstwem naświetlań poprzednich operacji, został usunięty w 100 % tak twierdzą lekarze patrząc na zdjęcia komputera.
Zaraz po operacji bart czuł się bardzo dobrze każdy z nas był zaskoczony, ponieważ faktycznie wyglądał lepiej niż po poprzednich operacjach po których dochodził do siebie tygodniami.
NIESTETY kilka dni po operacji w domu w dni kiedy miał jechać do Łodzi na zdjęcie szwów dostał ataku padaczki ( czasowy zanik pamięci, brak czucia w ręce), pojechaliśmy do szpitala po 2-3h wszystko mu przeszło.
Zrobiono mu komputer, który nie wykazał żadnych zmian dlatego lekarze postanowili go nie zatrzymywać w szpitalu. Niestety dwa dni później bart wylądował na oddziale neurologi i od tej pory nie ma z nim żadnego kontaktu.
Nastąpił niedowład prawej strony, zanik mowy, całkowity brak świadomości, nie może nic zjeść ani się napić. Taka sytuacja trwa już 4-5 dni i dlatego też piszę, ponieważ nie wiem co mogę zrobić w kierunku aby mu pomóc. Czy wskazany jest tylko czas czy np. konsultacja u innego lekarza, może ktoś z was zna jakieś kliniki, które specjalizują się w tego typu przypadkach. Bratu podawana jest depakina+jakaś różowa tabletka niestety nie wiem co to jest.

BARDZO PROSZĘ WAS O POMOC NAZWISKO,NAZWA KLINIKI COKOLWIEK CO MOŻE DAĆ NAM NADZIEJĘ NA TO, ŻE TO JESZCZE NIE KONIEC.

Dziękuję
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Primavera



Dołączył: 19 Maj 2010
Posty: 10

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Wrz 18, 2012 1:29 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Max czy brat miał robiony rezonans?
Być może jego stan jest wynikiem obrzęku. Może jakiś krwiak (ale to tomograf powinien wykazać).
Co do wcześniejszych wypowiedzi - ja jestem doskonałym przykładem operacji usunięcia oponiaka (i to duzego, bo 4x4x1,5 cm) bez żadnych powikłań. Jestem prawie rok po operacji. Operowana byłam w Lublinie. Jesli ktoś ma jakieś pytania podaję maila karibo@wp.pl.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Małgosia_36585



Dołączył: 02 Sty 2013
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: podkarpacie
PostWysłany: Pią Sty 25, 2013 12:02 pm    Temat postu: oponiak Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam.Jestem zapewne nowicjuszem,ale chcę się z wami podzielić ,ponieważ w sierpniu 2012 r lekarze stwierdzili u mnie guza mózgu -oponiak..Pierwsze słowa brzmialy jak wyrok ,ale przy wsparciu mojej kochanej rodziny daliśmy radę .10 stycznia bieżącego roku miałam operację w Krakowie w klinice Św.Rafała,operował mnie docent Czepko,na drugi dzień po operacji wstałam i zaczęłam chodzić ,wszyscy byli w szoku.a ja czuję się dobrze ,jest dwa tygodnie po operacji i już egzystuję normalnie tzn.prowadzę ograniczony tryb życia ,nie wolno nic dżwigać,żadne szybkie zrywy ,ale idzie się przyzwyczić. Po operacji dostałam lekki atak padaczki ale mam leki i czuję się dobrze.Trzeba być optymistą tak jak ja i wierzyć że wszystko będzie dobrze.Pozdrawiam i jak chcecie coś wiedzieć to piszcie postaram się pomóc Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
PawełT



Dołączył: 12 Cze 2013
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Cze 12, 2013 12:21 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam. Tydzień temu u mojej mamy zdiagnowowano oponiaka mózgu, sami wiecie co się czuje po usłyszeniu takiej informacji... Śledzę ten wątek i na siłę próbuję się uspokoić i jakoś to wytłumaczyć, narazie mi sie to nie udaje. Mama jest obecnie w klinice w Łodzi w szpitalu im. Kopernika, gdzie ma wykonywane badania, na podstawie których zostanie podjęta decyzja o sposobie przeprowadzenia operacji. Na tę chwilę wiem, że guz jest dosyć duży i chyba ze względu na ten fakt neurochirurdzy biorą pod uwagę uniedrożnienie naczyń ukrwiających guz (embolizacja ?). Dobija mnie moja bezsilność dlatego proszę o poradę. Czy mogę na tym etapie coś zrobić lub na coś zwrócić uwagę? Co teraz jest ważne, co jest bardzo ważne po operacji?Czy ktoś z Was był/była operowany/a w tej klinice? pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Bazyliaaa84



Dołączył: 19 Cze 2013
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Cze 19, 2013 7:09 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich,na początku maja tego roku moja mama(58lat) dowiedziała się , że ma oponiaka 14mm , który znajduje się w szczytowych warstwach płata ciemieniowego prawego położony przysierpowo..Musi zrobić sobie badanie RM gdyż lekarz , u którego dzis była w szpitalu w Łodzi stwierdził że obajwy kótre ma czyli np utrata węchu nie sa spowodowane oponiakiem.Tak jakby nie wykluczał jeszcze czegoś w mózgu.Operacja może być ryzykowna jeśli okaże się że oponiak znajduje się blisko zatok.Bardzo się boję proszę kogokolwiek o jakies informacje może ktoś miał podobny przypadek ..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
David22



Dołączył: 29 Cze 2013
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Wrocław
PostWysłany: Sob Cze 29, 2013 6:19 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam. Mam 22 lata i w tamtym roku również zmagałem się z oponiakiem. Guz miał rozmiary 14x22x13 i znajdował się w tylnej części zatoki jamistej. Lokalizacja była bardzo niesprzyjająca do operacji i wielu lekarzy stwierdziło, że guz jest nieoperacyjny ( wiele przebiegających nerwów twarzowych i tętnica szyjna). Jedynie w Sosnowcu chcieli mnie zoperować ale ryzyko jakie niósł zabieg spowodowało, że jednak nie zdecydowałem się na operację. Znalazłem natomiast informację o Gamma Knife. Jest to metoda radiochirurgiczna, która naświetla guzy całkowicie nieinwazyjnie i bezpiecznie, powodując zahamowanie ich wzrostu lub nawet obkurczanie (oponiaki są bardzo podatne czyli dobrze można je leczyć stosując Gamma Knife). Gamma Knife znajduje się w wielu miastach na świecie, w Polsce jest tylko w Warszawie. Ja zdecydowałem się na Pragę, ze względu na większe doświadczenie, mniejszy koszt (10 tys. zł) i szybszy termin. Zabieg naświetlania przebiegł bardzo sprawnie i bez żadnych komplikacji, tak że po 3 godzinach spędzonych w szpitalu w ten sam dzień wróciłem do domu. Żadne negatywne skutki nie wystąpiły i objawy spowodowane oponiakiem (porażenie nerwu VI) ustąpiły. Dziś jest ponad rok po zabiegu i jestem w pełni zdrowym człowiekiem, zrobiłem również rezonans kontrolny na którym stwierdzono obkurczenie się guza do rozmiarów 6x10x6 mm, więc ponad dwukrotnie w rok. Szczerze, to nie spodziewałem się aż takiej skuteczności. Dlatego ludzie zmagający się z guzami mózgu, w tym z oponiakami powinni znać tą alternatywę dla bardzo ryzykownych operacji głowy, które zazwyczaj niosą wiele powikłań, lub guzy często po nich odrastają. Gamma Knife jest o wiele bezpieczniejsze i zarazem jest też skuteczne. Mi wielu lekarzy w Polsce podczas konsultacji odradzało tego typu zabiegów radiochirurgicznych mówiąc o ryzyku "wypalenia nerwów" lub niemożliwej operacji po takim naświetleniu. Prawda jest taka, że mi żadne nerwy nie zostały wypalone, a operacja z tego co się dowiedziałem również jest możliwa. Dlatego podczas dokonywania tych ważnych decyzji należy mieć na uwadze taką alternatywę. Jeżeli ktoś by potrzebował więcej informacji na ten temat, z chęcią odpowiem na jakiekolwiek pytania. Wiara i pozytywne myślenie jest również niezbędne w leczeniu i nigdy nie wolno się poddawać Smile Pozdrawiam i życzę zdrowia!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
martaraf
Spamer


Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lip 17, 2013 7:08 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jestem spamer.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ariela



Dołączył: 29 Maj 2008
Posty: 36

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Cze 06, 2014 10:07 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Masz rację, podczas dokonywania tych ważnych decyzji należy mieć na uwadze taką alternatywę. Tym bardziej, że jest ona bardzo skuteczna i co też jest ważne, refundowana przez NFZ Najlepiej zapisać się na konsultacje do Centrum GAMMA KNIFE w Warszawie i porozmawiać z lekarzem. Z tego co się orientuję to urządzenie te jest stosowane we współczesnej radiochirurgii stereotaktycznej. Jeśli interesuje kogoś zgłębienie tego tematu to po prostu przejrzyjcie opis maszyny na ich stronie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
sensititi



Dołączył: 27 Mar 2014
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Lut 28, 2015 6:41 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mówisz o Centrum Gamma Knife w Warszawie przy ul. Kondratowicza 8?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nika2483



Dołączył: 29 Paź 2009
Posty: 21

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Kwi 28, 2015 1:41 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jak to jest: mąż mówi, że lekarz powiedział mu, że jeśli nie rośnie to nie trzeba z tym nic robić i ludzie żyją z tym latami. Czy nie lepiej usunąć? Każdy lekarz mówi coś innego...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14  Następny
Strona 12 z 14

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group